All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    E cuj vozi w212 i odusevi se sa A4 avdagom :D
     
    Qler likes this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Od egzotike sam vozio rx8, ove mustange, x6 M power, tycan, najjačeg onog cayenne, pa još cayenne S..

    Od običnih a jačih auta sam vala svega se navozao, ono Ala 530xi, 330i, x3 3.0, s klase, e klase razne, a8 4.2, golf 3 vr6 :) razni GTI, st, svega :)

    Ali ja lično volim velika auta. Velika i jaka. Ne vozim brzo, fakat, na otvorenom sam uvijek okon10 preko ograničenja osim ako baš nešto nije... Ali volim kad auto ima snagu, da bez opterećenja prestignem nekoga... Za naše puteve to je već od cca 160KS koliko toliko moguće, ali sad sa 260 je baš lako :)
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ma nije vala osjećaj isti, barem meni nije bilo ni sa jednim autom. Naravno, navikne se čovjek na bolje auto vremenom i osjećaj nije kao na početku, uvijek bi nešto još bolje. Ali kad se vratiš opet na slabije, vidiš kakav je to sepet bio, a tad ti se to nije tako činilo.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Reznor and Qler like this.
  4. selvin

    selvin Moderator

    Baš čudno, mi svi ostali volimo mlohava i mala

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima ljudi vole svašta :) pa i škodu :)

    Ne fakat, ima raje super im npr megane ili golf. Meni je to malo. Od jarana žena ima Ford Ka jer joj je fiesta prevelika... Svako ima svoje ukuse i potrebe...
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Cekaj, nesto ne stima, 5.5 je biturbo, ima obrtnog 900nm, auto je 2 tone, do stoje ispod 4s. Koji to dizel ima veci omjer nm/kg? To mora da leti, jedino da je pokvaren :D
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Navozao sam se svega i svacega kroz zivot jer to prati ovaj posao. Sto auta sto motora. Vozio sam jaranov kawasaki zx10r koji je preradjen za pistu. (Isti drug sto je njegov 911) Znaci vozio ga 300kmh ali nista od svega toga nije bilo iskustvo kao prvi put na fullcross motoru 4T 450ccm 50-60KS

    Znaci to kad potjeras mozak ti stane,takvo brutalno ubrzanje neizvjezbani mozak ne moze da isprati. Ne ise to brzo,mozda malo preko 100kmh al tako pokida da ti se organi pomjesaju :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Ajdin87 and Qler like this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    E nisam motore dalje od malog skutera :)

    Jednom se vozio na Suzuki neki 900ccm 130KS, perverzija, strašno, ali ne želim uopšte da se dovodim u iskušenje :)
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije pokvaren ni slucajno. I leti on nema tu price al taj osjecaj za volanom je nekakav blag i mlitav. Moguce da zbog povelike tezine i predobre zvucne izolacije izostaje osjecaj ubrzanja. Ima i ona sjedista sto te naginju tamo vamo po krivinama. Djecko je prije merca vozio 640xd koji je duplo slabiji ali osjecaj ubrzanja se bolje osjetio u njemu.

    Znaci da ne bude zabune,ja pricam o licnom iskustvu stecenom u voznju od 10ak minuta od radnje do izlaska iz grada par gasova na magistrali i nazad. I tako par puta godisnje kad mu radim nesto na autu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A drugo je osjecaj izolacije i svega, ali 900nm je brutalno. Ni onaj 4.0 v8 u panameri dizel nema toliko..
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    I moj cls ima dynamic seat :) hvataju po krivinama :)
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja to nemam, driftam po krivinama svakako :D :D
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    To bi bio 964 ili 993.
    94 je prolazna godina sa 964 na 993. Kako god, oba sada vrijede puno, nije to trebao prodavati, to će u budućnosti vrijediti ogromnu lovu.

    Kako god, srecan si što si to vozao, novi model se uvijek može provozati, ta auta ne.



    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Govorio sam o sreći, promijeniš auto budeš kratko fasciniran i to je to idemo dalje, a onda ti bude želja next level i tomu nema kraja.

    Evo ja svaki dan sjedam u dustera starog 3 godine, pa u skodu staru 14, osim tih tehnoloških sitnica, boljeg volana i blago agilnijeg motora ne vidim neki vao efekat. Ali duster ima svrhu u ovoj sredini jer možeš otići ko traktor u svaku vukojebinu. Meni ovo sa automa sve sad dođe isto Iphone 12 pro i 15 pro.

    Naravno razlika je sjesti u očevu 190-ku, ali ima i to nešto svoje, onaj zvuk starog OM motora čija se šasija sa 70 ks trese ko Mustang GT kad mu dajes gas osjećaj kao da ima 500 ks.
     
    Last edited: Jan 7, 2024
    Qler likes this.
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ljudi vole MX-5 jer je 60km/h dozivljaj :D
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dizelski moment je uvijek nekako blizu i brze se javi dok benzinski moras malo sacekat al onda duže traje.

    A treba i malo da se naviknes na auto pa da ga mozes kvalitetno iskoristiti. Ima merc i one modove normal sport eco,ne sjecam se na kojem je bio. Svakako trebalo bi procitat neki manual prije voznje. Dugmica ko u helikopteru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kontam da zamijenim Škodu za A4 B8 koliko ga nahvališe, ajde bolan, sa udobnošcu porediti E Klasu W211 i Audi A4, motaj kablove i gasi mjesalicu.
    Ja da sam htio udoban auto uzeo bi c4, c5 ili 508. Uzeo sam Octaviu jer sam u vukojebini trenutno, a treba mi prostor i pouzdanost.
     
    Last edited: Jan 7, 2024
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma to neki eco mod ukljucen bio haha sta ima veze jel obrtni na 1000 ili 2000rpm kada je izmedju te dvije brojke 0.1sec :D
    Mozda si se odvikao od benzinca, ti za to vozanje nisi trebao prebacivati u drugu i sve bi bilo ok :D
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Last edited: Jan 7, 2024