All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Jedan na olx ovih specs sto si naveo, i to kod autobravo. Ja bih njeg iskreno preskocio ako si mislio na taj sto sam vidio. Gledao sam kod njeg auta sa standardnih 160-180k prije 6-7 godina sa kolegom i stanje nije odgovaralo kilometrazi. Vracao kilometrazu 100%. Ne znam da li vraca jos uvijek i na svim vozilima. Ali smo mi gledali insigniu sa oguljenim tipkama na volanu, izlizanom plastikom na vratima, oštećenim volanom, a druge insignie veće kilometraze bile uredne. Isto mu bilo na jednoj c5-ici i mislim octavia neka. Poprilično ofucana sva auta za navedene kilometraze. Mozda se naucio da ih usminka sad nakon vraćanja. Ako ne mislis na taj, nikom nista, ali cisto upozorenje ostalim.

    S druge strane AutoElegant ima dobra auta, i koliko se da vidjeti ne vraća nista, provjeravao sam vozila jer uvozi iz DK a kod njih su bile javne servisne do skoro se moglo vidjeti dzaba i sve je uredno bilo. Na svako auto stavi vin i kad provjeris, uredni servisi i kilometri. Zato i prodaje auta sa 250,300,350k i vise, a ne kao ostali, sve ispod 200k. I ono od 5g i 15g staro isto preslo.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nakanio se konacno staviti ljetne :D
    Nisam 100-150km presao zadnjih mjesec dana pa nije bila ni zurba, realno je trebalo 15.-20. aprila po uslovima kakvi su bili.

    Dizalica topcina, nije jaukala ni sekunde.
    Ovako rucno jedino je sarafanje smor.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Za Bravo istina, imali Octaviu A5 kod njega kupljenu, on se kune da nije vracana, ali da ne moze naci servisnu, nekad kasnije nadje otac servisnu koja je negdje bila zapala ispod sjedista i utvrdi da kilometraza ne odgovara, bez obzira na to auto je bilo odlicno.
    Auto Elegant ima dobra auta, to stoji, gledali smo neke Fabije i Audije i pricali s covjekom, djeluje sve ok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zeznuo sam se malo za godište, ipak je 2017. A u pitanju je ofišl Kia salon. Žena preko firme dobila dobru ponudu od njih pa se dvoumi između ovog Sportage i C5 Aircross.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

  6. nivla

    nivla Komšija

    za taj kia salon i polovna vozila kod istih nisam cuo pozitivne stvari
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja imao taj aircorss. Ja bih zaobišao posebno ako je 1.5

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zavisi o kojim cijenama se radi ali ta auta od 5-6 godina starosti pa na dalje nece biti neka sreca.

    Ako imaju adblue onda pogotovo treba izbjegavati.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa imaju svi, tako je sa novijim godištima

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    Ja sam uzeo oktaviju ona je bez adblue, a euro6 2.0 motor slicno je i na fabiji sa 1.4 motorom bez adblua su oba.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    u kojem smislu?
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    ne mogu se tacno sjetiti ali ima 4-5 godina nekom su uvalili neko auto sa bruku skrivenih mana a koje je pregledano u onih njihovih 105 tačaka, nesto su se i sporili sa likom oko toga da li je bio neki volvo koji su uzeli u racun nekom pa preprodali, zaista se ne mogu sjetiti, pokusao sam to izguglati, ako nadjem postavim ovdje

    uglavnom nisam nikad oglasio svoje auto a da se nisu javili iz kia sarajevo da nude neke zamjene tj da im ja doplatim za neko auto, i onda kad im kazem za koje bih zamijenio nikad se ne jave i slicno, vidim da u katalogu imaju polovnih VAG vozila koja su vjerovatno uzeta u racun
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hvala za info, ženi su ponudili dobru otkupnu cijenu za njen C4, radije bi išli na tu varijantu nego se zezao sa OLX-om i upitima 'koja je zadnja cijena' i nalazio se s ljudima po servisima, da malo isprobaju i sl.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ništa čudno, polovan auto je polovan. Ja sam svoj isto iz ovlaštenog uzeo čisto jer nije kilometraža vraćana. Rekao im da ću kupiti ako mi dozvole da dignem auto i pogledam, sam pogledao, provozao i to je to. Ta njihova provjera u tačke izgleda fensi na papiru, ništa posebno

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Balkanska opsesija dizelom.

    I svabe kojima je dizel motor izgradio drzavu i idu na posao 50-100km u jednom pravcu odustaju od njega ali balkanac nikad.
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    eh evo nadjoh ovo na klixu, tema na klixu na kojoj je to pisano je obrisana, ali se sjecam da ovo nije jedini slucaj sto se tamo pisalo
    evo ima na web.archive.org
    https://prnt.sc/993RuBMGyB8v
    izvor https://web.archive.org/web/20170313074224/http://forum.klix.ba/lopovske-auto-kuce-t114048s3025.html
    uglavnom znam da su uglavnom spominjani u negativnom kontekstu sto se tice garancija na polovna vozila, nekad su se zvali autoplanet, al zaboravi covjek to
     
    Last edited: May 5, 2023
    Neo Bahamut Zero likes this.
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kolega je uzeo kod auto elegant Octaviu i top je auto.
    Mislim da su im kilometraže orginalne.
    Ja kad sam kupovao svoju Octaviu. Pogledao 18 auta, na 14 vraćane kilometraže.
    Ovu što sam uzeo od prvog vlasnika sa 350k bolje izgledala od 90% auta sa oko 200k (naravno vraćene kilometraže).
    3 auta koja su imala origi kilometražu do 200k su bile preko 15k. Ostale se prodavale od 11 do 12k sa vraćenim.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma



    Ma ko zna kakva auta uvoze i koliko imaju. Evo kako auto izgleda sa 700k

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uvijek je balans starost i kilometraza, grad i otvorena.
    Izvale ljudi pare za stvarnih 60 hiljada na satu ali 7-8 godina starosti pa imaju vise problema nego neko sa 200k i 3 godine.

    Sa konstantnon brzinom i dugim otvorenim rutama po dobrim cestama 95% novih auta moze prevaliti 500+k u prve 3-4 godine.

    Neke komponente jednostavno vise fasuju od vremena nego kilometara.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je sigurno, gore 100 hladnih startova do grada i nazad gdje motor i ne stigne doći na radnu nego da je svaka vožnja 100km otvorenog puta.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk