All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. nivla

    nivla Komšija

    kad ucis testove za vozacku ucis da trebas kocionu tekucinu mijenjat na 2g
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da se mjenja ali kod nas to malo majstora radi, uključujući i ovlaštene servise.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U austriji policija kad ugleda krsa na cesti zaustavlja ga i vadi tester za kocionu iz dzepa, najbrza i najlaksa stavka za iskljuciti iz saobracaja.
     
  4. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Meni su u GumaM u sklopu redovnog servisa mjerili procenat vlage u kocionom ulju i predlozili zamjenu.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svaka čast za takve servise. Moj u opelu sedam godina održavanja ništa zamijenjeno osim ulja. Molio ih da zamjene ulje u mjenjaču, nisu htjeli.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To se ovdje mijenja svake dvije godine, ne pita te niko nista hoces neces.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakva god da je kršina bolja je od Oktavije.
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Vjerovatno si morao zbog garancije, ja sam u mjenjaču promijenio 2 put za 6 godina, čisto jer je bilo usput kada se mijenjao set kvačila a dodatna dva litra nisu neki trošak. Pobornik sam onoga da se uradi ali i naplati, samo što je danas sve teže naći "majstora" bilo koje struke.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa realno Octavia A6 je bolje auto od Passata 6
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Odvadi Tale.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da B6 je bas zastario model, nekako mi octavia A5 facelift (aka A6) pari vise sa golfom 6 a tu je vec uletio passat 7, nesto izmedju 6 i 7 :D. Prije bih je poredio s golfom nego sa passatom, a izabro sam je prije golfa 6.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta fali passatu b6. Ima ih još koliko hoćeš na cesti sa ogromnom kilometrazom. I bolji je od te skode da ga ubiješ, posebno sa boljom opremom, dosta ih ima goli ko postolj

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne fali nista, meni izgleda malo zastario model, ogroman je za obicni 1,9TDI 77kW :D Kod mene nije ni dosao u razmatranje :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hrdja i elektricna rucna. 2.0 TDI u njemu je problematican.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    90% njih u BiH je preslo preko 500k+. Koje auto nije problematicno na toj kilometrazi?
     
    dmr likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije svaki 2.0 loš a 1.9 već se zna sve. Reci da je smeće lošije od skode je suludo.

    Kolega imao 2.0 sa dsg prodao ga sa 450k jednom imao problem sa ručnom.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vadi ga sto svako selo ima majstora za njega i sto je tehnicki pregled smijesan, mnogo ih je sa supljim pragovima i vratima, dpf-ovi svakako iscupani.
    Jedno od nekvalitetnijih auta u zadnjih 20 godina.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Upravo, ko polovnjak sigurnija kupnja skoda :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pa donekle jest, ali i Octavie tog godista su pregazile dosta. Ali zato sto su se kupovale nove ovdje ima ih ocuvanih. A u tadašnje vrijeme uvoz B6 je bio uvoz smeca sa zapada.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    dmr likes this.
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovo je rijeseno zamjenom Siemens dizni s Boschovim, drugu auto stalo na odmoru u Grckoj, zamijenio jednu tamo, ostale u Nipexu u programu zamjene.
    Sto se drugih stvari tice, isto je taj B6 Passat bio sa DSG, otpala bila ona tipka na mjenjacu za promjenu brzina, morao neki papiric ugurati da ne spada, naprijed kromirana ona resetka s VW logom hrdja lako, ali se skida kolom, samo se mora cesto raditi itd.
    Pa i pored toga je presao jako mnogo km s njim.
    Imali smo Octaviu A5 1.9 TDI kao porodicno auto. Fino auto sto se potrosnje tice i rada motora samo jako neudobno i tvrdo tokom duze voznje za nas 4, plus preko 60 km/h cuju se jako gume u kabini, izolacija zvucna nije bas dobra bila.
    Tako da bi ta Octavia bila nesto po udobnoscu i osobinama nesto izmedju Pola i Golfa, ali ne i Passat.
    Reci da je Octavia bolje auto od recimo Audi A4 je smijesno, npr. gledam cak kosta skoro ko i moj A4 B8 Octavia istog godista :D
    Svako auto ima bolje i losije modele, ne moze se uvijek generalizovati :)