Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    svidja se i meni i bas zato sto mi se svidja sam kupio 307 sa 3 vrata, na ovim autima realno puno ljepse izgleda bez vrata pozadi

    ali koliko god mi se svidjalo zapalio bih ga sve i jedan put kad ja ili suvozac moramo ustati da bi neko usao na zadnju klupu
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    To bi mi valjalo samo tako... ja samo da sredim finansije kroz nekih 7-10 dana i javim ti se onda. Valjalo bi mi cisto da neko vidi je li stvarno i uzivo ocuvan ko na slikama a onda bi se ja naravno spremio pa otisao sam pogledao i odvez'o ga kod majstora.

    @anel007

    Ja sam druze evo vec cetvrta godina bez auta (3 sam bio u Irskoj pa mi doduse gore nije ni trebalo niti sam ga mogao priustiti) tako da ce mi micanje sjedista biti najmanji problem. :D
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To ti sad mislis tako :D

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imaš tog Megana sa GT line opremom sa četvera vrata, isto odlično izgleda. To ti je moj savjet da ganjas.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Niceg dobrog u dvojim/trojim vratima osim eto izgleda.

    Najveci minus vec istaknut, drugi minus su gabaritna/teska vrata, treba uvijek vise sirine na parkingu da bi se moglo uci/izaci iz auta.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    petera vrata i velik gepek nikada ne mogu odmoci :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam ganjao mondea sa 5 vrata, i proslog i ovog... Najbolji oblik karoserije

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta je finta sa ovim autima iz Libije sto ih Swabe dovlace? Moze li se ovo registrovati kod nas? Naglaseno je da auto nije ocarinjeno i da je samo za export (vjerovatno se ne moze registrovati u Ger, pa zato?)

    https://home.mobile.de/2TAUTOMOBILE#des_238249183
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prošle godine sam pričao sa čovjekom iz Abu Dabia, UAE, i govori mi kako oni ne kupuju polovna auta jer kod njih stradaju vrlo brzo zbog vremenskih uslova, velike vlažnosti i pijeska. Inače čovjek kupuje samo SUVs po stotinjak hiljada KM. Ne poznajem toliko Libiju pa ne znam je li kod njih tako, ali bih se raspitao da uzimam tako skupo auto.
     
  10. GV

    GV Komšija

    U Rusiji su kupovali ova arapska auta pa su se onda smrzavali jer nema grijanje već samo hlađenje

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Posto sam proveo u Libiji 4 godine znam neke stvari iz prve ruke. Auta koja se rade bas za Libiju si malo drugacije izgradjena tj po nizim standardima i propisima. Vidjao sam auta 2007-8 godiste koja nemaju ni katalizator ni zracne jastuke. Takvi primjerci se ne bi ni mogli registrovati kod nas jer nemaju odgovarajuce euro norme. Onda goriva su im dizel i benzin. Vjerovatno super i D2.
    Tesko da su bezolovni i D5 pa su i euro auta koja su se tamo vozila ostecena pogresnim gorivom.


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Auta za export u Njemackoj kod hendlera nemaju garanciju zato su uvijek jeftinija i uvijek ti naglase na oglasu obicno na dnu da su za export, takve aute treba izbjegavati imho. Inace garancija preko hendlera bi trebala biti najmanje godinu dana to pokriva mjenjac i motor za ostalo nisam siguran, valjda sve vece kvarove i nedostatke.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Haj bacit cu mail ovom hendleru, da pitam imal ikakve razlike. Napisao je VIN, pa kad online provjerim VIN izbaci tonu opreme.
    Ako bude sve ok ja bi ovo uzeo, dosao bi me ispod 20K 535i sto nema ni u snu.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bio se ja tako nafurao na jedno auto u Njemackoj, ekstra sve, medjutim ne rade export, i to nije cak moguce ni u Njemackoj uzet privatnim licima. Iskljucivo prodaja za firme u Njemackoj.
     
  15. GV

    GV Komšija

    Koliko sam vidio tamo piše šiping bilo gdje u africi, znači da je auto možda još uvijek dole samo ga švabe (arapskog porijekla) tale. Kako bi ga prebacio u BiH, koja ti je garancija da ćeš ga dobiti

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma samo bi isao na varijantu da odem po njega u Ger. Evo poslao sam upit dal ima razlike i gdje je auto i mozel se kod nas registrovat, pa cemo vidit sta kazu

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Javio se lik, sva njihova auta se nalaze u Njemackoj, Bonn. Kaze da pogledam VIN broj i specifikacije da bi znao dal se moze registrovati u BiH. Na sta sad obratit paznju?
     
  18. vnm_

    vnm_ Komšija

    posto je iz drzave van EU, obratiti paznju da vozilo moze proci homologaciju pri uvozu.
    ako imas kakvu vezu kod ovlastenog zastupnika u BiH, vjerovatno preko VIN oznake moze povuci podatke o vozilu i reci ti da li mozes uvesti vozilo.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima i ta..hajd skoknut cu do Tomica, pa valjda oni mognu reci.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Uspjeh namaci jos nekih sredstava tako da mi je skocio budzet... Imam nekih 15k na raspolaganju sada. Poceo sam da gledam i BMW keceve. Znam da je prica kradu, skupi dijelovi itd. ali opet kontam ako cu izletiti 13k za Meganea, bolje dodati jos dvije pa uzeti nesto konkretno. Vjerovatno cu uzeti i garazu u zgradi tako da mi je to neka hajmo reci dodatna sigurnost.

    Ovaj mi je najvise zapao za oko, kilometraza mi se cini OK a evo prednost je i ova Cobra: http://www.olx.ba/artikal/25182891/bmw-116-presao-120-000/
    Ima li ko iskustva sa ovim kecevima?