Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam neke 2006/7 kupio nokiu N73,ne znam ni dal je bila top model te godine,mozda neka N95 da je bila najjaci model. Ne sjecam se tacno. Uglavnom platio sam je 1000km

    A da iphone kosta $500 da se proizvede cisto sumnjam. Ne vjerujem da je njima dovoljno samo duplo da uzmu. Prije negdje oko $300


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Vjeruj da ima ljudi, koriste telefon star godinama koji je polu ispravan, spor, šteka, idu se zakačit na nečiji wifi da nazovu nekog i njima je to sasvim prihvatljivo, a nisu socijalno ugroženi nego im se ne daju pare. I tako im je sve, od auta, kućnih aparata, samo krpe nešto i uživaju u toj prividnoj bijedi. Isto tako postoje oni koji kupuju najskuplji telefon na tržištu, ja nisam ni jedan od tih, ali opet sam bliže ovim drugim jer ovi prvi su uglavnom lijeni ljudi pa umjesto da stvaraju oni maksimalno iskorištavaju ono što imaju da bi manje morali raditi za novo.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa eto, 1000KM je bio vrh i to rijetko da je neko kupio novo. Tada su mobiteli mijenjali vlasnike kao danas auta pa se cesto kupovao polovan i to u prodavnici. I ja sam tada dao oko 6-7 stoja za Sony Ericsson K710i, ali dvije milje i vise... Za te pare se auta kupovala.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    700km tada je kao sada 1500. To jedno.
    Drugo, marže su mnogo manje. Na flagship modelima nešto veće, ali računanje samo materijala je skroz pogrešno. Sve se računa, od plaća ljudi sto sklapaju, marketinga, kutije pa do middle mena, pa.onda tek dodje kod tebe.

    Xiaomi je napravio bum kada su tek počelo prodavati jer je išlo samo online, dakle, preskočili su middlemena, nešto poput Tesle u svijetu automobila.

    Ugl svako kupuje šta želi, meni je zao samo kada vidim sirotinju koja padne na status i marketing pa ne da potroši zadnje pare na takav telefon nego ih nema pa se kreditno uvali. Ali opet to samo vidiš sa strane i nastaviš po svom, njihove pare njihov problem.

    Ja licno dosta trošim, na prvom mjestu je hrana i zdravlje za ostalo sta ostane. Kada znam da nešto mogu kupiti da ne osjetim ja kupim bez trunke promišljanja :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma znam da ima, nisam o tome pričao. Hajd nema veze, bilo kako bilo, Apple se kupa u parama :)
     
    dams82 likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam uvijek volio dobar telefon, imao sam od Nokia 8210 :) preko 6600 6630, N73, N82, N8, 808... uvijek sam kupovao sebi dobar telefon. I kad nisam zarađivao kao sad štedio sam za to. A vjeruj mi da mi je 2012 Nokia 808 od 950KM bila skuplja nego sad ovaj S24 Ultra.

    A kupio sam telefone i mami i tati, i djeci od brata... al to sam uradio jer kao sto reče kolega, to me čini sretnim... kupio sam im i TVove, pa sto ne bi i sebe počastio.
     
    nenji_avero and dams82 like this.
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni telefon nikad nista nije predstavljao osim nacina da nazovem po potrebi. Nikad ne koristim internet kad sam napolju, pogotovo u drustvu. Nema mi nista mrze kad se nadjemo negdje i svi svake 2 sekunde u mobitele zure kao da ce citav svijet proci ako to ne urade.

    Nije da sam stipsa, ali radije uzimam sebi druge stvari. Ne osudjujem ljude koji sebi vole uzimat nove telefone. Svakom njegovo. Ja npr. volim imat fin televizor. Nova Pleyka on release mi je must. Trosim stotine$ na igrice godisnje. Svako malo kaku finu duxericu moram uzet. Ali sve je to unutar budjeta.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fol je sto svaki novi model flagshipa sve skuplji nudi uglavnom minimalni Upgrade vise kozmetika a izbacuju punjace i sl sranja jer brinu za okoliš. Ja jedino mogu na pretplati ako dobijem neki dobar fon a da dajem suhi kes 1000-1500€ nema jbn sanse da budem rob telefonu mislim hoce li mi ispasti i Display puknuti. Ko da gledam sljedeci neki jeftikaner Poco meni dosta samo da ima solidan hw, kome je malo fala bogu ima izbora.
     
    Picoooka likes this.
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Haker ma druže protegnuo sam se svakako previše
    Presudila je i veličina malo sam se iskreno poželio kompaktnijeg telefona s kojim možeš manipulisati jednom rukom.

    Sent from my galaxy s23
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma i ja sam na rate uzeo. 10 mjeseci , nisam ni ja keš odmah istresao :) toliko nemam :)
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jesi i ti samsunga uzeo s23 samo plus?

    Sent from my galaxy s23
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Quler samo najjače uzima.
    Ma s23 je stvarno super, samo jedino nije baš za igranja igara...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Od Samsunga sam imao S21 Ultra, pa S22 Ultra, preskocio S23-ku, i sad uzeo S24 Ultra.

    Ko ima S23ku, nema potrebe da uzima S23 seriju, pogotovo ne ove obicni i Plus jer su sad Exynoss, zbog kojeg sam i prodao S22 (nadam se da kolega sto ga je uzeo nema problema :) ) Jer baterija me pizdila... Evo gledam sad ovaj SOT 3h imam 69% baterije. Samo da napomenem da je meni uvijek sve upaljeno, i wifi i mobile data i gps i BT i NFC... sve sto ima radi i koristi se :D
     
    SpookyMoO likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Probajte te rutines, odlična opcija. Ja stavim tipa kada se konekcije na kućni WiFi da pohasi bt, lokaciju, mobilne podatke jer stvarno nema potrebe za tim stvarima u stanu, a osjeti se na bazeriji...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    BT mi radi radi smartwatch, a lokacija mi upaljena jer kad slikam hocu da imam i lokaciju, i onda ako trazim nesto kasnije u Photos lakse mi je tako... Jedino mobile data mi ima smisla da gasi :)
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobro, nastimas za svoj use scenario. Na tom telefonu noze dan ne znam kako da ga handris.

    Ja na svakom prvo ovo odradim, pogasim sva ova sranja što koriste da te prate, pa onda za svaku aplikaciju po na osob odredim čemu može pristupiti.

    Banci ne treba pristup imeniku, lokaciji i td.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovako kada namjestim recimo ove rutine, home konkretno sam isključio lokaciju bt i jos neke stvari sa ekranom drastično se poboljša trošenje baterije tj dosta manje troši
    @Qler druže misliš ko ima s23 da nema razloga da uzima s24jesi to mislio posto si napisao opet s 23?
    MA kontam hajde malo da se presaltam na Samsung nisam odavno imao. Zeni sam kupovao Samsung a sebi Xiaomi a sad njoj ajfon a sebi Samsung
    Malo da promijenimo tabore
    Sent from my galaxy s23
     
    Haker likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Još staviš light profil i biće to odlično.
    To je mislio jer realno s24 se može komotno nazvati s23s. A i ne mjenja se vise telefon kao prije, sada može minimalno tri godine bez problema i onda kada zamjenis bude solidan upgrade.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo ja ovaj Xiaomi 11T ubijam tacno 2 godine i leti kao i prvog dana. Memorija mu je puna,nista nije usporio.
    Baterija jedino sada krace traje,sto je i normalno jer je svaki dan SOT 3-4 sata minimalno.
    Moze on jos 3-4 godine,samo bateriju zamijeniti ali i sa ovom baterijom imam SOT 7h,na wifi i 50% brightness
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja mislio sam S24...

    Fino ga handrim danas i evo 57% baterije sad imam u 7 jutros skinuo sa punjaca... Obzirom da jos uci, i da ga i ja malo vise handrim, za sad je ovo odlicno.