Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    uskoro ce svi proizvodjaci poceti prodavati telefoen sa cistim androidom
    i Samsung razmatra neke prijedloge u tom smjeru a ako Samsung to uradi,onda ce i svi ostali...a neki su vec i poceli
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sumnjam, pogotovo samsung, koji se tako udaljio od ostalih, baš heavy skin imaju, i hrpetinu fičra. eventualno da još skrešu bloata

    jer raja uzima samsung prije svega radi touchwiza odnosno zbog novog samsung experiencea

    mozda eventualno da se pojavi neki Android One telefon.


    samsung je baš smeće, low-mid range serija, preskupa za ono što nudi, ali štaš, kad najviše raje kupuje telefone preko operatera a tu samsung je najzastupljenii
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uzeo materi Moto G5S za 105e, neki popust bio sa 145, na mobu ne dodje skoro nista od onih dodatnih aplikacija, samo neke gestures. Milina vidjeti. Inace, fon je top za ove pare.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    kakav je raja ovaj pacomoby Sarajevo?

    jel ko sa njim deverao
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    citao ja neki dan na nekom stranom sajtu,ne mogu sada traziti izvor ali kao i samsung ce poceti smanjivati bloatware i tako to
    zato sam i napisao...mada su ovo sve glasine
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Nekad prije 4-5g kupio sam sebi, i bivsoj zeni par mobitela, kolega kupio neki dan zeni, covjek skroz ok. korektan, nece podvaliti bavi se jako dugo sa tim.
     
    Eldorado likes this.
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

  8. Reznor

    Reznor Overclocker

  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    Kupio neki dan kod njeg Redmi 5 Plus neki dan - ljubazan odnos prema musteriji, telefon u vakuum pakovanju, garancija njihova interna.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja se ne mogu odluciti sta da uzmem za 450-500KM.
    Gledam ove 18:9 telefone, 6.0"+, Mi 6X ima manju bateriju i vecu izbocinu na kameri, bas ruzno izgleda, jos nema ni microSD slot.

    Sve me vodi opet na Redmi Note 5 jer Huawei P20 lite i Mate 10 lite ne vrijede 150-200KM vise.
    Gledao i Asus Zenfone 5, Honor Play, sve to bih morao naruciti iz vana, i da se protegnem jos, vjerovatno bi me zakacila carina.

    Samsung za tu cijenu nudi SD 430 i 720p...
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Xiaomi mix2?

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    6X je dosta bolji od ovih Redmi 5, 5 Plus, Note 5, Note 5 Pro... od svih. Jos ako izadje A2 a ocekuje se, jos bolje.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mi mix 2s je dobar ali je 850KM kod nas, i SD 845 je overkil za moje potrebe. Dovoljno mi je SD 636 ili 660 jer necu ga koristiti za igre.

    Prema onome sto sam gledao Mi 6X samo ima bolji procesor, baterija je 1000mAh manja u odnosu na Note 5 i nema microSD. Displej, kamere i memorija su isti. Negdje sam procitao da ce se 6X moci flashovat na android one od A2 kada izadje.
    Da znam da ce A2 imati jos nekih prednosti osim OS sacekao bih.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa eto a2, jedino izgled tog telefona je loša a najgore radi tih par mm debljine zakinuli su ga za bateriju i to dobro.
    @Reventon svakom možeš otključati bootloader I staviti šta želiš.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nema ga kod nas jos.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, izbocina kamere na 6X je gora od notcha :) I da stavis neku masku opet ce da strsi. Imam osjecaj da ce sa A2 to popraviti.

    @bhd ima na piku, kucaj mi mix 2, 700-1000KM, ne vrijedi jer mozes uzeti Huawei Mate 10 pro za te novce.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ima mix2 nema mix 2s :) pardon

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Hvala još jednom za informaciju pacomoby. Svakako dobro dođe svaki komentar.

    Narucio sam Xiaomi Note 5 sutra treba stici pa mogu napraviti kratki test ako bude koga zanimalo nešto u vezi ovog modela.

    Došla je navala ovog modela vidim i univerzalno ima u ponudi model pa je sad lakše doci do njega.

    Vakum pakovanje dolazi i imam pravo da otvorim paket barem da upalim mobitel. S obzirom da je brza pošta sumnjam da ce se vozac zadržati kod mene nego poslje potpisa ide dalje :D
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma telefon je fenomenalan, vidjet ćeš portrait kad upališ, kida kamera.
     
    bhd likes this.
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja takodjer cu pvih dana orderovat. Kontam za 400 maraka sasvim.solidno dati za telefon. Ovi sa 835 chipsetom 8 glava... Preskupo

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk