Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Prenosio je, skliznu dok sam vrata otvarao i et ga, kanta - smece.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    U jbt.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fkt peh. Ganjaj toshibu sljedeću oni imaju nomatterwhat garanciju bar tu prvu godinu...
     
  5. Soviet

    Soviet Aktivista

  6. Shibby

    Shibby Aktivista

    Pozz, cuo sam da televizori koji su veci od 46' pocinju da gube na kvaliteti, da se mnogo brze kvare, nego ovi malo manji od 42'-46', ako jeste zasto?Da li bi se isplatilo uzeti 47' uz rizik da ce se brze pokvariti?
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Ja se nadam da te je neko zezao dok ti je pričao takvo nešto :)

    Drugim riječima, kao i sva potrošačka elektronika, tražiš najbolje u cjenovnoj kategoriji sa dobrom garancijom i servisom, prije toga možeš provjeriti da li slučajno ta serija ima nadprosječno visok RMA i to je to..
     
  8. Neraa

    Neraa Aktivista

    ljudi stari hoće sebi novi TV da kupi, eh sad LCD ili Plazma, koja marka,model itd? ja se ne razumijem u to pa da vidim od vas imate li ikakvih prijedloga i slično
    eh da, ne želi ići preko 700 maraka 750 max ...
     
  9. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    U tom cjenovnom rangu ide led LCD 32-37" (neka me isprave ako griješim, ali ne vjerujem da plazme idu za te pare), provjeri ponudu u genelecu. Ako se sjećam dobro, bilo je i dobrih Grundig modela u Omegi.

    Lično imam Samsunga kupljenog u TehnoMagu, zadovoljan sam kvalitetom slike, odnosno panelom s obzirom da je low-range model. Tako da možeš i tu pogledati. Uglavnom, gledaj da je FullHD i da preko usba čita video formate, to je neki minimum za lcd u 2013-oj. Ovi iskusniji sa foruma će te još bolje uputiti.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Bojim se da i nema nekog izbora obzirom da dati cjenovni rang. Pogledaj neki LCD od 32" sa opcijama koje je kolega iznad naveo.
     
  11. Neraa

    Neraa Aktivista

    s obzirom na vaše komentare i kritike budžet se odjednom popravio do 1000 KM je sad... e da, 32" je maksimum tako da ništa preko ne dolazi u obzir,znači kvalitet slike je najbitniji,da ne budu neke čudne boje kao što sam gledao na pojedinim modelima...koju marku da gledam Grundig, Samsung ili...?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za 800-900KM imas Samsung-ovu 43" entry plasmu koja je odlicna za tv i filmove.
     
  13. Neraa

    Neraa Aktivista

    32" je najveće što on hoće, mislim da ima ograničenje sa prostorom gdje bi TV bio postavljen tako da valjda ima tih modela i u 32" veličini, i da, gdje bih mogao pogledati te modele u Tz ?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema plasmi manjih od 43", samo LCD.
     
  15. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Provjeri dobro za te dimenzije, šteta je ne uzeti veći tv kad već možeš priuštiti. Kolega ti je napisao, plazme nema ispod 42" zbog veličine pixela. Ako bude ipak 32", opet ćeš uštedjeti novaca.

    E sad, imaš ove tzv. "smart" televizore sa ugrađenim WiFi-em i sličnim zajefrkancijama (nisam to dobro upratio, softver kakav je itd.), ako to nećeš koristiti jedini su ti onda kriteriji FullHD, podrška za video formate i naravno, kvalitet slike/ekrana. A ovo zadnje ćeš najbolje provjeriti ako odeš u prodavnicu i lično se uvjeriš. Prvo gledaj LG, Panasonic i Samsung, ako se ne varam to su "provjerene" marke kod nas. Grundiga sam spomenuo zbog ograničenog budžeta.
     
  16. Neraa

    Neraa Aktivista

    provjerio sam dimenzije i stvarno ne može ugurati 42-icu... 32" je mjera , ostane mu par cm prostora samo... danas idemo gledati neke modele na brzinu pa valjda nadjemo nešto kvalitetno
     
  17. Neraa

    Neraa Aktivista

  18. apokalipso

    apokalipso Aktivista

  19. metallac

    metallac Aktivista

    Trazim tv do 1000 max 1100 KM. Sta mislite o ovom modelu koji je sada na akciji i kosta 880 KMhttp://www.hyperlink.ba/index.php?pag ... &Itemid=70

    Max udaljenost gledanja je 4 metra tako da mislim da je 40 inca max velicina... Koji model odabrati, neka preporuka, kakva je ova toshiba ? Zrtvovao bih i par incha tj. uzeti neki manji sa boljim kvalitetom slike, takodje pozeljno je da ima i wifi ali nije presudno... Hvala na preporukama
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma