Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Heller

    Heller Novi član

    Meni se nije čekalo, a bila mi dobra opcija rate, i ja u Genelecu uzmem Šaomija.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja rodjaku uzeo xiaomi redmi note 4 s mediatek cpu i 4gb ram i 64gb interne.

    zahebi se malo sa cpu, ali rodjak kaze da ga odlicno sluzi i da dobija redovno miui nadogradnje

    ćaći uzeo mi a1 iz bijeljine mislim, isto preko pika, nikakvih problema


    ja licno ne bih uzimao iz ovih neki firmi, ne ulijevaju oni meni nikakvo povjerenje vezano za garancije.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ako ne radi niko Xiaomi u BiH ili u Evropi ne znam kako to može biti validna garancija, osim što imaju nekog lika, ali u tom slučaju ja bih radije naručio dio i sam to odradio.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Valja mi ove sedmice naruciti delta shop ili electronic shop pa šta bude cijena je ista kod obojice.

    Valjda ne bacim 400km tek tako, vjerujem da uređaj bude u vakum pakovanju pa fabricki bude ispravno.

    Koliko dugo se uređaj smije testirati tj 10km poštarina piše smije se otvoriti paket provjeriti ispravnost uređaja?
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jarane jednostavno naruči i prestani se opterećivati. Ako je neki shop ne možeš dobiti ciglu u kutiji ne brini, a možeš i otvoriti paket i pogledati.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    mi a1 sam uzeo od electronic_shopa

    regularno sve, otvorio pakovanje, vidio da je telefon unutra i to je to.

    ovi ljudi su pouzdani, sumnjam da ce nakon svega podvaljivati narodu. a ima nas osim mene koji su uzimali sa pika, i nije bilo problema.

    ja se jos nećkam oko telefona, nije mi zurba, al cekam ovaj A2.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam uzeo bez razmisljanja, nisam ni pomislio da nesto nevalja. Naravno dostavljacu rekao da saceka dok otvorim i upalim, da ne dobijem ciglu. Nije bio nikakav vakum pakovanje, ako mislis na kutiju.
    Mislim da je i bolje da ga je prodavac upali i vidi jel radi. Ako iz Kine dodje neispravno bolje je da se on zeza a ne ti.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  10. bhd

    bhd Veteran foruma

  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma global verzije su to i one su malo bolje od pro koji je za indijsko tržište. Već sto puta rečeno.
     
    Aldiin likes this.
  12. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ja sam kupio Redmi 5 Plus (3/32 GB) u Pacomobyju za 300 KM. Dobio sam njihovu pisanu garanciju na 12 mjeseci, telefon u vakuum pakovanju. Za ove pare teško da može bolje.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jel global verzija ima famoznu AI kameru?



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pojma nemam, mislim da ima jer imaju samo dvije verzije kamere, za treću ne znam.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

  17. dams82

    dams82 Komšija

    Jest buraz kupio note 4x,sve regularno. Nećeš kupit xiaomi da nije otvorena kutija,jer neće ti ga niko poslat dok ga ne proba i eventualno izmjeni rom na global ukoliko nije već bio... Sve te radnje na piku su ok,imaš i hustel u Sarajevu,ja sam kupovao isto note 4x,sve ok...
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker


    Da.

    @bhd, prelistaj par stranica, xiaomi preižvakana tema.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Otkud ti to da nema da kupis xiaomi sa zatvorenom kutijom?Moja je bila skroz zatvorena.Folija ona sto se kida preko kutije i ona naljepnica sa hologram logom xiaomija i barkodom.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ovaj iz Sarajeva kaze da je vakum pakovanje tj onda ne bi trebao biti izvađen iz folije.

    Garancija je svakako kod svakoga formalnost kad sta rikne piši propalo i to je to. Dugo sam sve dvoumio al opet ne dajem 1000km za neki vrhunski uređaj pa da se poslje nerviram oko problema.

    Kad se sjetim kad sam uzeo polovan iphone 6 oko 1000km doduše mladost ludost sad taj potez ne bih uradio :D
     
    JVC likes this.