Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vala sto se toga tice treba uzimat samo VW/Audi.
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Almire, ima u Moluhama Amir Ćelo, popraviće sve na alfi.

    Što se tiče kilometraže, zavisi najviše od toga koliki kreten je bio prethodni vlasnik. Motori su skoro vječni, ali budale svemu dohakaju. Ja imam alfu 156 2,4 JTD, prešla 280.000 km, jedini problem uzrokovan kilometražom koji sam imao je crknut alternator. Zahvaljujući kretenima, ima nesrazmjerno mnogo alfi na otpadima, tako da je lako naći takve stvari relativno jeftino (alternator me koštao 120 KM, ko nov). Kvačilo je još uvijek fabričko.

    Uzmi u obzir i da je 159 mnogo čvršća od 156.
    I treba ganjati kožna sjedišta, platnena izgledaju prilično bijedno.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  4. aeRo

    aeRo Komšija

  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Dobri su benzinci, ali troše puno. Ne računaj ispod 12 po gradu.

    EDIT

    Ovo s oglasa je preskupo za benzinca bez plina, 2006. godište.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: RE: Re: Savjeti oko kupovine automobila u BIH

    Ova je perverzija. Vidio sam i dizela sa urednom servisnom knjigom, sve od 11 do 14k Bilo šta da kupuješ bitno je da je održavamo, nema lošeg auta, samo slabo održavanog.
     
  7. vnm_

    vnm_ Komšija

    ovi JTS motori su sa direktnim ubrizgavanjem goriva u cilindar.
    generalno kad sam ih istrazivao nije raja po forumima odusevljena bila zbog dosta nekih sitnica koje se vole pokvariti, a posto su to alfa forumi nekako mi je to bas cudno bilo jer se alfisti obicno ne zale pretjerano.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neznam koliko je pametno za prvo auto uzeti alfu, pogotovo ta starija godišta. Ja bih prije onog C4 za te novce, ipak dosta je mladje sa manjom kilometrazom na satu, manje su šanse da ćeš imati problema.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako bih uzimao Alfu uzeo bih JTD, provjeren i pouzdan. Na Fiatu 1.9 JTD jedino sto sam oko motora mijenjao bio je akumulator ako izuzmemo redovne servise.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: RE: Re: Savjeti oko kupovine automobila u BIH

    Ja licno ne bi uzeo auto ispod 2011 godista i pristojne kilometraže. Mislim može uzeti, ali to je po meni loš potez, velike šanse da je vraćana kilometraža i da ga čekaju servisi i popravke.
    Od 2011-te u opticaju mu je Megan, C4, 308, Ibiza iz C segmenta, možda koja Astra, Octavia, C5 i Audi sa ogromnom kilometražom i
    Clio, 208, Fabia, Fiesta, Corsa iz B segmenta.

    Meni se sviđa nova 308-ca.
    Jednostavno je ubila u C klasi, Golfa, Audija i Astru.
    http://www.najboljiauto.com/testirali-s ... 1-6-e-hdi/
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Dakle da ne mijenjam auto dok ne dosegnem 300.000 km? Uvijek sam ti vjerovao, pomogni mi.

    U moje tojote se lanac mijenja na 300.000, sad sam na jedno 220.000. Sluša me, ne znam ni šta bi uzeo da moram, a i ko će se zajebavati sa opet ugovorima, prenosima, registracijama...
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Ako je toyota D-4D, vjerovatno ne moraš nikad ni mijenjat lanac. Ako baš hoćeš da budeš siguran, imaš još najmanje 100.000 km fore.

    Nemoj je mijenjat, skoro svako vozilo se više kvari od toyote.
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: RE: Re: Savjeti oko kupovine automobila u BIH

    Nije dizel, VVT-i je. Dosad mu je jednom crkla jedna bobina, odmah nakon malog servisa đe mi je majstor nasuo 4 litra ulja a ide 3.7.
    Ne mora biti da je do toga, ali se desilo poslije toga.

    Troši ulja malo više pa obično dospem litar na 5000-7000km, kažu mi da je normalno za mašinu iz 2002.
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: RE: Re: Savjeti oko kupovine automobila u BIH

    Nije dizel, VVT-i je. Dosad mu je jednom crkla jedna bobina, odmah nakon malog servisa đe mi je majstor nasuo 4 litra ulja a ide 3.7.
    Ne mora biti da je do toga, ali se desilo poslije toga.

    Troši ulja malo više pa obično dospem litar na 5000-7000km, kažu mi da je normalno za mašinu iz 2002.
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: RE: Re: Savjeti oko kupovine automobila u BIH

    Nije dizel, VVT-i je. Dosad mu je jednom crkla jedna bobina, odmah nakon malog servisa đe mi je majstor nasuo 4 litra ulja a ide 3.7.
    Ne mora biti da je do toga, ali se desilo poslije toga.

    Troši ulja malo više pa obično dospem litar na 5000-7000km, kažu mi da je normalno za mašinu iz 2002.
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Ma nemaš se šta brinut. Osim ako se iživljavaš na vozilu.
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jako sam fin prema njemu.
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Nije prvo auto... odnosno jeste prvo koje ja licno sam sebi kupujem. :mrgreen: