Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    mislis treba da stoji 1024MB hahaha
     
    selvin likes this.
  2. black

    black Komšija

    Sto je najgore podvaljivat ce kartice od 64GB na Piku za jedno 50 maraka.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  3. Scholl

    Scholl Aktivista

    [​IMG]
    Raja , jel ovo znaci da necu platiti carinu i porez?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa sumnjam da iz trackinga mozes zakljuciti da ces platiti ili neces. Mislis zato sto te nisu zvali dok je bilo na carini? Ne znaci da neces.
     
  5. Scholl

    Scholl Aktivista

    jeste, zato mislim. Kontam zadrzali bi to kod sebe dok ne dobiju podatke o kupovini, cijeni i slicno.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Vrlo moguće da si izbjegao velike troškove carine ali kod nas se sa poštom nikad ne zna..
     
  7. DSA

    DSA Aktivista

    Nećeš
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li ima neka pik radnja koja prodaje adidas originale, patike ? Ili neka nasa online prodavnica.
     
  9. Scholl

    Scholl Aktivista

    Samo da javim, stiglo danas sve, platio 8,5 KM necega. Pojma nemam sta sam platio , uglanvom kazu to je nesto jer je medjunarodni paket bla bla
    ASUS STRIX 1050 ti
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne mogu da povežem karticu sa pay palom, radi se o uni credit debitna, master card.
    Adresa mi tačna, sve sam tačno sa kartice ispunio, koji mu je đavo?[​IMG]
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Kontaktiraj banku, možda imaš zabranu po defaultu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja sam morao do banke ici prije par godina, moraju oni nesto odobriti...
     
  13. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Vidi, u posljednih nekoliko mjeseci UC banka je radila verifikaciju podataka korisnika kartica. Mene su ganjali telefonom jedno 3-4 puta da dodjem u poslovnicu da potpišem neki papir kojom potvrđujem da sam vlasnik te kartice i lični podaci, adresa, telefon, JMBG.... Nije moglo telefonom i naravno, mrsko mi bilo otići. I onda su me jedan dan nazvali i rekli da će mi od sutra blokirati karticu. Nisam testirao hoće li ili neće, već sam otišao i potpisao. Međutim, mojoj prijateljici su blokirali karticu jer je ignorisala to upozorenje.....
    Možda je upravo to kod tebe u pitanju..... Otiđi do banke....
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Pelikan @Stormbringer Kartica mi je nova, prošle sedmice otvorio racun i naglasio da će mi trebati za PayPal, kaže nema problema na MasterCqrd ne mogu samo uplate. Ne znam, otići ću u banku. Ovaj racun baš otvorio da mi služi za online kupovinu i da na njemu niokad nema previše love pa se ne moram sekirati oko kartice.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Ovo je klasicna debitna, nije ona instant izdavanje bez imena i prezimena?
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Esh klasična.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Nazovi onda podršku sutra pa vidi može li šta tako napraviti..
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Haker Imaš li išta love na računu? Treba bar 2€/$ da PayPal može to povući sa kartice kako bi verifikovao karticu. Ja sam imao taj problem kad mi je reizdata kartica na RF banci, na računu koji više ne koristim često. Nije bilo love na računu i nisam mogao karticu linkati sa PP acc.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene tih 1,95 dolara stoje i dan danas,od kada sam prvi puta linkao karticu i poceo koristiti paypal
    nikada nije povuklo pare nazad na karticu,stoji tako haman 6-7 godina :D
    i sto se tice onog mog refunda,jos nikada nisam dobio pare na karticu...javio sam se paypalu,poslao im izvod sa kartice,pokrenuli su neku metodu ganjanja traga uplate...pa vidjeti cemo :D

    nesto kontam,da i ja nemam kakvu karticu na koju ne mogu uplate pa mi ni refund nije mogao biti vracen
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nisam ni znao da postoje kartice na koje ne mozes izvršiti uplatu. To mi tako glupo. U suštini, kartica je veza do jedinstvenog transakcijskog računa klijenta banke.