Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Trenutno gledam samo .mkv, i titlovi su mozda malo sitniji ali mi ne smeta to. Probao sam samo serviio i ide bez problema, hvala :D
    I ja sam stavio postavke sto sam nasao preko interneta ali sam samo promjenio IFC na off. Ma osjeti se zujanje malo kad pridjes tv-u ali mora valjda tako, nista strasno. Je li ok da ponekad preko wi-fi pustim snijeg za brzhu razradu panela??
     
  2. Gogeta

    Gogeta Aktivista

  3. Pionir

    Pionir Overclocker

  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Svaki će radit, uzmi najjeftiniji.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Neka gleda da je 1.4 verzija, da ne bude glavobolje ako nekad bude htio propustiti 3D bluray kroz njega.

    Sumnjam da su ovi jeftini 1.4, al eto.
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    1.4 je HDMI standard, nema razlike u kablovima osim onog ethernet kanala koji nikom ne treba.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nemam pojma šta je standard, kažu da kroz 1.4 ide 3D bluray, kroz 1.3 ne ide. :)
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Da, kroz 1.4 HDMI port, ne misli se na kabl.
     
  9. bojler

    bojler Aktivista

    Ljudi ja bih trebao malu pomoć oko kupovine.

    Planiram kupiti Sony Led 32r420 MHL od In-digo d.o.o jer je kod njih najjeftiniji. 540km

    Sad da li je sigurno da kupujem da oni posalju dostavljačima kao sto su euroexpres cityex itd. Da li je tako sigurno kupovati?
     
  10. Arnie

    Arnie Novi član

    Pozdrav za sve clanove foruma, meni bi trebala mala pomoc pri odabiru plazme i molio bih vas za pomoc.
    IZbor je veoma mali tako da je samo ove 2
    1.Panasonic 42X60E
    2.Samsung PS 43F4500
    Obadvije su oko 800 km veoma mala razlika tako da to ne utice , zanima me vase misljenje i iskustva sa ova 2 brenda i koju bi od ove 2.
    Naravno ne bi bilo lose osim koju od ove 2,da jos neke preporucite otvoren sam i za jos predloga:)
    Dosta bi se koristio za gledanje filmova preko PC(hdmi bi povezao) i usb-a tako da mi je bitno da tv preko usba moze da cita sto vise formata (nisam siguran koja od ove 2 ima bolju podrsku)
    Hvala svima unaprijed!
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    Ako neko kupuje televizor u IMTEC-u neka se javi na pm da mu posaljem poklon bon u iznosu od 50,00 KM ;)
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nedavno sam kupio Samsung 32F5000 LED LCD TV (Full HD, 100Hz), mogu reci da je odlican , pogotovo za svoju cijenu (oko 570KM).

    Ako neko ima dobre calibration postavke za ovaj panel neka javi ovdje, mada sam zadovoljan i sa 4 built in preset-a. :p
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Skini netaknut AVS HD iso i sam to namjesti. Naravno nije isto kao kad se koristi kolorimetar i sl. skupe alatke, ali može se jako dobro napraviti.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    jest kad bih ja to znao. :)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    imas u opisu sve linkove za download alata. Ne znam je li ovo pravi video, ako nije potrazi od ovih istih tipova

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pozdrav :)

    Dođe doba da se i ja ponovim, pa bih da pitam za savjet. Jos je otvoreno sto se velicine tice, jer ce TV ici u dnevnu sobu, i tu ce biti malo razmjestaja. U sustini i 32'' model bio taman, ali ja bih radije da to bude nesto malo vece, oko 42'', plus minus koji inc.

    Sto se cijene tice, do nekih 1000 km za ovaj veci model bi bila OK cijena. Pa me zanima sta je neki best buy, sta se kupuje i sl? Dolazi mi newsletter od ekupi, pa to ponekad preletim, vidim svasta se moze naci, a u blizi sam vidio da ima TechnoMarket (nisam doduse obilazio jos ove radnje), i ima par servisa koji prodaju LG, Samsung, tako da u sustini mislim da bi se bilo koji model koji je tu na nasem trzistu mogao nabaviti. I Genelec dolazi u obzir.

    Sto se upotrebe tice, vecinu vremena ce to biti obicni TV kanali, te recimo po koji sat dnevno PS3 i film/serija svakih par dana sa kompa.

    Posto ja necu stvarno puno vremena provoditi sa tim, nisam toliko zainteresovan za neke smart fazone, svakako nije na odmet, ali nije pod moranje. Isto vazi i za 3D. Od tih dodatni stvari jedino vidim neku korisnu upotrebu za Skype i YouTube, a od "hardverskih dodataka" svidja mi Ambilight kod Philipsa, ne znam da li drugi proizvodjaci nude to u ovim ne tako skupim varijantama.

    Hvala unaprijed :)
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Entry Samsung 43" plasma za cca 800KM će ti biti super za te potrebe koje si naveo.
     
  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    SAMSUNG PS43F4500 je oko 750 KM.
    Prosle godine sam ga kupio i mogu ti reci da je za moje potrebe (slicno kao i kod tebe) odlican. Ima jedan usb ulaz, dva hdmi-a. Za te pare, a ove dijagonale nema boljeg.
    Mozes procitati recenziju na Nanijevom portalu.
     
  20. selvin

    selvin Moderator