Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    sta bi uzeo za cca 1300KM 55'' 4k.... je li ovaj samsung dobar (mogu ga dobiti tako za 1300)
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja ga koristim vec neko vrijeme i zadovoljan sam.
    Tizen leti nemam zamjerki od aplikacija do usb stika i nazad na mojutv sve ide glatko.
    Najvaznije je da preko USB stika filmove ucitava glatko brzo i jednostavno sve podesiti.

    Slika je odlicna pogotov kad pustim 4k sadrzaj vidi se ljepota slike i mogucnosti takve rezolucije.

    Radi se o Samsungu 55" MU6172 TV-u.



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imam Sony BluRay home theatre, da li ce ovaj daljinac raditi sa njim, jer mi audio ide na njega?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nemam nista kod njih, jedino ako ne prodaju onako, svima :) ali dok vidim na drugom mjestu mozda sredim neki popust :)
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo je sasvim pristojna ponuda od BH Telecoma :)
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    I mene je zacudilo... Ali jeftinije nego u većini radnji. Plus moguće i na rate a i popust sa ugovorom. Jedino da nema neki stariji model ovog tv-a, ali koliko znam to je 6072.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    55" ima njihovu verziju ips panela, provjereno.
    Oni to zovu PLS, i ja sam se zacudio, ali je tako, dobar tv, ali kao kod LG-a los kontrast, dobri vidljivi uglovi.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Daj link da vidim, u radnji sam ga vidio i ima karakteristike VA panela. U recenzijama isto tako kontrast izmjeren i iznosi preko 5000:1.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa sta bi preporučili? Philips neki? Iskreno ja bi izbjegao android, a ovaj Samsung mi se svidja. Kod Philipsa mi je dobro ono ambijent light...

    Ima li kakav link za review Samsunga nisam nasao nista konkretno

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Cim naletim posaljem vidio sam 55" pls panel.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Ako ti je bitan player u tv-u, bjezi od androida pogotovo ako kacis kakav receiver, ili sl.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zato i gledam Samsung i lg

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    MU6170 je PLS. dok bi MU6172 trebao biti nasljednik KU6172 koji ima VA.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Moguce je da sam pogrijesio, ali mi se samsung generalno gadi radi tih varanja sa panelima, to rade godinama, drugo svaki drugi dobije neke linije na ekranu nakon 2-3g, svijetle ko las vegas, pa moj nekadasnji philips star 10g i dan danas radi kod komsije.
    Sony lupa cijene ko mahnit, dobri su poneki modeli, generalno sony nije ni s, od nekadasnjeg sonya, panasonic opet neda dts, tv u 21 vijeku ne reprodukuje dts, tesko je nabaviti dobar tv, da sve bude potaman, a da nebude deranje.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Možda i nisi, ja samo kažem da imaju ta dva modela koji su vrlo slični u nazivu a očito različite panele imaju. Teško je naći prave informacije.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prije kupovine doći u radnju sa makro objektivom ili lupom/povećalom i vidjeti strukturu sub-piksela. Jedino tako možeš biti 100% siguran koji ćeš dobiti panel, ali u slučaju 50 i 55MU6172 je 90% AUO VA panel.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Ja samsungu vise nevjerujem, toliko su petljali sa panelima da mi je zlo, po nekim recenzijama gledam isti model 3 vrste panela, i nikako da rijese probleme odvratnog probijanja pozadinskog svijetla, imaju, i drugi, ali samsung bas svijetli u mracnoj sobi za popizditi.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    KU6072 je bio skoro pa low end a imao bolju uniformnost od višestruko skupljih modela.
    Zbog varijacija u proizvodnji mogu dva ista modela da imaju drugačiju uniformnost ekrana.
    Barem je jednostavno u radnji provjeriti panel dok je uključen.