koji hdd pomoc

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by labud169, Mar 21, 2006.

  1. labud169

    labud169 Novi član

    4.HDD 200.0 GB WESTERN DIGITAL Caviar WD2000JS, SERIAL ATA II, 8MB cache, 7200 okr/min Cijena za gotovinu: 690,06 kn

    3.HDD 200.0 GB SEAGATE, 7200.9, Serial ATA II, NCQ, 8MB cache, 7200 okr/min Cijena za gotovinu: 696,89 kn

    1.HDD 200.0 GB HITACHI Deskstar GST, Serial ATA II 3.0, 8 MB cache, 7200 okr/min Cijena za gotovinu: 677,76 kn

    2.HDD 200.0 GB MAXTOR DiamondMax 10, Serial ATA II, 8MB cache, 7200 okr/min Cijena za gotovinu: 694,87 kn



    ljudi koji od ovih da uzmem cjena nije bitna tamo u hr je jeftinije nego u bih plus ti vrate 22% PDV-a na ovu cjenu
    pa ako moze neki komentar koji je najbolji itd ..modeatori mogu da mi odgovore posto mislim da prate trendove!


    unaprijd zahvalan
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    mislim da je ovaj WD Caviar najbolji....
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Takodje, ali ako hoces tisinu tu je Seagate dobar. Za hitachija sam cuo da znaju proizvoditi zvuk djeteta koje place a Maxxtora...ne znam, njeg bih takodjer odbacio.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    nećeš pogriješiti ni sa jednim... naravno uvijek postoji mogućnost da naletiš na neku lošu seriju :wink:

    ja bi gledao seagate, pa onda hitachi... ali to sam samo ja.
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Moj maxtor skici ko macke u februaru.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    seagate/wd, ali prvi zbog duze garancije..
     
  7. Bimmer

    Bimmer Novi član

    Kod mene u masini je ovaj prvi Western Digital 2000JS. Odlican disk, brz i tih. Topla preporuka.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  9. Predator

    Predator Aktivista

    Ja imam tri Hitachija dva su stara preko godinu dana rade ko zmaj, a neki dan sam kupio jos jedan S-ATA II od 160 GB, i on radi odlicno maxtora nebih na poklon uzeo na poslu su mi crkla cetiri komada u petnest dana, a znam lika odzava racunare kod stranaca kaze da mu je pocrkalo maxtora pun kamion.
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    licno bih ulozio pare u Seagate-a, zbog tihog rada, pouzdanosti i, kao sto Enis rece, duze garancije (mislim da ona iznosi 5 godina)...
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    đabe ti garancija ako ti stvar krepa i povuče podatke sa sobom, ne? :wink:
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    e tu si upravu :D ...dzaba vala i garancija u tom slucaju
     
  13. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    WD je dobar. Sta sam mu sve radio bezbroj particija i formata i opet ko doksa.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ja imam caviara i maxtora...zajedno su super :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  15. labud169

    labud169 Novi član

    ok ljudi hvala na komentarima puno sam vam zahvalan cim stigne bicete obavjesteni sta sam uzeo