Servisi za backup podataka

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by AhmeT, Dec 2, 2014.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Stvarno im je 5GB sramota jbt
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Isto i kod Apple, 5 GB je nista
    Google smanjio Drive na 15GB, zajedno sve s mailovima i slikama, mislim da ko ima Pixel 5 ili starije moze beskonacno uploadati slike u high resolution kvaliteti, ali s uredjaja
    Eh ima onda jedan poseban slucaj koji se zove Photobucket, svaki dan mi salju mail i vec tako par mjeseci, kao deaktivirali su mi racun i postoji "opasnost" da mi slike sve budu obrisane, ali ako cu da ih spasim, moram uzeti mjesec dana pretplate
    Ne znam kako stoje ostali storage servisi tipa box, mega, dropbox i sl.
    EDIT: Ima neki "magicni link" na ovom redditu za Photobucket koji daje 7 dana trial da skines slike
    https://www.reddit.com/r/DataHoarde...hotobucket_has_deactivated_free_accounts_but/
     
    Last edited: Feb 15, 2024
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja na OneDrive imam 45GB jer ga imam jos od kako je SkyDrive bio, pa neki bonus dobio tamo vamo, i ostalo sad na 45GB. Ali se popunilo. Znaci mobitel za kunu :D za referal :D
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Uh, to je dobro. Ja imam samo 5 GB :( , a na Google 19GB (neki bonusi su bili...)
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ja imam na Google Drive 200GB, puno ko sibica, svaki dan izleti da moram osloboditi prostor. Videa cu na disk morati, a sa slikama je problem sto ih mozes napraviti 30 za dvije sekunde, a mrsko brisat visak.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja kako sam presao na nvme imam 3x1TB HDD i 1TB SSD za backup, tako da se ne isplati zezati sa Onedrive i Gdrive.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam neki dan sa google photos skinuo sve video i na externi disk backup uradio. A placam 200GB samo sto dijelim sa porodicom. Zena, kcerka i ja... napuni se za cas, pogotovo mala, smeca ima haos...
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Kako si skidao toliku količinu? Jesu li pojednostavnili imalo


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Moze li se preko google drive aplikacije to sinhronizirati, kao sto dopusta Mega i OneDrive (always available offline)?
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da.

    Sve gospoda a puno 120 marki dati za original office i terabajt storagea na onedriveu :p
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja plaćam preko Turske. Kada sam kupio prije godinu dana izašlo me oko 30 i kusur maraka 2TB :) na Google driveu

    Sent from my galaxy s23