Obavijest - NE SKIDAJTE Browzar

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Dog_Father, Sep 3, 2006.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nedavno se pojavio novi browser pod imenom BROWZAR. Autori su se hvalili kako je to nesto novo, potpuno sigurno, stiti vasu privatnost, ne ostavlja tragove, ne skida cookies i slicno.

    Kako god, prog je pun adawarea ako je vjerovati ovima na linku ispod.

    http://web3.0log.org/2006/09/01/new-sec ... of-adware/
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Ja sam skinuo i probao_Onako, nije lose. :)

    Skenirao sam maloprije comp i nista nisam nasao od gamadi.Kako god, blokiran je u firewall-u.

    Hvala za info. ;)
     
  3. BoLa

    BoLa Aktivista

    Zar postoji razlog za skidanje pored FF-a,Opera i IE-a???
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Da covjek nije bio radoznao, danas bi jos uvijek zivio u pecini i jeo sirovo meso. ;)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma dosadilo mu je jest sirovo pa je obrno rostilj :mrgreen:
     
  6. Cyclops_x1

    Cyclops_x1 Novi član

    Pa sto bi itko pored izvanrednog Firefoxa skidao jos neki alternativni browser
     
  7. Eustace

    Eustace Aktivista

    ne pada mi napamet da predjem sa IE-a. nikad nisam imao probleme.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam presao sa IE-a na firefox jos prije godinu dana, firefox je puno bolji. Barem meni. Istina, Operu nikad nisam probao.
     
  9. Eustace

    Eustace Aktivista

    probao sam i FF. ne volim tabove. a IE mi nikad nije pravio probleme, uz SpyBot, NOD32 i Sygate Personal Firewall nikad nisam imao ni jedan virus, spyware, nista...
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Eto vidis kako ti fino uzivas, ja ne koristim nista od anti virusa i firewalla osim windows firewalla. Bez problema sve radi, ne vjerujem da je to izvodljivo na IE varijanti.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma IE je drek, a tabovi su zakon. Zapravo ne bih vise ni mogao radit u IE sad kad sam se naviako na tabove. Novi IE ce imat tabove ako se ne varam?
     
  12. ROFLMAO

    ROFLMAO Novi član

    Nema sanse bez tabova, cuj ne svidjaju mu se tabovi... ccc...IE je najvece s*anje od browsera. FF i Opera su daleko ispred konkurencije...
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Bez tabova nema priče. A dugmić na kotačiću, posebno.

    Ali razumijem da je nekom to bezveze. Ja naprimjer ne smijem previše zauzimati taskbar nekim stavkama browsera jer je obično otvoreno više njih. A usput dolje imam otvoreno (često) Photoshop, Corel Draw, nekoliko windows explorer foldera, i tako dalje. Ono nije da sam pretjerano napredan, ali bez tabova i srednjeg klika ne bih mogao kako treba. Pokušao sam, i nikako mi ne leži da se vratim.

    Mislim, FF i Opera verzije se stalno nadograđuju, ispravljaju, izdaju se nove verzije, a IE? Mnogo rijeđe.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A koliko tek Opera i FF imaju plugin-ova! Ti opako tuku IE...
     
  15. shock

    shock Aktivista

    Ja sam prešao na Firefox još na verziji 0.9.3 i ne bih nazad :D . Operu sam probao, doduše ne ovu 9, ali nemam razloga razmišljati o nečem novom. :)