All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Novsight meni se cini da se zovu, odlicne LED, a ako neces LED onda jebi ga, Philips ili OSRAM, mislim da nema trece alternative. Iskreno dok sam imao Mondea, stavio sam mu farove sa socivima, od prije FL koji su halogeni, i LED sijalice, Nikad se ne bih vratio na halogen, koliko je bolje.
     
    SamiRX-8 likes this.
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sočiva i halogene sijalice su katastrofa. Ja sam stavio xenon 4300k, i tačno nikada više na halogene, uopšte nije vozljivo, posebno ako kolega ima sočiva onda nema dileme između nekih kvalitetnih led ili xenon seta.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Možda da idem na OSRAM H7 nightbreaker? Da li je neko uzimao, vrijedi li ?
     
    Last edited: Nov 27, 2023
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo jedna sa tim A3 i svijetlima. Hoće jedan maslac xeone i kupi fanove poslovne originalne, namontira, provoza, parkira, auto se zapali sreća kolega tu bio imao aparat za gašenje, sada je ostao samo bez prednjeg dijela.

    Uglavnom ako ti nema xeone neka to neko uradi kako treba, a te night braker i to koliko sam vidio su malo bolje.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema mi nista gore kada tako neko ugradi sijalice koje mu nisu propisane. Isto ko da non stop vozi sa dugim svjetlima, svakom jebem mamu svaki put :D Jedino ako neko to moze ugraditi da snop ne ide previsoko vec kao kod originala, al cisto sumnjam da moze bez mijenjanja unutrasnjosti fara.
     
    aNaToMiC ! and Ajdin87 like this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ti sa golf 2 i tim kineskim sijalicama su priča za sebe. Apsurd da prodje pored policije sa tim svjetlima, ili da i njih zapljeni i nikom ništa.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam imao, nisu loše. Trajale su godinu i pol i jedna je skoro crkla. A imam i dnevna led koja rade dok je dan što znači da su ove radile mnogo manje nego na autu koje nema dnevna. Sad sam stavio Bosch gigalight plus 120, ne vidim razliku osim što sam ih našao povoljnije. Imaš na stranici bulb facts tabele testova pa baci pogled šta je najbolje ocijenjeno.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam kupio farove maxuz za LED sijalice. Nisam htio u njegove koji nisu za njih predvidjeni. Iako ako je dobra LED i ako je far namjesten kako treba, i reflektujuci farovi mogu da ne zasljepljuju. Ali sa socivima je to puno bolje.
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    To i jest vijek tih sijalica (night) , nakon godinu dana izgube dosta na jacini, znaju duze trajati ali budu slabe kao neke jeftinije sijalice.
     
    dams82 likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma



    Mislio sam da ovo neće nikad izbaciti na cestu.
    Mora se priznati, impresivna igračka

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vidi se iz thumbnaila koliko su lose poravnati dijelovi haha
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Dzaba kad je ruzan ko porez
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ovaj musk zna dobro podjebavati nekad :D

     
  14. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ma na dosta cak i premium vozila mozes naci ta LOSA poravnanja.

    Prije par godina u Zenici dovucena nova Alfa Stelvio (oko 100 000km cijena) gdje god pogledas zazori (Razmaci) nisu isti.
    Prijatelj uzeo Audi q8 ista stvar, a7 isto sam primjetio.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma auto je i ruzno i zanimljivo u isto vrijeme. Poslije dvije tri pive ni ne izgleda lose :D
     
  16. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Poslje 5 i Fiat Multipla izgleda lijepo
     
    dino73n likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prvi auto sa steer by wire, toyota godinama testira, oni ga uvalili notkud. Prvo auto sa 48 voltnim sistemom. Prave svoje motore, baterije s toga im je efikasnost daleko bolja od svega ostalog, da ne spominjemo software koji je u odnosu na ostale što je nekad Iphon bio u odnosu na android.
    Mora im se priznati kada su u pitanju el auta godinama su ispred ostalih brendova.
    Plus svi paneli su od nehrđajućeg čelika, sad koja bi odrasla osoba mogla sjesti u ovo to je pitanje, a sigurno će ih biti.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Oni mogu da uvale šta hoće jer baš kao i Apple, njihovi fanovi imaju izuzetno visok prag tolerancije. Pogledaš listu najnepouzdanijih vozila, Tesla je uvijek pri vrhu.
     
    p4ja likes this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jao sto je iritantno, svaki drugi recommended video na youtube mi je o Cybertruck. Znaci ne zanima me, sta me youtube davi toliko.

    Samo zato sto sam pratio temu auta dosad.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vozi li ono neko bmw 1 e87
    Drug hoće da kupi pa tražimo nešto. Koliko znam da su prilično pouzdani za bmw, ja mu preporučio 2.0 benz jer već dolazi sa benzinca pa je navikao na potrošnju od 7 - 10 litara.
    Može i dizel, koliko znam i oni u 2.0 verziji su pozdani?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk