Koju Graficku uzeti na ovu konfiguraciju?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Avenger, Feb 19, 2006.

  1. Avenger

    Avenger Novi član

    znaci ista je graficka samo je memorija i clock speed smanjena...
    al vjerovatno cu uzeti GT.. thx na pomoci.. :wink: :mrgreen:
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ja da sam na tvom mjestu, ostavio bih te pare i poceo skupljati za novu konfu, kad naskupis 500-600KM prodas to svoje za nekih 300KM (bez monitora) i kupis Athlon64 3000, gigu rama i 6600, no nije i ovako lose ali ne znam kako ce se tako jaka grafa nositi sa tako sporim sistemom, moje je misljenje da ne trebas GT - obicna je dovoljno jaka a ti radi kako oces i nisi mi reko odakle si iz Bihaca, jer i ja sam
     
  3. Avenger

    Avenger Novi član

    ozmice 1...
    a gledaj ovo...kad mi ova konfiguracija bas bude preslaba kupim novu maticnu i novi procesor i prebacim ostale komponente na novu plocu, a ovo prodam staru plocu i 512 SDRAM-a...i kupim gigu DDR memorije.. :wink:

    odakle si ti?
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    to komp kao sto je bio moj :) prije upgrade-a samo sto moja ploca podrzava i DDR :)
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Halo ba peti korpus lakse sa spamom.
     
  6. Avenger

    Avenger Novi član

    MS 400W ATX P4
    to mi pise na napajanju...
    jel dovoljno za 6600GT ?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jeste dovoljno. Bilo bi pozeljno malo bolje napajanje, ali i to ce bez problema gurati.
     
  8. Avenger

    Avenger Novi član

    kakva je core/memory frequency 6600GT i 6600 (obicne)
    trazio sam po netu nisam uspio naci..

    i da li da uzmem ASUS ili GIGABYTE ili neku drugu?
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

  10. Avenger

    Avenger Novi član

    hmm...ovu sam mislio uzeti
    GeForce 6600 NV44 128MB DX 9.0 SM3.0 300 700 128 bit 8

    Radeon 9600 Pro RV350 128MB DX 9 400 600 128 bit 4

    a ova radeon...podjednake su sto se tice clock speed i memory 300:400 i 700:600

    al geforce ima 8 pipelines....kakvog to utjecaja ima??
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima ogromnog uticaja. Uzmi 6600 i ne gledaj frekvencije jer one ne moraju znaciti da je kartica bolja ili losija.
     
  12. Avenger

    Avenger Novi član

    ASUS ili Gigabyte???? ili nesto trece :idea: :idea:
     
  13. zilo

    zilo Komšija

    Gainward
     
  14. Avenger

    Avenger Novi član

    ali ima li Gainward obicna 6600 (ne 6600GT) ?? i koliki joj je core clock i memory clock??

    ova od GALAXY je 300/550...ima li neka jaca obicna 6600??

    bas se trudim naci sebi savrseno :D :D :D
    zahebo sam se jednom, ovaj put necu :twisted:
     
  15. DC One

    DC One Aktivista

    Ja bih uzeo ovu sto si par postova iznad naveo
     
  16. Avenger

    Avenger Novi član

    MSI NX6600 VTD128 Diamond (AGP)

    e da mi je ovu naci :D obicna je 6600 al je zestoka:
    As the name "Diamond" implies, the card has higher clock rates than those of the NVIDIA references specifications - 400 MHz core and 800 MHz memory rather than 300/550 MHz.

    300/550 je ono sto nvidia preporucuje, a vidi ovih al su je digli :D

    jel neko ima iskustva s MSI...kakva im je kvaliteta :?: :?:
     
  17. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    MSI je sranje, podizu frekvencije da bi imali kupaca, ja ti je ne bih preporucio, neg uzmes neku Gainward ili druge, pa ako ti je volja podigni sam frekvencije, mada nema potrebe za tim
     
  18. Avenger

    Avenger Novi član

  19. DC One

    DC One Aktivista

    Cuj MSI sranje, Boze ti sacuvaj, i jos na vrh svega tog preporucuje Gainward-ovu 6600, koja ima 4 ns DDR memoriju.
    Kartica ima 2ns DDR3 memoriju, poveci hladnjak, i bez problema moze doseci performanse 6600GT.
    Ako mozes pronaci ovu MSI 6600 Diamond za cijenu do nekih 300KM uzimaj bez razmisljanja, iznad nema smisla jer 6600GT kosta ~350KM.
    A sta je sa ovom
    Jel' tebi dostupna ova kartica i koji je proizvodac u pitanju.
     
  20. Avenger

    Avenger Novi član

    stari toliko sam stranica pretrazio da se vise i ne sjecam ove...mislim da cak i nije pisao proizvodjac vec samo ovo sto sam copy ovdje...

    nisam siguran mogu li nabaviti ovu diamond, ali potrazit cu po shopovima u bihacu..vidjeti moze li se naruciti negdje...ona je najbolje sto sam nasao na netu i negdje izmedju obicne i GT je....