Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Izgleda da se lagano spremaju nove konzole, evo par predznaka u daljem tekstu. Dok ne dobiju ofishl najavu & ime neka sva diskusija o njima ide u ovaj topic.

    MS zaposljava, pretpostavka je da je u pitanju next-gen konzola :

    Prezentacija novog Unreal enginea, navodno se ovo real-time vrti na PC-evima, trenutne konzole mogu samo o ovome sanjati, a posto znamo da je PC-only gaming vecini neisplativ onda je pretpostavka da ce ovo da vrte i slijedeci Xbox/PS :

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VOxnqNMwpW4&feature=player_embedded[/youtube]
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa neki koncepti sigurno postoje i od ranije, a da je vrijeme da se ozbiljnije krene raditi na novim konzolama, vrijeme je :) Malo je kriza poremetila plan kao i cinjenica da su neki prodali daleko manje nego sto su se nadali, da ne spominjem sad gubitke, RROD i ostale zezancije.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Skoro citao da developeri ne zele novu generaciju konzola radi troskova. Mislim da je najglasniji bio THQ.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa sto se tice sony-a definitivno im je vrijeme za PS4 sa novom "neprobojnom" zastitom :D
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Pored poboljsanja baznih mogucnosti / sirovih performansi, vjerovatno neke najvece promjene bi se mogle odnositi na izbacivanje citaca te potpuni prenos na digitalnu distribuciju, uz novu generaciju kontrolera na osnovu pokreta.
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Rano je jos za cistu digitalnu distribuciju .
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    I nije, pogledaj On-Live sistem, sire se ko kuga
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mozda kao opcija da ponuda ali da totalno izbace klasicne citace medija, nema sanse!
     
  9. Loki

    Loki Komšija

    Vidi fakat ja sam mislio da je ovo propalo čim se pojavilo. :shock:
     
  10. gilla

    gilla Aktivista

    Demo na videu se vrti na 3x gtx 580. Sada koliko je realno da ćemo vidjeti ovakve stvari(barem u mass upotrebi) na bilo kojoj platformi u naredne 2 godine, ne znam.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Tako je bilo i sa prijasnjim Unreal engine izdanjima, ne treba brinuti, imaju oni odgovarajuci roadmap za "kad" i "sta":)
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    u yebemu, sad ce pokvariti fps igre sa ovim novim konzolama, dosta mi je vis sta su uradili dosada, kako mogu praviti fps igrice za konzole nije mi jasno, pogotovo neke fps posebno za konzole poput halo-a i killzonea, cista glupost, sto ne naprave jednom pravu igricu za PC, kako mogu igrati fps na dzojsticima, dok se okrenes za 360° treba ti 2-3 sec, a na misu časkom... Imam Xbox 360 stari od 20 gb, jedino sto sam igrao na njemu je BF BC1 i jos ga nisam presao a nisam ni 1% presao ne mozes ni igrati kako treba
     
  13. gilla

    gilla Aktivista

    Jel pokvaren bioshock, jel pokvaren crysis, jel pokvaren bad company?
    Niko ti ne brani igrati sa mišem, niti će uticati na kvalitet igre, samo različit interface.
    Stotine miliona prodatih fpsova na ps3 i 360 dovoljno govore koliko je "nemoguće" igrati sa gamepadom. Normalno da nikad neće biti precizno kao miš što je normalno no očito ne igra toliko gamebreaking ulogu za većinu. 3s? Ne treba ti više više za 360 stepeni od 1 sekunde sa gamepadom dok je kod misa riječ o desetinkama. Štopericu u ruku i provjeri :D .
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  15. Esh

    Esh HWB

    Rekao bih da 2014. ili 2015. djeluju sasvim realno.
     
  16. Magician

    Magician Novi član

    Prekucao sve fps-ove na xboxu 360 u zadnjih 2 godine, i cak razvaljujem dobro black ops online... Moguće je igrati nakon adaptacije od 2-3h. Pogledaj video kako ljudi sa gamepadom igraju black ops, halo online pa ces vidjeti brzinu pokreta i ubijanja. Naravno, miš je miš :)
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa to je jedino sto je ostalo za sada, vidit ce za koju godinu, potpuno ce nestati pc igre, sve ce biti radjene za konzole, vidis kako je krenulo
     
  18. hellboy

    hellboy Novi član

    EL Ninho sigurno nisi igrao FPS sa "gljivama" pa ne znaš kako to može ići brzo i lako :).
    A Next-next gen konzolama se nadam tamo negdje 2013-2014 što je i realno za očekivati
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    New Nintendo Console Debuting At E3 This June, Launching In 2012, More Powerful Than Xbox 360 and PS3
    http://kotaku.com/#!5792165/new-nintend ... 60-and-ps3


    Dobar potez Nintenda, konkurencija najavila konzole za 2014 tako da ce imati 2 godine da rulaju. A mislim da im je ovo dobitna kombinacija, sad ce i na Wii2 (il kako se vec bude zvao) se moci portati igre ala Fifa, NBA 2K, Red Dead i sl., cak i sa boljom grafikom, a ujedno ce imati i Mario / Zelda / Pokemon igre.
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Fino, samo što je ovaj naslov malo čudan, čuj "jača od Xboxa 360 i PS3", a te konzole su trenutno stare 6 i 5 godina, respektivno. Ne bi bilo smisla da ne bude jača.