Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. _anex_

    _anex_ Novi član

    :D Da prvi sam licno pokupio iz skladista a ova zamjena sto je dosla ja nisam bio tu ali otac preuzeo i kaze da je sve bilo upakovano tako da za ovaj drugi ne mogu potvrdit 100%.Al sad je gotovo ka ce se vise skupit pare za drugi tj treci ko zna :) :(
     
  2. nenolik

    nenolik Novi član

    Loša sreca je u pitanju. Ja licno sam prodao na stotine televizora sa izloga koji su radili i nikakvih problema nije bilo mada se svodi sve na procenat kod jacih proizvodjaca taj procenat je znatno manji. Za Grundiga ruku na srce nespada medju kvalitetnije proizvodjace jer kao sto je poznato vecini to je Beko TV sa naljepljenim logom grundiga, ja se iskreno nadam da neces imati vise problema,,

    Lijep pozdrav svima sa foruma i Sretna Nova Godina!!!
     
  3. metallac

    metallac Aktivista

    Kupujem TV 32" dobio sam ovu ponudu:

    Samsung 32F4000 - 619 KM
    SAMSUNG 32EH4000 - 569 KM
    PANASONIC TX-L32B63 - 629 KM
    PANASONIC TX-L32BL6E - 750 KM
    PANASONIC TX-L32E6E - 850 KM

    Isao bih do nekih 800 KM, mogu se protegnuti jos malo. Ne treba mi 3D, nije obavezno da bude smartTV mada je pozeljno :), to ce biti televizor u sobi znaci filmovi i satelitska preko CS :)
    Neka preporuka za neki drugi model ???
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    On trazi 32", ima taj LG 32" u Genelecu 770KM. Ja bih uzeo Samsung 32F5500 za 850KM kod njih.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Moze li neko da mi da preporuku za 32" tv do 500KM max?Koristio bih ga u kombinaciji sa raspberryPi za xbmc media centar i kao tv naravno.Pozeljno je da ima naravno hdmi i usb odnosno da moze citati i filmove sa usb-a.
    U obzir dolaze ovi lokalni shopovi u Sarajevu ili nesto u BiH sa dostavom.
    Hvala
     
  7. metallac

    metallac Aktivista

    Da se nadovezem uz moj post - uz ove televizore u igri su i sledeci modeli:


    SAMSUNG LED TV 32F4510, SMART, HD ready, USB, 100 HZ, WI FI - 780.00 KM

    SAMSUNG, UE32F5300, 32" 82cm, Smart LED TV, Full HD, 100 Hz - 800.00KM

    LG, 32LN575S, 32" 82cm, TV LED Smart, FullHD, MCI 100 Hz - 790.00 KM
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    https://www.technoshop.ba/kategorija/9/led_tv.html

    Od svih gore navedenih LED TV koji su do milje maraka, koji bi vi preporucili? Koji bi bio najbolji za igranje PS3 i PS4 na njemu. 32inch velicina mi je dovoljna, jer sjedim prilicno blizu, tako da mi veci ekran i ne treba. Ako je smart to je bonus, ako nije, ni to nije problem.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    32LA660S, imam i koristim za slicne potrebe :D
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hvala na preporuci, ali nisam nesto zainteresovan za 3D TV. Jednostavno mi nije privlacan.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pitaj imaju li na lageru stariji model 32LK450. Beton tv.
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Ja ne koristim 3D, samo ko obicni display za gaming (PES) :D
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    3D tv moze da se gleda 2D. :D
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Cuj. Aaaaa. Ono common knowledge, ali haj nek si mi rekao. :D

    Sto ce mi ako necu koristiti 3D opciju? U opste me ne prvlaci da gledam filmove u 3D, na TVu. Zato ima kino.
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Zato sto svi bolji modeli imaju 3D, pa i ako ne koristis, a zelis bolji model...kupis neki bolji model (koji ce 99% imati 3D) :D
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Znaci 3D je neminovnost onda. :D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Narode sta mislite o Samsung 60" LED UE60F6370 (3.000KM u Austriji)

    http://www.samsung.com/de/consumer/tv-a ... F6370SSXZG

    Na chip.de best listi je 6. mjesto: http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenl ... x/id/1024/

    Isao bi bas na LED, zadnja 3 TVa su bili plazme. Zanima me: ovaj Samsung LED je 200 Hz (100 Hz native valjda), vidim masa novih LEDova je 400 Hz ili cak 800. Primarna namijena ce biti PS4 & SteamBox & kablovska. Sa tih 200 Hz, da li cu imati dovoljnu 'fluidnost' slike u igrama? Jer bas ta 'fludinost' sto sam vidio na LEDovima me otjerala sa plazme na ovu tehnologiju.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja upravo narucih:

    Philips 50" LED Smart TV 50PFL5008T
    2x 3d glasses
    kamera za Skype I tako ti fazoni.

    Bio na snizenju, 1500 KM, pa sam ga ugrabio I zamijenio sadasnji 42" koji stize u BH.

    Jucer gledao I Samsungov UDHD 4k - brutalnost, ali tek kada zazivi...
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Na PS43F4500 plazmi ne mogu da uštimam bijelu boju. Ne mogu precizno da opisem u cemu je problem ali ako je cisto bijela boja, samo neki tekst a pozadina cisto bijela, kao da je podeksponirana. Kao da je smanjen kontrast/osvjetljenje. Na toj istoj površini kada pojacavam bilo kontrast ili osvjetljenje, bijela boja ostaje ista. Nema razlike ako pojacam osvjetljenje/kontrast sa nekih 70% na 100%.

    Kada je normalna slika sve je ok, nije mracno. Kontrast drzim na nekih 70-80% a osvjetljenje oko 60%. Nema potrebe za jacim intenzitetom. Samo cisto bijela povrsina izgleda "bljutavo".

    Igrao sam se sa postavkama ali nema promjena.

    Znam da se radi sigurno o jeftinom panelu ali posto nemam puno licnog iskustva sa plazmama, do sada samo LCD ekrani, da li je ovo normalno ponasanje za plazmu ili ?
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Isključi dinamični kontrast i power saving opcije.