MX 518 lag?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Moncho, Jan 9, 2007.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    poz
    Kupih MX 518 neki dan i nikako da ga natjeram da radi.Uvijek, bilo gdje da ga spojim ( USB ili ps/2, razliciti USB konektori) pojavljuje se mouse lag. Jednostavno kasni reakcija misa na ekranu,LCD u, cak se to pojavljuje i u samom widnowsu a da ne pricam o igrama, gdje jednostavno nema sta trazit ovaj mis,FPS, ironije li a pise da je gamer grade mish :p. Cak sam digao i USB rate na 500 Mhz, a kojim sada moj stari mis radi ko flak, ali ovaj logitech nece pa nece, jednostavno me lag ubija.Mis se nalazi na crnom maxxpad u.

    Imo neko slican problem?, neki savjet :p

    tnx
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Si instalirao onaj logitechov prog? Nikako ne bi smio postojat lag s tim misem, kad je bolji cak i od G5(bez obzira sto G5 ima veci dpi, laserski misevi su losiji od optickih).
    Kako radi na stolu, bez podloge?
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ma odkud ti da je laser lošiji od optike?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  5. syss

    syss Veteran foruma

    hm... koristio sam tonu tih gejmerskih miševa (makar sam dosta nezahtjevan) i svi su stvarno odlični, nisam skužio razliku.
     
  6. [tota]

    [tota] Aktivista

    Otac svih gaming siteova :wink:
    Ima likova na forumu koji su uzduž i poprijeko proučili
    akceleraciju, optiku, trenje ( :lol: )...
    Što se tiče laserskih miševa, još nova tehnologija (bar na ovom području) i bilo je dosta slučajeva da miševi neće da rade na podlogama gdje najeftiniji optikaneri se snalaze.

    http://www.esreality.com/?a=post&id=1265679

    The TEST

    ( http://www.esreality.com/?a=longpost&id=1265679&page=12 )
    nikad zaboravljen :?
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    da kucnem o drvo mx1000 mi radi skoro pa perfektno vec 2 god.
    poludi samo kad instaliram setpoint i to u cod2
     
  8. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    i meni radi godinu dana, nikad nije kahno, prezadovoljan sam
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tako ti je kad nisi puno zahtjevan :)

    Oni likovi na ESreality su manijaci za miseve, cim mogu rec da je dobra stara optika bolja od lasera. Svako bi rekao, pa naravno bolji je laser. E pa oni su tu da kazu suprotno :D
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    vala meni ovaj MX500 radi ko' doxa pogotovo sa mouseware-om...
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    isključujem se iz daljnje diskusije, očito imam preniske standarde :D
     
  12. zilo

    zilo Komšija

    Ma ''kuglager'' rulez. :p
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    samo da javim da je mis misteriozno proradio kada sam skino novu verziju setpoint sa njihovog sajta.....

    P.S. Alaj je tezak ovaj mis, otpada mi ruka ..... inace sasvim pristojan mis :wink:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta sam te prvo pitao? ;)
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    ma druze mrsko mi pisat upce, zapravo mis je jednostavno 'proradio', nakon sto sam uradio sledece.
    prvo sam se dobrano namucio, isprobo sam sve moguce postavke, cacko po netu, sa driverima ( CD) bez drivera i opet ista stavar. Dakle,sve sam to pokuso na USB. Pa sam ona preso na PS/2, probo bez tog njihovog programa i sa njime opet ista stvar.

    Onda sam naso neki program na netu koji dize USB rate na 500 hz pa i na 1000 hz i to sam probo, restart opet nista, opet lag u igrama dok je jedna stari MS mis radio ko flak. i Onda skidam novi taj program sa sajta i opet ide isti postupak ali ovaj puta na USB samo i opet lag.Spajam na PS/2 ponovo lag opet i odustajem i na kraju pisem ovaj post, trazim racun..... da idem vidjet dole u didakti, jer sam kod njih kupio, i reko da bacim jednu partiju cod2 pa cu dolje, kada vidi vraga mis odjednom radi, nolag, provjeri ostale stvari, cod1 bez laga......, hm reko pa koje qrac sada.... i znas ostatak.
    Et kada si me vuko za jezik da ti kazem to.:p :) :)

    Inace ja ovo prevodim kao proradilo samo od sebe :wink:
    Inace sam pravi peh sto se tice tih stvari, nisam kupio ni jednu komponentu za PC a da je proradila od prve. Ev kupio LG L204 WT i nece da radi preko DVI i nece,nosio vec u servis, navodno kod njih radi, ali kod mene ne, probo 4 razilicite graficke, cak sam monitor nosio kod druga koji ima LCD i spaja ga preko DVI ali opet ista stvar nista. A evo sada se kanim da opet idem dole i ne vracam se bez ispravnog DVI a :p, ooops ode ja u OT :wink:
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    uhhh :roll:
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija

  18. 3125

    3125 Komšija

    Ista prica kao i sa monitorima :p Nije MHz nego Hz, fulio si samo za 1000000 puta :D
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    ooops my bad :oops: nisam vidio da je rijec od hercazi a ne o megahercazi :D :wink: :D
     
  20. Avenger

    Avenger Novi član

    koliko si platio MX518 i gdje?