Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Te garancije su tipa dobijes defektan telefon (doa) i zamjenice ti za drugi. Crkne kroz mjesec.....ko te *ebe. Uvijek ce izmisliti da je nešto tvoja greška.

    Sent from my Mate10pro using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ja trenutno koristim dva xiaomi mobitela, mi mix i mi max kupljeni u b. Luci od poznatog prodavaca, sve radi savrseno ovaj mi.max je 14 mjrseci u upotrebi nikad kahnuo nije, prije sam 2g nosao readmi note 4g sluzio me savrseno, i dan danas radi kod kupca, i ja sam pristalica nedavanja bijesnih para za mob pa poslije cir fasujes sekirajuci se, zadnji taj ispad je bio sa s5 i od tada sam batalio to non stop bio u servisu, a guta para bio kad je izasao.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    JVC
    Moze li u pp link tog prodavca.
    Ili da javno napises, da vidim i narucim Xiaomi Note 5
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo predstavljen i redmi 6 pro
    neki napisase da je to nasljednik redmi 5 plus,to mi malo nelogicno,jer je 5 plus nedavno izasao

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ne može biti nasljednik ali ljudi štancaju telefone a sve jedno te isto sranje. Ne znam koja im je logika imati ovako konfuzan Line up
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Steta sto nemaju neki relativno jak (Snapdragon 636/660) telefon ali sa max 5.2" ekranom i naravno sa kamerom iz Note 5 (Pro). Samo to fali.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Slažem se, mada bih radio kuburio sa 6" i 4000mah baterijom. Ovo je rahatluk kada nisi ovoisan o bateriji. Ako ti ostane 30% možeš dan izgurati uz malo štednje.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    sta rade samsung i iphone :)

    iphone 7, 8 identicni

    samsung s6, 7 identicni, pa cak i 8.. s9 veci, ima zub..
    samo se stanca :)
    isto je i sa A modelima, J :)
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo je kombinacija redmi 5 plus i note 5 pro, samo dizajn drugaciji, malo je manje dijagonale. Mozda bolje cekati Note 6 verziju jer ce imati bolji procesor, ovaj se vuce vec dvije godine.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pazi razlika je kada nakon godinu izbaciš telefon sličnog dizajna ali u numerologiji ima veći broj i svi znaju da je nasljednik i kada u pola godine izbaciš četri telefona sa sličnim nazivima i izgledom.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma jasno mi je. Pretpostavljam da svi prate te fore i fazone od samsunga i jabuke.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je iPhone sad bas komotan sto se baterije tice. A mislim da ima samo 1800mAh ili tako nesto. I to komotan je najvise zato sto batka ne pada u idle-u. Punim svaki drugi ili treci dan, i to tek ponekad na 100%. Doduse ne koristim telefon dnevno vise od 2h, veoma rijetko da to bude 5h.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa s takvim koristenjem ovi androidi mogu i vise. Kad se kaze da baterija traje jedan dan, misli se na intenzivno koristenje.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    To mene drzi na mi maxu, 4850mAh baterija bas traje nevjerovatno dugo na velicinu sam se navikso, i ne smeta nimalo
    U intezivnnom koristenju znaci non stop wi-fi, viber, net i sl. 2 puna dana, u normalnom koristenju traje 4-5 dana, e da vidim tsj samsung koji.moze pola toga da izgura.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    https://www.olx.ba/artikal/30175065/xiaomi-redmi-note-5-dual-sim-32gb-3gb-ram/
    https://www.olx.ba/artikal/30175057/xiaomi-redmi-note-5-dual-sim-64gb-4gb-ram/
    https://www.olx.ba/artikal/30174993/xiaomi-redmi-note-5a-5-a-dual-sim-64gb-4gb-ram/
    ovo sam nasao pa ti vidi, ja sam kupio nekoliko mobitela od njega, i moji poznanici isto, sve doslo full pakovanje, momak je izuzetno korektan.
     
    Eldorado likes this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mogu, osim ovih sa 4000mAh baterijama. Ja svaki drugi ili treci dan samo dopunim bateriju za 30-40%. A kako imam 2.4A charger, to traje veoma kratko zapravo.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mogli bi da je stock android. Sam android je super brz i dobro koristi bateriju.

    Ma ne znam kako je Samsung stekao ovaj status pa da ga svi kupuju čak i ovu a i j seriju, smeće za koliko koštaju. Npr Nokia ima predobre telefone po ok cijenama.
     
    JVC likes this.
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kad bi iskljucio always on display i koristio max 2h dnevno, trajao bi mi 3-4 dana, sa nekim slabijim osvjetljenjem ekrana (LG V30 - SD 835, 3300mAh). Preko noci, kad se iskljuci AOD, izgubi 1-2% baterije, dakle nista bukvalno. Da ne govorimo kako je sa ovim mobitelima sa stedljivijim chipsetom.
    Istina kad se koristi 3G tada vise curi baterija.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Lg je uvijek imao bolju autonomiju od samsunga, samsung je po tom pitanju smece prve klase
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Android aosp 700mb taj samsungov ima 2gb
    U doba froye i dounta dok je android bio ružan imalo je smisla imati neki skin, sada samo smeta.