All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sve ovisi sta kome treba.

    Nekome treba "premium", bolji kvalitet izrade, materijali i slicno, uzece A4.

    Nekome treba vise prostora pozadi i veliki gepek, plus uglavnom bar nesto manje skupo odrzavanje, uzece Oktaviju.

    Otac dok je imao Octaviu Mk1 FL, ja se nisam mogao duze voziti od pola sata bez pauze koliko su me ledja bolila.

    Sada ima Octaviu Mk3, i auto u odnosu na Mk1 sto se tice udobnosti u voznji je nebo i zemlja, bez ikakvih problema se bruku moze voziti.

    Drug mi je imao bas A4 B8, 4 odrasle osobe da se potrpaju unutra, Boga mi pravo malo prostora pozadi ima za noge.

    Tako da jbga, ima tu milion faktora, i svako ima drugacije preference.


    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Iza mene u A4 moze samo djecija sjedalica :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prva generacija Octavije je bila bas auto na metar. Dobijes veliko auto, nizeg kvaliteta, ali i dalje solidnog kvaliteta jer je mehanika uglavnom VW. I mnogo vise prostora nego u A4 B8. A4 B8 ima manje prostora od bilo koje Octavije, manje i od Passata. Jednostavno auto nije pravljeno da ima prostora. Za manju obitelj je ok, ali 4 odrasle osobe, bas tesko. Jedino ako su Kinezi. :D

    Novije Skode su zapravo prilicno blizu VW, a VW prilicno blizu Audiju. Problem je sto su i cijene takve. Skoda je jeftinija jer ima uglavnom i manje opreme, cim napucas opremom, kosta ko i Audi (istina Audi koji kosta ko ta nakrcana Skoda ce i dalje imat manje opreme).
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Namjerno je A4 mali da ne bi zadirao u prodaju A6.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma koliko vi cesto vozate 4 odrasle osobe? Kupovat auto da bi jednom godisnje mogao nekog povuci a da mu ue komotno je smijesno. Realno moze se sa malim autom 99% stvari uraditi bez problema. Mi smo imali A3 zadnjih 5 godina, nikad mi nesto nije zafalilo.
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    hahah, dvoje djece u sjedalici, svaki dan, nema prostora osim za jos jednu mršaviju osobu da stane pozadi u golf 7 karavan, vozio sam i u obicnom golf 5 i ako zanemarimo putnicki prostor pozadi u njega nisu mogla stati dva balans bicikla, dva romobila, dvije lopte, donedavno kolica za blizance itd, tako da ako ti nemas potrebu vjeruj da nas ima sto imamo za vecim autom
     
    dams82 likes this.
  7. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Kada mi kazu da A4 nema prostora na zadnjoj klupi samo kazem da se ja ne vozim u njemu nazad :D
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    ako moras nositi sve to za tebe nije auto :D
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Punica prebija ako sta ne pase, zna tale.
     
    Ekstrauterina likes this.
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Čuj ovog on se ne vozi pozadi, a ako se vozi član porodice i nema prostora onda te boli ona stvar, kako je narod postao bez osjećaja za druge...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  11. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Haha nemoj mene previse ozbiljno shvatati :D
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ozbiljno ili ne ružno mi je bilo pročitati... Kod mene djeca porasla, a nije baš neki prostor nazad, sreća ne bune se, a i ja ne moram mnogo udaljiti sjedište...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Izvini druze, htio sam baciti foru ali izgleda da je totalno naopako ispalo.

    A ozb, imam osjecaj da ljudi u zadnje vrijeme sve ispod A8L smatraju tijesnim, cak i ako se u autu 99% vremena voze samo 2 osobe. Rodjak mi govori kako mu je Q5 tijesan na zadnjoj klupi, a ja od skoro 1.9m sjednem sasvim udobno, kao u dnevnoj sobi da sjedim.

    A4 realno ima ok prostora. Definitivno nije kao Superb ili A6, ali sasvim zadovoljavajuce. Iza mene je sjedio prijatelj visok kao i ja i rekao da je skroz ok, mogao bih na duzi put bez da se polomi.
     
    dams82 likes this.
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Svaka tebi cast ako sa 1.91 sjedis normala na zadnjoj klupi Q5.

    Ili to za A4, nekoliko puta se desilo da se moramo potrpati bas u tog A4, bilo situacija naprijed nazad cca po 180 cm, pomaknuto sjediste, i opet neudobno i tijesno, da ne pricam o situaciji kada je bilo osoba sa 190+ cm. A jos niko nio sad bruku tezak sto se kilaze tice nego sve normala kilaza za tu visinu.

    Ja ne znam sta je problem pa reci istinu za neko svoje auto, svi brane zivotom kao da ih neko osudjuje i pljuje po njihovom autu. Kod mene BMW 1, i nazad mogu ili djeca, ili cure, muskoj osobi za duzi put je patnja teska, a opet ce neko reci, kako su prije ljudi s ficom isli na more..
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Danas su ljudi snowflakes, to je tačno.
     
    Ajdin87 and Haker like this.
  16. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Javim kada budemo sa punim autom negdje dalje isli, moguce je da cu drugu pricu pricati, ali za sada je ovako.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa iskreno meni jest. Passat B6 je komfornije auto od Škode A5 prije facelifta.

    Međutim facelift odnosno A6 je dobila bolju zvučnu izolaciju, hifi i mnoge druge stvari sto je stavlja u klasu b6


    Mene žena prebija a ne punica.
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vozim cesto nas vise tj ne vozim se ja sam :D
    Zapravo vise auto i ne vozim bez prijeke potrebe ako nece jos ko ici ili trebam u nabavku, posebno zbog ovih gradskih guzvi, prema centru pogotovo.
    Jedino kome je bilo tijesno je prijatelj visok preko 2m, ali njemu je sve tijesno doduse :D
    S druge strane rodica i njen momak su preko 1.8m nisu se zalili.
    Dosad niko se nije zalio na udobnost, a isli do Neuma, Zagreba i sl. :D
    A i sto se stvari tice moze sasvim solidno stati, mojim suputnicima i meni ima uvijek dovoljno prostora.
    Taj osjecaj kad predjes preko rupe, a ne izbije ti bubreg kao recimo Polo koji vozim zadnjih 7 dana je pravo super :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Bas se vidi da su argumentovane diskusije, znaci A4 je u par dana od super udobnog auta (od Q5 za klasu udobniji?) dosao do smeca od auta u kojeg ne mogu ni djeca stat i toliko je neudobno da se preko pola sata ne moze u njemu vozit. :D

    Dok je istina negdje u sredini, nit je toliko udobno, nit je toliko lose. Naravno da ima manje mjesta na zadnjoj klupi, ali manje od konkurenata u klasi, a isto ili vise od hatchback. Sad ce ispast da se niko nazad ne moze vozit ni u Golfu, A3, Astri, 308 itd. jer A4 nema nista manje mjesta od njih.
     
    Ekstrauterina likes this.
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za staru oktaviju se reklo da je neudobna, citaj malo.
    A4 je udobniji od svih skoda i passata i q3 i q5, ali nema prostora.
     
    Reznor likes this.