All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Baš sa kolegom raspravljam i spremam se uzimati novi ljetni set, većeg promjera, kod ovlaštenog dilera, a on mi nemoj biti budala, uzmi one kineze na piku. Načitao sam se svakakvih horor priča o njima. Ne mogu biti pametan.
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    problem sa klonovima je druge prirode što to nisu identične felge po nekim drugim parametrima, et jot, neke linije, konkavnost itd...
    ako ti šta znači ja imam 20 replike, 17 replike, a imam i orginale u istim veličanama na drugim vozilima i sve ok...

    ne lome se na pogled i te priče... :)
     
  3. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Neki dan vidim Cayenne na Tigar gumama, šara ko kurčeva leđa...


    Sent from my iPhone XS using Tapatalk
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ma dje ok, nije zdrav u mozak nikako :D

    Bas sam nedavno pitao za felge koje da kupim za zimske gume, na kraju uzeo originale, ogromna je razlika u cijeni, u kvaliteti ne znam.
    Koliko vidim ne stavljaju ih bas na skupa nova auta nego na polovna.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa polovno je auto 2018 godiste od cca 40.000-50.000€, a vidim ih da montiraju te replike.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    E to ne razumijem zasto bi neko na toliko potrosenog novca ustedio jos 500-1000KM na felgama.
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    nije razlika samo 500 ili 1000 :) replike su tako oko 800-1500, bolja replika malo još skuplje a polovne orginal od 2000-6000, a nove baš su toliko ali po komadu :)
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    O kojim mi autima pricamo pa je nova felga 2000-6000 komad? AMG 19" felge su jeftinije od 2000KM po komadu, a to su auta duplo skuplja od ovog sto je navedeno (50k eura, skoro novo).
     
    donjapa likes this.
  9. Almir

    Almir Komšija

    pitaj nekad u servisu koliko je orginal pa za svoj pa ćeš vidjeti ne idi dalje ;) reci treba mi 1 komad pukla ili nešto, ali prvo sjedi :)
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Komplet 18" za Volva sa gumom (TS860) se moze kupiti za 3.500 - 4.000.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 27, 2018
  11. heroic

    heroic Komšija

    Za moj? Moje 17ke su 480KM po komadu, a 18ke su 800KM. Govorim o originalnim Renault felgama kad se kupuju u ovlastenom servisu.

    AMG 19" na Mercedes-Benz.de su 3600 eura za dodatni set.
     
    Last edited: Dec 28, 2018
  12. Almir

    Almir Komšija

    trenutna cijan u audiju felge pod kodom 8T0601025AD je koja marka ispod 2500 po komadu * 4 = 10 000km bez guma,

    cijena slične felge u istom servisu od marke wspitali kao najkvalitetnije replike je oko 760km *4 =3000km

    cijena slične felge sa pika još gora replika u narodu kina je 375km ili ti 1500km

    rotor felga koju viđaš na većini audija a6,a5,a7,

    prilikom naručivanja za iste se plaćalo oko 6-7hiljda nadoplate...
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Takve cijene feluga nemas ni u Swe... Kad uzimas nov auto, primjer BMW X5 M50D, i ako dodajes npr:
    20" sa BMW stranice komplet tockovi sa zimskim gumama su 8000 KM (sve 4)
    21" sa BMW stranice komplet tockovi sa ljetnim gumama su 11.000 KM (sve 4)

    Znaci ako ides preko ovlastene stranice i narucujes direkt u servis ovlasteni oni toliko uzimaju. Ovo je za premium auto, premium cijena jbga. Ali da placas 6000 KM po komadu morao bi imati neke izvanserijske feluge...
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda felge od magnezijuma ili karbona kostaju toliko, alu nema sanse.
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    poenta moje priče je da nije baš mala razlika, naveo sam vam moj lični primjer i kalkulaciju prvo je bilo da nema felge preko 2000/kom...
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    S takvim cijenama mi je jasno sto kupuju replike :D Na 100.000KM to izadje 10% vrijednosti, ja sam za zimski set doplatio 3-4% vrijednosti auta (1750 na 49k)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Naleti novih originala na piku jako povoljno, a vec sam linkao http://ao-leko.com gdje se mogu uzeti RC, BBS, oxigin itd. Ne kontam kompleks nosanja kopije ajfona, a ne necega o cemu ti zivot ovisi.
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Pa u ovom slucaju ja to vidim ovako, neko kupi polovno auto koje je novo preko 100k. Set felgi je 5-10k, sto je 10-20% od cijene koju je dao za auto (recimo 50-100k).

    Ja sam uzeo original koje su puno jeftinije jer nije premium, a da nisam uzeo bih BBS jer su mi iz igrica po izgledu najdraze :D
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Replike Ixion II 18" rdesign Volvo kostaju oko 500KM/kom, a set istih sa gumama kod Volvo zastupnika oko 4.000,00KM.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Prodaju i Italijanske ili kakve vec, replike.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk