Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moja preporuka za servis Iskra, jer rade i interne popravke (npr. lemljenje card slota, u nekim bi servisima zbog toga citavu plocu zamjenili).

    Moji imaju oboje Xperia E4. Nov se moze naci za nesto vise od 200KM, polovan ispod te cijene.
    Prednosti:
    - Velik display od 5"
    - Baterija jako dugo traje (u standby moze biti 10ak dana)
    - Dosta brzo radi
    - Glasan zvucnik i jaka vibracija
    - Dual Sim
    - Kvalitetan build
    Mane:
    - Baterija nije izmjenjiva
    - Mediatek platforma, telefon vjerovatno nece dobiti update nakon 4.4.4 (ali zato dobija bugfix update)
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pogledat ću kakva je ponuda na piku. Hvala na preporuci.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slazem se za E4. Kao i Xperia M4, dobri uredjaji. Veliki plus je dosta bolja baterija nego kod bilo kojeg drugog proizvodjaca. Sony je tu neprikosnoven.

    A vidjao sam polovne E4 sa garancijom po 160KM po piku. Za tu lovu stvarno odlican uredjaj.
     
  4. adnanBIH

    adnanBIH Novi član

    Kolega, baš si me bacio u dilemu: naime, već neko vrijeme razmišljam o Xiami Redmi Note 3 telefonu, kad naletim na ovaj tvoj post. I koliko gledam, baš su dobra iskustva korisnika:
    http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_3_(5_5)-reviews-7081.php

    Pretpostavljam da za Alcatel postoji ovlašteni servis (u slučaju "nedaj Bože"). :)
     
  5. kio

    kio Komšija

    Imas 2 godine garancije koje pokriva BH Telecom :) . Sada je dilema, R.Note3 je dobar telefon, nije ni Alcatel los. Napravi pros and cons. Meni jedino na strani Alcatela je garancija, ostalo mi je na strani RedmiNote :) Ne znam je li ima novija verzija Redmi 3 sa novijom generacijom cpu od x10, ili sam se ja presao :)
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  7. kio

    kio Komšija

    Trebao bi uzeti telefon supruzi. Ganjam neki midrange. Posto cu telefon uzimati u BH Telecomu, jedina opcija sa android strane je Sony Xperia M4 Aqua vs lumia 640xl. Lumiu 640xl imam, a interesuje me kakav je Sony Xperia M4 Aqua?
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Cackao sam M4 Aqua, dobio kolega od firme za potrebe testiranja aplikacija. Ima mali iznos unutrasnje memorije, pa odmah uzmi microSD. Kolega se zalio da mu sporo ucitava aplikacije u odnosu na Z2 koju je prije imao. Telefon je u odnosu na moju Z1 lagan kao pero, kolegi je nepaznjom ispala i puknulo je staklo duz citavog ekrana (pao je na ekran), ali i dalje sve radi. U svakom slucaju je solidan uredjaj, samo je mana taj manjak interne memorije.
    http://androidandme.com/2015/06/news/so ... e-storage/
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni su Sony telefoni tako dosadni i neinspirativani, da mi je muka od same pomisli na njih. Ovo se odnosi i na hardver i na softver.
     
  10. kio

    kio Komšija

    Da, vidim da ima i problem sa pregrijavanjem :)
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo i kolega potvrdjuje isto, ne znam sta je razlog prevelikom zagrijavanju, mada ima opcija Extended usage u Power Management koji bi mogao to smanjiti.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pogledaj I Samsung a5 2016 u bht ili a3
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A5 je skoro pa duplo skuplji u odnosu na Sony u BH telecomu.
     
  14. kio

    kio Komšija

    Neki kazu da je tanak poklopac, pa se lahko prenosi toplota.

    Izlazi iz okvira budzeta :smt003
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima i Samsung J5 u telekomu, samo to je slabiji uredjaj od M4 Aqua.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Prijateljica ima M4 Aqua, nije bas zadovoljna kamerom, meni je sto se izrade tice jako "lijep", fino lezi u ruci, baterija mu je vise nego OK (bolja naspram mog G3, koji je doduse postar sad), i za neku standardnu upotrebu se cini uredan. Isto u BHTu je kupila.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To za kameru je bas nezgodno, narocito ako je nekome to znacajna stavka. Svi ovi telefoni od ~300KM imaju tek zadovoljavaljuce kamere.
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Moze li se igdje nabaviti Moto X Style (Pure)?
     
  19. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    Pozdrav raja, treba mi savjet oko izbora telefona.
    Zelim u BH Telecomu da uzmem neki telefon do 25KM (mjesecno) i primjetio sam da mi se u taj budzet uklapaju 2 telefona, pa mi treba savjet sta da uzmem:

    Samsung Galaxy A5 (2016) - http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_(2016)-7789.php
    ili
    LG G3 - http://www.gsmarena.com/lg_g3-6294.php

    Gledao sam po netu neke reviewe u kojima je LG G3 navodno bolji, ali me buni sto je ovaj Samsung noviji i ima Osmojezgreni 1.6GHz procesor, dok LG ima vise rama i Quad-core 2.5 GHz. Pa bih volio cuti neki savjet od nekog ko se bolje razumije.

    Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne bi pogledao taj samsung pored G3 ako je model 3gb/32gb.