Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Do sad sto sam ja gledao, Avatar 3D 1080p ima najbolji 3D efekt, bas imas dojam da je TV dubok 3 metra. Onda idu ovi CGI crtani radjeni u 3D-u (Pixarov Cars 2 itd.)


    Dobio sam 2 takva chuda uz TV, kroz svaki od njih mogu proci 2 kabla. Sta sad, da namotam strujni kabal od TV, provucem ga 2x kroz svaki, ili?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedno feritno jezgro - jedan kabl, bez obzira sto "visi". Samo nek' jednom klikne i to je to.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    OK. znaci da jedno stavim na kabal od kablovske (sto vodi iz zida do D3 receivera) i jedan na strujni kabal od TVa? :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Aha, tako je i kod mene.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, thx
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vedo kako upališ titl sa stika, nabacio sam film i .srt istog naziva na stik i neće da starta titl, u čemu griješim?
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Kod mene je sad Samsung plazma, nije vise Panasonic. Na Samsungu idem pod Tools i tamo ima da biram subtitle.

    Ali koliko se sjecam, radilo je i na Panasonicu, samo je positan text bio, a nisam nasao opciju da biram velicinu fonta.

    Evo za tvoj TV:

     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uvalio sam titl na film sa mkv mergeom i prikazuje ga u redu sada. Titlovi nisu mali. Ali nema pozadine ispod titlova, jel moguće nekako uvaliti u mkv i tu pozadinu ili je to do playera?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Skuzio sam sta je bio problem losih analognih kanala, naime kada mi je dreambox ukljucen analogni kanali katastrofta, bht i ftv se jedva naziru kroz mrave, a kad ugasim dream, signal odlican. Postoji li nacin da nekako sprijecim ovo ometanje od strane dreama, probao sam istekati HDMI koji ide iz dreama u tv i opet kad upalim dream kvari se slika. Ja sam picajzla i hocu uvijek da imam gledljivu sliku i na analognim i na satelitu. Ima li ko kakvih ideja? Mozda sa onim feritnim dzidzama?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam ovu braviu BX420 32" i imam ispod HDMI 2 ulaza audio IN. Probao sma dva 3.5mm prikljucka ali ne dobijam zvuk nikako. Cackao neke opcije, ima za HDMI audio: PC IN, AUTO i HDMI AUDIO i ni na jednoj ne dobijam zvuk.

    Ima li neko ideju kako ovo nastimati ?

    EDIT: Ide zvuk na HDMI 1 a bilo na HDMI 2. Sada radi.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Upit za Nanija u vezi 3D mkv i titlova na ST50, pošto još to nismo razjasnili i nema šanse da naštimam ispravan prikaz 3D subtitla, osim
    da ga lijepim na sliku, a enkodiranje ponovnog fajla sa hardcoded titlom uzima mi 4h vremena, pa mi se to ne radi za svaki film.

    Na recenziji televizora stoji:

    [​IMG]

    A 3D subtitler programom imamo direktno export u .idx/.sub format niske rezolucije iz postojećeg .srt fajla.

    [​IMG]

    Problem je da ni ovakav fajl nikako ne uspijevam ispravno prikazati u side by side formatu, bilo da ga muxujem sa original .mkv ili posebno.
    Option tipka ne vidi nikakav titl.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    3D je gimmick, odgledat ces Avatara i maks jos 2/3 filma i skontat ces da je cisti marketinski bs. Nije vrijedno peglati se sa tim ;)
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma skuzio sam, fakat je ovo zesca zajebancija s titlovima, vise radi ukucana to pokusavam nastimati, meni ni ne trebaju, ali eto s vremena na vrijeme valja nesto pogledati. Citanje titlova i gledanje 3d dubokih scena jednostavno ne ide skupa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jednostavno nemoj koristit titlove i uživaj u filmu. Ako si dobar s engleskim. Malo će na početku biti čudno jer si navikao na titlove, ali se brzo uhodaš. Uostalom, slažem se s Vedom, dobro samo izdavačima da pokupe više love od ulaznica.
     
  15. senad_986

    senad_986 Komšija

    Fakat, pogledaj koji film bez titlova i navici ces se, a da ne spominjem koliko detalja filma propustis dok citas titlove. Jedino kod nekih kompikovanih trilera, drama se moras malo vise koncentrisati da ne fulis neko ime ili podatak jer nije uvijek dovoljno razgovjetno.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imam ovaj televizor LG 32LD465 i vidim da u specifikacijama ima i ISF certifikat pa me interesuje sta je taj certifikat
    http://www.lg.com/hr/televizori/lg-32LD465-lcd-tv

    i zna li neko je li zadnji update firmware-a za njega ovaj 03.03.34 ?
    taj sam skinuo sa LG stranice ,sa podrske za ovaj tv i ubacio sam ga u TV,sve proslo bez problema
    inace je bila verzija 03.03.08 na njemu ,tako mi je isporucen,davno doduse,prije vise od 2 godine
    kako sam procitao na netu,ova verzija bi trebala da ispravi reprodukciju .mp4 fajlova duzih od 2 sata i 2 minute,do sada je to bio maksimum
     
  17. nenolik

    nenolik Novi član

    "The Imaging Science Foundation (ISF) is dedicated to improving electronic imaging quality by helping video manufacturers, dealers and integrators deliver the best possible images. Dedicated candidates can obtain ISF calibration certification by attending ISF seminars and certification programs, which typically last a few days. ISF-certified technicians calibrate televisions and other electronic image sources."

    znaci kalibracija slike :)

    a zadnji firm. Software_File(Version_03.03.40).zip to imas na officijalnoj stranici http://www.lg.com/hr/podrska-proizvod/lg-42LD465
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a kasnije sam malo googlao i vidio to cudo,jest na tvu ima milion podesavanja oko slike i ja sam to sebi onako odoka postavio kako meni odgovara i zavodoljan sam slikom il ti ga "mojom kalibracijom :D"

    a u trenutku pisanja ovog posta iznad,ono je bio zadnji firmware,ovaj su izbacili 14.3.2013

    Software File(Version 03.03.40)
    Naziv datoteke Datum objave Veličina
    Software_File(Version_03.03.40).zip 14/03/2013 51,272K

    uglavnom necu ubacivati ovaj najnoviji,ne vjerujem da poboljsava sta a i onaj sam stavio iz razloga sto filmovi u .mp4 formatu duzi od 2 sata nisu mogli ici preko te duzine trajanja

    ako neko naleti na kalibracijske postavke za ovaj TV,pozeljno bi bilo da postavi ovdje
     
  19. Magnifico

    Magnifico Novi član

    Jel istina da Panasonic prestaje sa proizvodnjom plazma Tv-a sljedece godine?
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne koliko ja znam.