Zamjena displaya na laptopu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mobsterc, Jun 2, 2020.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ima li neki sajt gdje mogu provjeriti da li mogu nadograditi odredjeni display.
    Imam lenovo ideapad 330 sa puknutim ekranom, originalno je Tan, a prodavac me pita je li tn ili ips, znaci da je bilo modela sa ips panelom.
    Kada se vec mijenja, zasto ne staviti ips :D koje su sanse da nece odgovarati?
     
    Last edited: Jun 2, 2020
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    potrazi po ovim online marketima tipa ebay,alibaba,etc...ako gdje mozes ubost jeftin IPS za tvoj model. Ako je vec bila opcija za TN ili IPS zasto onda ne bi odgovarao. Doneses mu display da zamijeni to je sat vremena posla.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa na ebayu i pregovaram, pita me hocu li tn ili ips. Ne bih volio da stigne ips a da iz nekog razloga ne moze. Ja bih to zamijenio, nije to problem.
     
    Last edited: Jun 2, 2020
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ako je isti konektor,onda ne bi trebalo imati veze koja je matrica u pitanju
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije to bas lako znati je li isti konektor kada ovako na lenovu/laptopu izgleda:

    [​IMG]

    Moze izgledati isto ali da ne odgovara. Ako je moguce montirati IPS onda je neko sigurno odradio. Probaj izguglati.
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    Ja sam htio zamijeniti hd ready sa full hd monitorom i odustao nakon što mi guglanje nije pomoglo. Najgore što ima tih štekera sa jednim ili dva pina razlike 30 ili 32, 40 ili 38, tako da je najbolje znati da li je negdje već nekome uspjelo sa istim modelom laptopa.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja nisam do sada nisam nikada naletio na konektor sa tim 32 ili 38 pinova...ili je 30 pinova ili je 40 pinova a ovi noviji sada tanki displayi,imaju jos onaj dodatni neki konektor za napajanje valjda ledica
    do sada sam promijenio 3-4 displaya,na raznim laptopima
     
    nFare likes this.
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Da ne otvaram novu temu.

    Htio bih zamijeniti display na laptopu sa nekim koji ima bolji pokrivenost boja. Trenutni je 45% NTSC / 57.7% sRGB. Pored toga malo je teško gledati u njega nakon dužeg perioda. Kao da Gamma nije ok. Probao sam podesiti kroz kalibraciju ali nije to to. Garancija ovo neće da uvaži jer display u suštini radi.

    Našao sam ovih par modela ali nisam siguran da li odgovaraju. Na šta bi trebao obratiti pažnju i koliku ulogu igra razlika između eDP 1.2 i 1.3 npr.

    Radi se IdeaPad 3 15ALC6 (82KU01Y3SC), prema AIDA64 Display je B156HAN02.1 (Pretpostavljam da je ovaj: https://www.panelook.com/B156HAN02.1+HW0A_AUO_15.6_LCM_overview_31631.html)

    Izdvojio sam ovih par modela prema obliku, veličini, rezoluciji, eDP, odzivu boja i sl. > LCD Panel Database

    Na oficijalnoj stranici Lenovo navodi samo jedan model koji je zapravo ovaj isti: https://pcsupport.lenovo.com/us/en/...2ku/82ku01y3sc/pf3ts0rp/parts/display/buy-now
     
    Last edited: Jun 3, 2023