Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    To je slučajnost
    Q je od quantum dots i svaka sličnost sa oledom je slučajna.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma to su garant prvo skontali skracenicu pa od tog napravili "puno ime".
     
    dams82 and Pelikan like this.
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Samsung je vjerovatna najjaca firma na polju marketinga...zato i prodaju toliko,iako pola ne vrijedi ni trecinu cijene ali mnoge ne zanimaju specifikacije i to samsung najbolje koristi
     
  4. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    I nas meth je sasvim slucajno plavkast :D

    Izvode svakakve gimnastike, kako bi prikrili da se radi o lcdu. Mnogi ljudi i danas kazu da kod njih nije lcd televizor, nego led.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa imas i danas ljudi sto zovu tanke televizore plazmom :D

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
    Stevie_Ray and dams82 like this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja često kažem plasma tv jer ljudi lakše skontaju..

    Sent from my Huawei P30
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neko problem kao kod mene što je slucaj a to su "stepenice".

    Tv mi je na komodi klasika bez nosaca, obzirom da je 55" tesko ga utrpati ispod stepenica jer je prazno ispod stepenica.

    Ima li neki kvalitetan nosac npr da se buši u stranu na zid a ne iza TV-a kao sto je u 99% slucajeva.





    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nesto ovako?

    http://b-one.ba/nagibno-okretni-s-r...duplom-rukom-sbox-lcd-2903-0616320530259.html

    http://b-one.ba/nosaci-za-tv/910-sbox-stalak-plb-5463-616320534523.html

    http://b-one.ba/nosaci-za-tv/866-sbox-stalak-plb-3769-0616320534813.html
     
    Eldorado likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koliko ovo stvarno moze nositi tv od 55inca,otprilike tezine nekih 15-17 kg,zavisno od modela
    ne znam ali ja se nebih usudio okaciti tv na onu jednu tacku oslonca...bi manji tv,oko 40ak inca a ove vece,tesko
    kud sada nema ni obicnih kvalitetnih nosaca...prosle godine kod brata postavljali 50 '' tv,i uzeli nosac sa nagibom...i ne moze da izdrzi tezinu,nagne se do kraja...morali u donjem dijelu postaviti stiropol da ga malo izravnja i da ne udara u zid

    jedino ovaj sa treceg linka djeluje pouzdan ali vidi cijene,trecina cijene televizora :D
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Znaci fercera i za velike dijagonale


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    I ja kontam težinu TV-a koji je nekih 15 tak kg cini mi se.

    Pogotov mi je problem što moram ici na varijantu TV nosac zakaciti desno na zid a ne iza TV-a gdje u vecini ljudi stoji TV.


    Svakako MU serija sa postoljem je labava skroz.




    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. Filozof

    Filozof Aktivista

    i kod mene je okacen neki 32" al star boga mi 10ak godina tako da ima u njemu oko 20kg sigurno :D i to na najjobicniji takav zglob oko 30KM u bingu placen
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kod mene je 65 na nekom nosacu od 60-70km, nikakvih problema. Nesto slicno kao link gore.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dojmovi novog setupa: pun pogodak. 65" je taman, dojam velikog ekrana a opet nije preveliko, sve preko bi u mojoj sobi bilo previse. U biti moglo bi 75" al da TV postavim na zid i da i ja sjedim do zida.

    Nothing beats the size (that's what she said). Definitivno bolje nego manji a bolji ekran. U ovo par dana sam vise isprobavao razne sadrzaje i postavke nego uzivao u televizoru. Trudio sam se da mu nadjem mane. Al slabo.

    Tizen leti, daljinski je joy to use. Povezivanje sa soundbarom seamless, i to cak nisam ni spojio kabal nego BT. Subwoofer je automatski bezicno povezan sa soundbarom, pa je i tu manje kablova. Mana je sto trebaju 2x power outleta jer se soundbar i subwoofer zasebno napajaju. Al je zvuk na soundbaru vrlo uvjerljiv, nije pravi surround al zato nema ni kablova na sve strane. Jedna od prednosti su bolji dijalozi, soundbar je optimiziran za to.

    Prvo sam gledao neke Amazon serije, The Boys i Vikinge. Boysi su 4k HDR i to super izgleda. Vikingzi, ne bas, jer je seljacki 1080p bez HDR. Cudno za novu seriju.

    Spojio Xbox i upalio RDR2, igrom slucaja loadalo me straight to St. Denis, inace najkilaviji dio igre. Sad bih rekao da igra radi bolje nego prije, sigurno je do veoma niskog input laga, ravno 10ms. Jedna od prednosti ovog TV-a, u Game Modu (a bude automatski upaljen kad se pokrene Xbox) je taj veoma niski input lag. TV tada manje procesira sliku.

    RDR2 na OG Xbox One radi na nekih 900p, i vidi se ta zamucenost. Ipak, mnogo bolje nego na starom 37" FHD. Cak bih rekao da je novi u RDR2 TV prevelik. Mozda je do FOV.

    Sinoc odgledam Life iz 2017 u 4k HDR, inace su Sci-Fi filmovi super sto se scena i slike tice. Malo se poigram sa postavkama, kad se upali enhanced contrast, crna boja bude lifted. Koliko, ne znam, nemam neki bolji TV pored ovog pa da usporedim. Al zato sa enhanced contrast, TV napuca puno vise svjetline svijetlim objektima pa to veoma mocno izgleda.

    I hajd reko' bas da pogledam neke 4k HDR demo videe na YT, one sto Samsung i LG prikazuju na skupim modelima, QLED/OLED. E tek tad sam osto ocaran. Ti videi su bas napravljeni da prikazu ono najbolje sto ekran moze.

    Gledajuci neke LG OLED videe, zakljucih da je i sa upaljenim contrast enhancerom crna prilicno crna. Nije lifted kao u "Life" - za film ne znam jel to fakat treba bit crna, ovdje znam.

    Dakle, potvrdio sam ono sto sam i mislio: u radnjama proizvodjaci namjerno pustaju ove "mocne" videe samo na skupim modelima, a obicni modeli imaju obicni HD ili cak SD na loopu. Namjerno stvorivsi vecu razliku, jer zele da ti to u sekundi vidis. Sad ne kazem da je ovaj TV poput OLED-a, no way, al to sto ne prikazuju isti content gives the OLED/QLED unfair advantage. "Narodni" televizori bi mnogo bolje izgledali da se i na njima pusti taj isti content (naravno uz ispravne postavke), ali bi onda mnogi kupili jeftinije televizore jer onako u radnji ne bi skontali koliko su skuplji zapravo bolji (ni blizu kako zeli prikazat).

    Zelio sam Dolby Vision, zelio sam HDMI 2.1, medjutim prateci vijesti nece bas ubrzo biti 120fps 4k igre za nove konzole, ako i ikad. One ce imati ili 4k 60fps ili 2k 120fps kao performance mode, a potonji je vise za veoma brze igre kakve ja svakako ne igram. A i ako igram 4k 60fps, makar imam veoma nizak input lag na ovom TV-u.

    BTW, sad se sjetih, motion handling na ovom TV-u je odlican. Veoma dobar, 60Hz je al nit ima stutteringa, nit soap opera efekta.

    Jos jedna dobra stvar koju sam zaboravio je odlicna uniformnost slike, nema vignette efekta na rubovima. Ima veoma malo DSE, al bukvalno kad ekran prikazuje odredjene nijanse sive preko cijelog ekrana.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 17, 2020
    edgsi, Eldorado, dams82 and 4 others like this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Od kojih kriterija do totalne očaranosti :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Qler, Eldorado, kolinsb and 6 others like this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Htio sam S klasu ali i ova Fabia je bas cool :)

    Sent from my Huawei P30
     
    Eldorado and Haker like this.
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ono sto je najjace je sto je odusevljen jednim jako prosjecnin TV-om, potpuni zaokret u razmisljanju. E svasta.
     
    igor.g, Eldorado and Haker like this.
  20. Filozof

    Filozof Aktivista

    To je kad covjek umisli da mu treba sve najbolje, a kad shvati da ne moze to da ima zadovolji se onim sto ima
     
    Haker likes this.