Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma imaju bloatwarea daleko najviše i naravno da to smeće optereti uredjaj.
    Dok si mogao kupiti za 300-400km telefon specifikacija gotovo flagshipa pola foruma je bilo na xiaomiju, pogledaj sada koliko ga raje koristi. Svi ga starcima kupujemo.


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Kod mog starog Samsung, nikad nije imao xiaomi

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    @zippoo ma vjeruj mi prijatelju da nisam ni probao.. Nemam iskreno zivaca. Neki dan je pin zaboravila morao sam joj format telefona, i onda restore accounta ovih... i to sam gundjao svo vrijeme :) Sad kad dodje S24U dat cu joj A52S a ovaj ostaviti za rezerve da imam...
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    od kineza fakat huawei kakav je bio kapa dole, i sad da ima google servise bez hakovanja bio bi ¸izbor broj 1
    i jos jedan koji sam aktivno koristio sa nula bloatwer-a cubot note s, sta je taj telefon prezivio nije nijedan drugi, koristilo ga(isti uredjaj) 3-4 osobe u familiji, starije, perfekt radio dok se displej nije slomio, da bude stvar gora dobio ga za 40 km i u tom trenutku je bio 2 godine star, dakle out of box sve radilo bez po frke
    sto se xiaomi tice eto kako da tweak uradim da mu radi dual stand by i kako da objasnim covjeku da ne moze da mu zvoni telefon sa druge kartice dok s nekim priča na prvoj kartici već javlja ljudima da je nedostupan poco F3 je u pitanju, samsung A14 ima tu opciju a skoro dzaba je
     
    Last edited: Feb 1, 2024
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vec sam mozda spominjao, ali da nisu sjebali ameri Huawei ja nikad na Samsung ne bi ni pomislio...
     
    nenji_avero likes this.
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ne moze jeftino i vrhunsko...njihov nacin je da reklame ubacuju ali ponavljam,ako je nekome tesko kliknuti ,otvoriti aplikaciju,otici u postavke i iskljuciti dugme preporuke i personizirane reklame,onda za njega nije smartphone,nego obicni telefon bez interneta.Nemamo se sta raspravljati oko toga...pa bilo koju funkciju na telefonu koju pokrenes,moras znati nesto,nije za glupe i nesposobne ljude.Kome je to problem,neka ne koristi.
    Evo drugi spominje "hocu da mi radi out of the box"...pa radi sve,ali uz reklame,a ako ti smetaju reklame,imaju opciju da se iskljuce i nema reklama . Pa evo,teze je i komplikovanije napisati na forumu jedan post i kukati,nego podesiti cijeli Xiaomi telefon da radi kao Doxa,bez reklama i bilo cega.Ja to sve obavim za 3 minute.
    Evo sada sam opet cackao Xiaomi telefon,resetovao na fabricke,pa onda iskljucio sve ono sto prikuplja podatke,onda usao u teme ,security i ono sranje za brisanje smeca,iskljucio to...nisam instalirao adguard,jer nije za mene telefon,ali eto,ono osnovno odmah nastimam ljudima,da nema reklama.
    Bezveze vam prica,ne pije vode i nema nikakvih tu poteskoca ni stimanja ni peglanja...par klikova i to je to.
     
    adsubzero likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa nisi ni probao ali znas sta sve ne radi na telefonu :D
    E o tome ja i pricam...mislim meni je nebitno ko sta koristi,kome sta godi ili ne godi,ko voli ovo ili ono...ja samo ne volim da se pausalno i bez osnova nesto pise a nije istina.
    Dakle ti te reklame na telefonu mozes ukloniti za 30 sekundi...krace vremena ti treba nego da post na forumu napises :D
    E sada ako je tebi to mrsko,onda ne krivi nikoga drugog do sebe.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvar je što drugi brendovi ne tuše tako ofirno reklame.
    Sto se tice postavljanja na svakom telefonu se gase personalozorani oglasi, pa u google pa pogasiti da te ne prati pa pogasiti lokacije, pa onda opet na samsung account i tamo pogasiti to je tako danas.
    Aplikacije traže pristup imeniku lokaciji, slikama a nama nikakve potrebe za tim.

    Nema to veze sa xiaomijem, oni su samo najgori što se toga tice. Sad ako tebi radi kao doxa i toliko si sretan, super.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    nije normalno da mobitel u retail prodaji kosta 600-700 km, ima dual sim, a kad se javis na jednu karticu da si na drugoj nedostupan, dakle opcija koja se podrazumijeva da radi kad imas dual sim
     
    Reznor likes this.
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Znaci zippoo ti si drugoj osobi podesio telefon da mu sve radi out of the box, znaci da mušterija bude zadovoljna, i ti ceš to naplatit, isto to eto radi Samsung, ali ne i xiaomi. I nećemo pričat o cijeni, samo o tome da je to nekom uslov da uopće kupi.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jest vala, nema mi nista jace kad otvorim Mi Music Player i umjesto album cover-a mi iskoci reklama, ono lol bas
    Onda Xiaomi cleaner app pobije sve zive procese i koje treba i koje ne treba
    https://technastic.com/xiaomi-bloatware-list-miui/amp/

    Bio mi je bas drag Mi A3 i Android One, steta sto nikad nije dobio nasljednika, solidan telefon, lijepo izgleda, dobra baterija i jako kompaktan.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Oni od reklama zive i zaradjuju ali nisu onemogucili iskljucivanje.Ako neko ne iskljuci,njima jos bolje.
    To je kao kada prodajes nesto i stavis cijenu i spreman si je spustiti malo ako neko pita,ako ne pita,jos bolje,tebi vise u dzep :D
    Ali to nije razlog da se o necemu prica negativno,a svi to rade a Xiaomi u dva klika to iskljucis.Ako ti je mrsko,onda trpis reklame jbga :D

    Ja prvo sto uradim na telefonu koji cu koristiti duze od jednog dana je da instaliram adguard vpn :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Je li ovo tesko ugasiti ?
    Mozes ugasiti i one video i ostalo smece.

    [​IMG]
     
  14. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Meni da tetka radi u Xiaomi ne bih ga toliko branio
    Just sayin' :D
     
    Neraa, Qler and Haker like this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa prave se ljudi glupi u PM,to me nervira
    Boli me K i za Xiaomijem i svim drugim brendovima :D

    Ono,zna programirati,zna rastaviti i sastaviti racunar,ali eto ne zna iskljuciti reklame na Xiaomi telefonu ...ne ide brate,ispadate smijesni.
     
    Ajdin87 likes this.
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    možeš to a možeš i da kupiš telefon na kojem ne treba ništa gasiti :) roditelji bili na xiaomi, sad ih prebacio na Samsung. Dobar je Xiaomi ali su počeli pucati cijene Visoko. Kad je bio xiaomi redmi note 2 recimo, odličan telefon za male pare, tad niko nije nudio za takve pare tako dobar telefon. Sad takvog ranga košta 600 700 KM. Neka hvala, radije A5x Samsung :)
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    I taj A54 osim sto je skuplji od Xiaomija,nije ni u jednom segmentu bolji ali ti naravno sa svojim parama mozes kupovati sta zelis i koristiti .
    Samo praviti se budala ne pristaje odraslim ljudima.
    Just sayin' :D
     
    Ajdin87 likes this.
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Naravno, kupim šta smatram da je bolje. Zašto se osjećaš lično prozvanim? Ako nas pokušavaš uvjeriti da Xiaomi valja i da smo u krivu, samo postižeš suprotno. Ovdje su sve odrasle osobe koje su dovoljno zrele da donesu odluku koja njima odgovara na osnovu njihovih preferenci.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    E jake ste mi "odrasle osobe"...jbte tri stranice rasprava za nesto sto ukljucis ili iskljucis za par sekundi a evo kukanje neko,jbte ja ne bi kukao ovoliko taman da moram rootati telefon i eventualno ga brickati u tom postupku.
    Ovdje drama sto moras uci u settings i iskljuciti gumb za reklame i to od odraslih osoba sa 30-40 godina.
    Strasno je kako su ljudi i drustvo otisli u K,da se oko ovakvih banalnosti uopste raspravlja.

    Ako je ovaj forum spao na ovakve "usere",mozda je najbolje ovo i obrisati,zivota mi...na kakve ja likove izgubi sat vremena pisajuci.Sramota me .