Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa i ja iz tog razloga ne volim ,isto kao sto kazes,gledas u to sto si kupio i kontas kako ovo vrijedi tolike pare.
    Ja sam vise lik ono ulozeno/dobijeno,nekako me to najvise zadovolji,kada je realan odnos i balans.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo da prijavim 7h SOT i ostalo 20% baterije :)
     
    nenji_avero, Haker and EL NINO CFC like this.
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Bukvalno za 60tak $ highend kamera set i metalni frame te na kraju zveknu extra 400-500eur po dzepu, pogotovo ako kupuješ telefon na release day ili preorder i ne čekaš da se cijena stabilizuje nakon 2-3 mjeseca.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    U zadnjih godinu dana sam otkrio novi hobi. A to je slikanje sa film kamerom. Doduse prosle godine sam se bas zadao u research sta da kupim, jer prije toga sam gledao na pogresnim mjestima. Obicno su rezultati bili kamere tipa Leica sa par hiljada dolara. I to mi je bio instant turn off.

    Sad evo trosim pare na filmove koji su poskupi, ali je cejf samo takav. A za ovo imas para trositi koliko te volja.

    A posebno mi je bilo drago skenirati negativ sto su moji davno slikali, a tek kad sam nasao jednu sliku sa rodjakom dok smo mali bili :D osjecaj srece neopisiv.


    Eto da ne idem vise u off, Pixel sam dva puta morao dopunjavati danas :p
     
    zippoo likes this.
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Koji pixel imaš?

    Opet me hvata manija mijenjanja telefona, volio bih pixel 8 probati, ima li ga tko, jeste zadovoljni s baterijom?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pixel 7 pro.
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Golema rasprava u svakom pogledu, ali poenta je da je sreca da Xiaomi postoji ako nista zbog konkurencije.

    Evo npr kod mene mama i punica imaju Samsunge A54, otprilike u isto vrijeme kupljeni, mama kaze nikad vise jer joj Viber nekad ne zvoni kad je neko zove, a nekad ne pokaze na ekranu nista uopste. Mozda nije do Samsunga, ali njoj je ovo izrazito vazno, i Samsung je prekrizen, sa prethodnim duplo jeftinijim Xiaomiem nije imala ovih problema.

    Prije mjesec punici mobitel zablokirao, i ostala upaljena neka aplikacija, i nista ne mozes, morali cekati 2-3 sata da se baterijs isprazni i da se mobitel iskljuci jer ga nismo nikako kogli restartovati.

    Jel to znaci da Samsung ne valja?

    Ja imam Xiaomi Mi Note 10 Lite vec 3 i po godine, i ne namjeravam ga mijenjati dok ne crkne, zadovoljan sam.

    Samsung ima isto bloatwarea, samo drugog oblika u odnosu na Xiaomi.

    Sve mi ovo lici na pricu kad neko ima Xiaomi od 400KM i onda skucka Iphone od 2000KM i kune se u njega da je milion puta bolji, a razliku u cijeni ne uzima u obzir, a i da nesto nije kako treba, dje ces to reci kad ces ga otplacivati naredne dvije godine.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ne bih pixel 8. Drug ima 6, nije neka sreća, evo kolega nije zadovoljan sa 7 baterijom a osam je isti chipset. Sve dok furaju ovaj exinos teško da će se popraviti.

    Meni je pixel 5 što sam od tebe kupio najdraži telefon što sam imao. Mama ga sada koristi radi savršeno.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Moram malo stati u odbranu Pixela.

    Iako je chipset exynos, iako je dosta ljudi govorilo da nema najbolji signal, kod mene je suprotno.

    Recimo na relaciji Sarajevo - Bihac sa svim prijasnjim telefonima sam gubio signal na nekim mjestima, tj lte i 3g mrezu. Sa Pixelom LTE je radio konstantno. Evo vracam se za Sarajevo, pa bum vidil hocel opet biti tako.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislim da je samo 6 imao problema sa signalom..
    Ma to su super telefoni, Android na njima meni najbolje izgleda i radi, preformanse i kamera super, jedino sto su otišli na taj chipset koji nije efikasan pa baterija zaplati.

    Ja ocu kupio note 10 pro isti chipset kao na pixel 5 ako na pixelu nije i nesto lošiji jer je godinu stariji, pixo radi savršeno, radi i ovaj drugi ali ni upola fluidno.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ni mene novac ne ispunjava,zato ga trosim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ispunjava svakog, ne možeš skakati iz aviona za džaba, nego spremi milju :)
    Da je ključ sreće, definitivno ne. Da olakša stvari, da

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima jedan long-term review tog A54 od dedoimedo, bas se cini da ima problematican software, cudno se ponasa. Kod oca je takodjer taj, zasad nije naisao na neki problem. Naravno, za Xiaomi nije htio da cuje, iako sam mu predlagao nesto tipa Poco X4, da ne kaze neko da imam nesto protiv Xiaomija :D

    https://www.dedoimedo.com/computers/samsung-a54-review.html

    https://www.dedoimedo.com/computers/samsung-a54-report-1.html

    https://www.dedoimedo.com/computers/samsung-a54-report-2.html
     
    Last edited: Feb 4, 2024
    Ajdin87 likes this.
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo par dana vec gulim S24U, i poslije patnje sa baterijom na S22U ovo je milina. Ne koristim punjac na poslu :D nevjerovatno :D

    Ostalo, kad se podvuce crta, radi dobro kao i onaj. Nije nesto revolucionarno, sve radi malo bolje. Osjeti se da je brze, ali iskreno da nisam bio toliko ne zadovoljan baterijom na proslom, mislim da ni sa S22 nema aman napretka da opravda razliku u cijeni. Nadam se da ce ovaj poslusati, i da ja necu srati :D i gledati da ga zamijenim bar par godina :D
     
    SpookyMoO, EL NINO CFC and dams82 like this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    I ja sam zadovoljniji baterijom na s23 nego na prošlom s21fe, prije kad dođem s posla uvijek malo dopunim ako bih gdje išao da mi ne zafali, a s ovim nema potrebe cijeli dan izdrži bez dopunjavanja.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Malo sam probao s24 ultra, nema šta top napravljen samo meni prevelik, mogu misliti mrcine kada se još okvir stavi

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kod mene je ultra i prezadovoljan sam, kvalitetna maska i nema problema.

    A uopšte nije toliko velik a fantastičan za everyday, pogotovo za travel i photo.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jeste malo ciglast :) al navikne se :)
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moj 13PM em je velik em je tezak ko tuč,sigurno 300gr sa zastitom. A tako sam se navikao da kad mi donji dio trenerke ne spada dok hodam nije mi to to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    EL NINO CFC likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to je najgore od svega. Ljeti bez torbice neupotrebljiv.
    Ugl sreća pa se jos moze naći dobar kompakt telefon :) pro max, ultra neka ko voli da mu spada :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk