Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    U radnji sa hiljadu neonki nevidis ni slike kako treba, a ne probijanje pozadinskog svijetla, to jedino kada poznajes trgovca, odes pred fajrunt pa pogasite sva svijetla, e tek onda mozes znati, kada doneses kuci mozes se slikati, a ne zamijeniti, ili se svadjati da ti zamjene.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kako nesto gledam i trazim, sve je kocka, sta god da kumi mogu se na neki nacin zajebati... Ovako sam izabrao model :) pa sta bude...
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislio sam na tip panela, ne na uniformnost slike. Čak i da je taj izložbeni primjerak ok i da ga pregledaš u mraku, ne mora značiti da će takav isti biti uredu kad ga doneseš kući. Takva je situacija sa svim brendovima.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Nazalost to je lutrija, kupis dva pa se razlikuju, meni je to islo na zivce kod oled-a barem taj problem nema, nema problema ni s alovom, nemas ni nje hahah
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima i s OLED-om varijacija samo nisu toliko očigledne kao kod LCD+LED kombinacije.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A s oledom nemas problem ni s finansijama. Poslije oleda nemas ih nikako. ;)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    To, i kazem propuh po tekucem racunu, i novcaniku,
    Ali neka, nije mi zao, bilo love treba se pocastiti, necu krepat zeljan svega.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma razliciti zivotni periodi uzivaju u razlicitim zadovoljstinama. Meni trenutno ne treba bolji tv od od ovog sto imam 48h6400 jer nemam vremena da ga konzumiram. U toku zime i uhvatim koji film pogledat dok ljeti mogu iznajmit tv da komsije gledaju. Izvalit sad 5k km za tv a ne gledat ga bar 3-4 sata dnevno je bezveze.

    Kad dodjem u taj period da mogu buljit u tv po vazdan i pocastiti cu se nekim kvalitetom bas kao sto si i ti uradio.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  9. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Ja sam isto citao negdje da su ovi MU6172 od 55" sa IPS panelom, ali eto treba provjeriti.
    Navodno se moze provjeriti kada se povuce blago prstom po ekranu, ako ostavlja tragove onda je VA panel?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ništa to, samo pogledati oblik piksela.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta drugo kupiti ako je 6172 ips? Naravno, u istom cjenovnom rangu i da je dobavljivo kod nas.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    A da nije android

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Slusaj, nije ips los ima losiji kontrast sto se vidi u zamracenoj sobi, ako imas vise svijetla neces ni primjetiti puno, drugo ima bolje boje od pva, i ima dosta siri ugao za gledanje od pva to je bitno za dnevnih boravaka, i sl. gdje vise ljudi gleda, a ne mogu da nisane centar tv-a.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja razmišljam o tvu za konzolu i youtube I neke dokumentarce. TV kanali, filmovi i serije me plaho ne interesuju. Ne volim gledati u mračnoj sobi, mračna soba mi je za spavanje. Mada eto još uvijek nisam načisto oko kupovine ali me privlači ovaj tv. Ako ima šta jeftinije za moje potrebe onda je to još bolje?


    Edit: Kad ovako postavim pitam se isplati li se dati toliko love za tv koji će se tako koristiti :rolleyes:
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    za igre ti je bolje da ŠLJASTI...dakle IPS :D
    a i boje su jarke...pa u igrama to dodje kao plus

    ja sam tek neki dan na svom sonyju,citajuci negdje na netu da daje najbolju sliku na odredjenim postavkama,prebacio na te postavke i skontao da to to...iako sam uradio i kalibraciju,cim sam ga kupio...tj.dobio sam od nekog postavke i tako nastimao ali tek od prije neki dan je prikaz boja realan...prije je bilo nesto kao pojacano ,imam osjecaj da je vuklo na plavu boju,posebno kada prikazuje lice ili oblake...a sada je to odlicno
    bas drasticna razlika,a samo sam promijenio izbor scene ili tako nesto...jer u recenziji pise da je taj predlozak fabricki tako dobro kalibriran da ga nema potrebe nista dirati...i gle cuda,bili su u pravu :D
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nemas sta mijenjat scene dok igras, mora TV biti u PC/game modu ili nece liciti ni na sta. Scene dodju kao filteri.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da li bi slika bila previše mutna sa Xbox One (nije S verzija). Ako ću dobiti bluranu sliku onda to nema puno smisla. Gledao bi se TV sa neka tri do tri i po metra. Koliko znam ova verzija xboxa nema mogućnost nekog upscalinga pa me buni na šta bi to ličilo.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne igram igre na njemu a ono sto sam uradio ...pod odabirom scene,umjesto standard,odabrao "general" a pod tim "custom" predlozak...koji daje odlicnu sliku
    evo citirati cu isjecak sa hd televizije,gdje sam to i procitao
    http://hdtelevizija.com/2014/04/05/sony-kdl-42w705b-w705-full-hd-tv-recenzija/2/
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam svoj bivsi sony kalibrisao na oko, sve postavke sa neta su mi bile katastrofa, slika zuta ko one slike iz 50-ih godina , na kraju podesio kako meni oku odgovara, hebo ih calman. i sl svi mi ljudi bili ko kinezi, mene iritira previse topla slika, volim neutralnu, ni zutu, ni da ide na plavo.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavisi od sadrzaja jer svaki žanr filmova ima svoj kolorit. Na nekim filmovima mi je boja skoro na 100%.

    [​IMG]