Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator



    ....pocelo.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Na ovom Killzone milijardu stvari se desava na screenu. Vrh.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni se najvise svidja physx na ati-u :D Inace killzone sad ko cod mw.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj DriveClub na granici samog fotorealizma!
     
  7. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    idem spavat, nek ćelo priča :D
    valjda sutra bude opširan članak o svemu :)
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Premalo gameplaya :/ Djeluje kao jako dobar hardware ali sam show je meh. Pola social stuff ccc Moglo se i bolje utrositi ovih 2 sata :)
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Napokon da se pojavi nesto vezano za destiny ..
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najbolje stvari su naziv same konzole, 8GB GDDR5, i Killzone prezentacija. Ostalo je onako, osrednje bilo. Partnerstvo sa Blizzardom je neocekivano doduse.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Par super stvari:

    1) 8 GB DDR5, nema vise ispranih textura.
    2) real-time GI toliko dodaje realizma igrama, pogledat samo gameplay od Knack-a. Grafika simple skroz, ali samo osvjetljenje je bas filmsko
    3) Streamanje na Vitu je super stvar, ode niz vodu jedina prednost Wii U-a. Igras, moras u halu, poneses Killzone sa sobom :D
    4) grafika je generalno super, nisam mogao zamisliti da ce iz onog 'jada' od GPUa (za koji se nagadja da je taj modificirani mobilni mid-end chip) moci izvuci ovo. Displacementi, Normal mape, SSS skin shaderi, svega na kamari
    5) demo enginea Unreal 4 i Squareov engine vrti real-time, mislio sam da ce to biti moguce samo na high-end PCevima
    6) Gaikai ti omogucava da instant probas nove igre, nema skidanja demo verzija (ne gubis vrijeme cekajuci da download zavrsi i ne trosis prostor na HDDu)
    7) ono 3D crtanje(sculpting) u prostoru sa Move kontrolerom je meni licno extra, dodje ga kao ZBrush (3D raja ce znat o cemu pricam :) )

    Lose stvari: Nisu pokazali samu konzolu, nisu pricali detaljnije o hardware specsima (kao kod PS3 predstavljanja) i nisu naveli cijenu. Al ocito sada cekaju na MS-ov potez.

    Ono sto bi volio u svakoj igri vidit je real-time GI, u Watch Dogsu nije primjetan, moze bit jer je multi-platform naslov (izlazi i za Wii U!).

    PS4 stize 'holiday 2013', nisu precizirali da li je u pitanju samo USA.

    Helem, ja odvojio vec lovu, ovo ce bit prva konzola koju cu u zivotu uzeti pri launchu, nahajpa me Sony zestoko :D

    Gledajuci PS3 unveiling, nevjerovatno koliko su prve PS3 igre izgledale jadno naspram npr. GoW, Killzone 3 itd. Ali ocito da koristenje X86 arhitekture ima strasnih prednosti, ovaj put nece proci 5 godina pa da developeri skontaju kako izvuci zadnji atom snage iz konzole.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zaboravih spomenuti... Ali ovaj Watch Dogs mi totalno skriptano djeluje. Prosto nemoguce da se onako odvijala radnja...
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    InFamous: Second Son:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Sony has confirmed that the PlayStation 4 will be powered by a custom 8-core AMD "Jaguar" x86-64 with integrated graphics APU and "next-generation" AMD Radeon graphics processor capable of driving 1.84 teraflops. As detailed at the event, it will come paired with 8GB of dedicated GDDR5 memory, making it competitive with most gaming-focused PCs on the market. As expected, the system will ship with a Blu-ray drive, built-in 80.211 b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 2.1, as well as HDMI, Analog-AV, and optical digital output. Sony is giving I/O options a boost with the inclusion of USB 3.0 ports and a mysteriously vague "AUX" port. Each system will ship a "Mono Headset" for cross-game chat and other social features.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Prva PS4 igrica za pre-order na Amazonu: Watch Dogs - 99$: http://www.amazon.com/dp/B00BI83EVU :roll: Kazu da je to samo kao pocetna cijena, i da ce najvjerovatnije se smanjiti. Evo kako oni to pisu: "FYI, the $100 price is a placeholder. If you pre-order, as always, you will receive whatever the lowest price is between now and launch."

    Nadam se da je samo 'placeholder' a ne prava cijena.

    Valjda ce vratiti cijene na 60$, jer 100$, to je vec pretjerivanje. Ni u snu im nebi dao 100$ za igru, osim mozda BF4. :D Iako je i 60$ previse za igre, i licno sam samo 1 igricu u svojoj kolekciji platio puno cijenu. I to Borderlands 2. Ostale sam cekao da padne cijena na 20-30$, ili sam nalazio odlicne deals za pre-order-e, gdje daju po 20$ odmah snizenje samo da sa kod njih kupi. Pa Bf3 sa pre-order preko Amazona za 40$.

    Nadam se da ce i BF4 izaci odmah negje tu na pocetku. Svejedno i kontam samo uzeti nju tek kad izadje, a ostale uzimat kako budu pojeftinjavale.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Sjetite se cijena SNES igrica, 120,- DM, dodaj inflaciju i sl. i to ti ga dodje na preko 150 KM danas. Danasnji gameri bas razmazeni :D
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma nije se razmazeno, ali nema opravdanja za to da igrica bude 100$. Koliki njihov trosak po igrici to moze biti pa da stave takve cijene? I sa ovih 60$ mislim da im je profit veci od 30$.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    sve zavisi od prodaje.

    A definitivno ce biti skuplje za napraviti igre za PS4 & X720. Na PS3 si mogao staviti na tlo texturu kamena, malo bumpa i specularity-ja i cao, a sada kad imas hardversku moc, valja nadzidzat lokve, kamencice, detalje itd. A sve to oduzima vrijeme, a vrijeme je novac, tj. trosak :)

    Btw, GPU od PS4 moze ispumpati 1.84 TFlops. GPU od PS3 ima moc od 0.4 TFlops.

    Usporedbe radi, GeForce GTX580 gura 1.6 TFlopsa, a GeForce GTX680 3.1 Tflopsa
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Suska se da ce MS u aprilu predstaviti novi Xbox.