All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobar je ovaj model Megana, dizajnom je meni najljepsi u klasi. Ima i ona sedan verzija isto lijep.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koja sila od auta, gume teze od felgi pfff
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Ma to puno trosi, valjalo bi plin ugraditi :D

    Zvijer prava, iako ja ne volim ta superauta previse, volio bih jedan vikend u zivotu provesti sa jednim takvim. Onako da imam priliku provozati negdje i na stazi i po nekoj lijepoj cesti uz obalu ili planinu, James Bond scene iz filmova i tako to.
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Punac napokon mjenja golfa 2 :D

    I pita mene kako me sluša moj fokus 2003 tddi, ja sam prezadovoljan autom, i neki dan dovede jednog fokusa 2006 god karavana, to je dakle novija linija, ali ga nije na kraju uzeo, papiri nisu bili ok. I sad se ja mislim da se bacim u potragu za nekim karavanom tj malo većim autom, jer mu treba veći prtljažni prostor, a i auto da se more zaletit negdje da se ne misli.

    Budžet oko 6000km, ako nešto baš bude ono extra extra, možda se može još pružiti.

    Ja kako nisam vele oko tih auta, kad sam sebi gledao auto, tražio sam tddi, jer je jeftiniji za održavati, i manje osjetljiv od tdci, pa sad bi kao njemu da neku pametnu njemu dam šta da gleda, i šta da traži, jer opet ja bar na netu nešto mogu pročitati, on jedino od rođaka majstora koji zna samo golfove popravljati :D

    Uglavnom kakav je ovaj C max, čim vidim ovo tdci jeza me uhvati, jesu ovo zahvalna auta za odžavati?
    C Max https://www.olx.ba/artikal/31912776/ford-focus-c-max-1-6-tdci/
    I još jedan koji mi je u oko upao u našoj županiji
    Ford Focus tddi 2003 https://www.olx.ba/artikal/12625115/ford-focus-karavan-2003g-tddi-66kw-mostar/
    Nebih nešto puno dalje gledao od Mostara, mislim da nije vrijedno, ovdje bar imam gdje ga odvest majstoru da pregleda auto.
    Ako netko ima neku pametnu nek doda, i znam da je neki član ovog foruma imao Cmax samo nemogu se sjetiti koji, pa općenito iskustva oko ovog auta kakva su, na šta obratiti
    pozornost, koje su mane itd.

    Hvala
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vozim Cmaxa vec treca godina. Auto je vrlo zahvalno. To sto na Cmaxu pise TDCI je normala jer ne postoji vise TDDI. 1.6 je sa bosch diznama i tu nema problema. 1.8 i 2.0 sa siemensovim i tu zna crnuknut ponekad neka al nije to ni blizu problema koje su imali 1.8 tdci sa delphi diznama.

    Najslabija tacka cmaxa je limarija i tu treba dobro otvoriti oči. Znaci zadnji dio auta pregledati odozdo i ako nije hrdjav to je ok.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    kvaju likes this.
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Znači ova 16ka je ok, jel ova kod tebe?
    Djelovi nisu preskupi nešto na usloredba ss ovim fokusom koji ja imam?
    I koji bi preporučili od ova 2 za starijeg covijeka koji nebi da pretjerano skupi djelovi budu, na trznicu i na brdo stalno voza neke stvari, ono neće se bas stediti auto,tj koje je izdržljivije, i manje osjetljivi na naše gorivo i ceste.
    Hvala ti
     
    Last edited: Dec 21, 2018
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest i kod mene je 1.6 TDCi sa 80kw. To je ustvari 1.6HDI koji je u pezo i citroen vozilima. Sto se djelova tice sve je normalnih cijena osim zadnjeg lezaja tocka koji se mjenja u kompletu sa svojim nosačem i senzorom abs-a i košta oko 150km.

    Cijena malog servisa je isto prihvatljiva,jedino filter goriva je nesto skuplji, oko 80km al i on traje 50k km ili 36 mjeseci tako da i to nije neka pljačka.

    Potrosnja goriva je super. Presao sam 52k km od kako je kod mene i 90% je prosjek 5.4L mjereno na benzinskoj a ne putnim kompom.

    Vozim nekih 60% grad i 40% otvoreno.


    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    kvaju likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni je Cmax ljepsi nego Focus karavan.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima moj mondeo :) malo preko tog budgeta :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ko prolazi kroz Zenicu, ovo ce biti horor koji ce trajati godinu i pol:


    “Danas se formirala kolona od nekoliko kilometara na obilaznici na ulazu u Zenicu u mjestima Tetovi, Banlozi, Podbriježje zbog rekonstrukcije tunela Vranduk. Šleper je bio u kvaru popriječen na ulici, a životi mještana su u konstantnoj opasnosti”

    “Doslovno za 20 minuta pređemo 100 metara. Bitno je samo da ljudi imaju goriva jer na ovoj dionici nema benzinskih pumpa”, poručuje jedan od vozača.

    S obzirom na praznike, saobraćajni kolaps je nastao i u centru Zenice, kako na zeničkom bulevaru, tako i na Glavnoj gradskoj magistrali koja bi trebala rasteretiti odvijanje saobraćaja. Međutim, kolone su bile duge nekoliko stotina metara.

    https://www.zenicablog.com/zbog-kva..._-DnSR9kkJ25jvtErIlmiQKTtu5TJi4Nlvall04rKoM2I


    Sto se zaobilaznice tice, izlazi se kroz tunel pa je nekako lakse. Ali ce tunel poslije zatvoriti. Bog zna sta ce onda biti. Zaista ne znam kojom ce se zaobilaznicom izlaziti iz Zenice. A u Zenici je saobracaj totalno katastrofa.
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    Izgubio neki dan 2h prema zenici, iz zenice nije gužva ide se kroz tunel...kasnije dobio info da ima fazon da u onom mjestu kako se sad zove sa lijeve strane kažem polociji da idem mehi :) na sijelo prođem kroz to mjesto i omda iza tunela se uključim ponovo na pravi put:)

    Ono tamo iza željezare strahota ....2h u minus..
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    policajci tu cekaju ko zapete puske...ne znam hoce li svakoga pustiti i vrijedi li rizikovati
    ja sam prije 2 sedmice isao tu sa drustvom,namjerno skrenuli tamo i malo se pravili budale,kad nas policajac skonta,a mi krenuli na Vlasic,prvo mu rekli da nemamo pojma da je zabrana a onda kada nas skontao,rekli da zurimo,idemo tu i tu ...i pustio nas
    ovo je bilo navecer,negdje oko 9
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam prosle sedmice isao Zenica- Tuzla-Zenica. Cijeli dan u autu. Ima onih rupa kroz zaobilaznicu, mozes tocak izgubiti. Ne vidi se u vodi. A to sa lijeve strane je ovaj dio:

    [​IMG]
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    Ovo što je Dino rekao.
    Što više ih treba obići vjeruj kad obiđeš 5-10 komada i laiku bude jasno kako zvuči bolji motor a kako zvuči loš.
    Ja sam to auto tražio jedno 6 mjeseci sigurno preko 10 sam obišao većinom je bio problem limarija tipa u tuzli jedan 2010 godište a zahrđao.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma


    Ovo je drama :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima lijeka i za ovo. Pred ocima mu izgrebes komplet auto i polijes go*nima. Ili ce od soka se vratiti u normalu ili ce odapeti, trece nema :D
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    Ovaj čovjek živi od toga ima kanal na yutubu obsess garage, ja ga pratim ok lik :)
     
  18. Almir

    Almir Komšija

  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakvo je vaše mišljenje o klonovima felgi koji su preplavili naše tržište. Svako drugo auto od 50.000 EUR vozi na točkovima od 500KM.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Skoro smo pricali oko toga. U slucaju udesa ce ta kopija felge puknuti ko ledenica, a inace u voznji neces primjetiti razliku. Meni je gore kada vidim skupa auta sa jeftinim i nekvalitetnim gumama.
     
    heroic likes this.