All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Čini mi se anatomic da je imao e87
    Inače dizeli su ok prva generacija M47 motor, a poslije n47 smeće. Ako ne vozi puno bolje benzinca uzet, vjerovatno će naći u boljem stanju s manje kilometara.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Vozim ja 2.0 benz, prezadovoljan.

    Bujrum pp detaljnije sta sve zanima, vec sam mislim kolegi Nailsu pisao i jos nekome :)
     
    Haker likes this.
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Koje LED H7 kupiti, Octavia FL 2010, sočiva.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma prelazi, ide na posao 50km u jednom pravcu 50 nazad

    Na oglasima 20 benzimaca, ovaj nekako najbolje izgleda mada ko zna koliko je ovo vraceno

    BMW 116 benzin 2.0 90 kw 2010 god (11 500 KM)
    https://olx.ba/artikal/56372075

    Igrom slučaja uskoro ide za zagreb pa će pogledati usput

    @aNaToMiC ! Kakvi su sa lancem, voli li prozveketat.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    imam ja F21 2012, n47 motor, 145k, nikad nista do sad hvala Bogu, iako sam na hiljadu strana cuo da lanac ode jako brzo jer je greska u dizajnu neka bila.
    Cisto da se osiguram za nedaj Boze, imas u Sarajevu neke tipove koji bar striktno to rade i kosta 1200km, pitam ih bas koliko ste ih povadili kaze lik 5-6 bmw-a i jedno 200 audija, jer i audi ima kurac lanac cak i gori nego u ovom slucaju.

    ali auto sam uzeo jer je lik od kojeg sam kupio donio mi svaki racun iz tomica, svaki servis je uradio kad god mu se kakva lampica upalila i jos je garaziran auto bio..

    znaci ne bi se bas slozio sto majstor iznad kaze da je smece, uz odrzavanje redovno mislim da se moze pomjeriti vijek i to za dobro vrijeme, a na kraju krajeva i da ti pocne zveketatat, promjenis i miran si.. pogledaj par postova iznad kolega za 4 nosaca mora dat milju za mercedesa..
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pisao si meni, ja sam ga htio kupiti, ali odustao na kraju. Doslovno nije bilo 118i niti 120i modela da su u ok stanju.

    Dizela nisam ni gledao baš zbog tog n47 za kojeg sam čuo sve i svašta.

    Iskreno teško da će naći fin primjerak, to vozilo je veoma staro i lutrija je uzimati bilo šta.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Problem je interval zamjene ulja od 30k i loš dizajn.




    Vi što ste iz sarajeva jeste li čuli za ovog majstora. Nalatio na njega i pogledao par videa, lik stvarno super radi.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    radi lik ok samo ga dobit da ti nesto radi ako nije kakva havarija vrlo tesko
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Jao izvini, nisam znao da će se neko uvrijediti. Nije smeće, samo lanac preskoči bez ikakve naznake i napravi havariju od par hiljada. Inače je motor dobar, ne troši mnogo, fino vuče itd...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  10. p4ja

    p4ja Komšija

    ma nisam se ba uvrijedio, bmk, samo kazem, kakvih ima na trzistu, lanac i nije neka pljacka, znaci radio si na njima pa znas? nema nista da zvecka prvo, nego odma polomi sve?
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Našem kolegi mehaničaru je preskočio lanac na f10, kaže da se nije ništa čulo prije, on je imao u planu uraditi to preventivno, ali nije imao vremena i desi mu se belaj. Tako da je savjet uraditi taj servis ko planira imati auto duže vremena.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    Grazie
     
    dams82 likes this.
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Drugu na F20, na manje od 100tkm u pola voznje bez ikakvih naznaka pukao lanac.

    A npr znam ih nekoliko koji su imali ili imaju E87/E90 sa zloglasnim N47 motorom i niko problema. Svi preko 200tkm a ne zna se je li kod kojeg mijenjan lanac tj. oni nisu.
     
    dams82 likes this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Vjerovatno si član neke fb grupe za BMW vozila gdje možeš pročitati razna iskustva, isto kao što smo qler, kolinsb i ja članovi ford grupe, tamo možeš pročitati kako su powershift mjenjači jako loši, a onda s druge strane qler i njegov kum i još mnogi se navozali Fordova s tim mjenjačima i niko nikad nije imao nikakav kvar. Dok ovamo pratim lika koji radi automatske mjenjače i svaki drugi dan objavljuje rastavljen mjenjač od audija, povremeno BMW i Mercedes, maloprije golf 7, 2017 godina, ležaji se raspali...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa tako je generalno na internetu. Svak napiše kada ima neki problem ili da nešto kritikuje. Ko nema problema neće otići i pisati da mu sve radi.
    Kada je nešto kvarljivo nemoguće je da svaki krepa, ali kada je više od prosjeka jasno se može vidjeti.

    Za motore ljudi, posebno na zapadu idu na interval od 30k nadodaj loš lanac i eto ga.

    Za mjenjače posebno, ulje se nikad ne mjenja, da se mjenja na 60k procenat krepanih bi se drastično smanjio.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Šta god da uradio, bježi od onog 1.6 s direktnim ubrizgavanjem. Ne znam kako je s ostalim, ali kod ovog vodena (električna) i termostat koštaju oko 800 maraka redovne cijene, premium marka i premium cijene dijelova, brat se nadavao para u njeg a auto ništa posebno.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uz to sigurno ima puno više sudija nego Cordova pa će ih vise biti i na iskustvima i popravku, zar ne?
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A sto je u kulera bio zamijenjen mjenjac u fordini to nista :D
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam za taj slučaj, uvijek je tamo pisao da ga služi odlično i da nikad nije imao probleme.
    Ovdje nisam upratio.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisam ja nikad ni imao problem, ali je na 78k crkao mjenjac na fordu i zamijenjen u garanciji, prije nego sto sam ga ja uzeo. Ja sam ga uzeo na 111k km, prodao sa 169k... Cim sam ga uzeo, odradio veliki servis, servis mjenjaca, i nikad problema nisam imao. Ja se iskreno nadam da ce me CLS slusati kao Mondeo, bio bi miran. Vidim nema vise Mondea na piku, ko ga je kupio, usrecio se stvarno.
     
    dams82 likes this.