Core 2 Duo E4300

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @Dark_Ride, prve dvije slike se ticu memorijskog protoka, odnosno FSB-a a ne samog procesora. Zato je izrazena razlika.

    Ako se nema para za skuplju plocu i skuplju memoriju, E4300 je dobar izbor. U suprotnom nije.

    Uskoro ce izac E6320 koji ce za razliku od E6300 imat 4MB cache-a. I prodavat ce se po cijeni po kojoj je sad E4300, navodno.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    e ljudi gledajte......x2 i c2d su velike karine...ustvari de da bolje vidite KARINE!!! ev imam 6300 c2d vec 2 mj i mogu samo da kazem da je KARINA!!! zasto zato sto sve sto sad radim radio sam jednako brzo na amd 3500+ venice-u. Dual core app nepostojeeeeeeee!!! ako vam budu srali oko virtualizacije i silnih pizdarija ....nikakve to vode ne pije jer nema nikakvih pomaka!
    Nit mi stopa nit ista,kazu brze se ischupa mashina iz nekih situacija,kad meni prne cod2 na lol serveru vjerovali ili ne i dalje jednako blokira i opet moram lupit po restartu kao i na prethodnoj mashini.

    Elem da sumiramo ako imate amd 3000+ ili p4 na 2,66ghz ili bilo sta sto ima gigu rama i pci-x bezveze bacate pare jer nista neradi ni brze ni bolje ni ljepse.
    Ko ima fetish prema rezultatima benchova bujrum
    ;)

    Toliko od mene
     
  4. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Nisi trebo mijenjat stranu AMD -> Intel. :mrgreen: :mrgreen: To ti je samo zbog tog. :mrgreen: :mrgreen:
     
  5. Predator

    Predator Aktivista

    Neprovaljuj se matere ti gledas perfomanse u CODu2 i pricas da je isto 3500+ i C2D 6300 jeste u igrama, ali probaj nesto pametno da uradis u zivotu naprimjer kodiraj malo vise videa, divixa, igraj se malo u photoshopu sa vise filtera, max, premiere da ne nabrajam vise pa ces tek onda da vidis da je za te stvari 3500+ karina, sto se igara tice to svi znaju da je najvaznija graficka karta pa tek onda sve ostalo.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    X2 4000+ Brisbane - najbolji proc trenutno sto se tice performansi i cijene. Ostalo ne vrijedi svojih para... :roll:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma 3600+ X2 ili E4300, treceg nema. X2 4000+ je cijenom blizu E4300, istina za X2 je jeftinija maticna...
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kao prvo sto se tice rendanja je brzi c2d od amd 3500+ otprilike za 2x
    ali ...koliko raje ovde vrti photoshop,koliko raje ovdje vrti adobe premiere......
    Prica o paralelizmima o kojoj se potezalo prije po godine jednostavno ne pije vodu jer sam isti taj paralelizam imao i na 3500+

    Hocu da kazem da meni kada rade 3 widgeta,torent,chris tv,firefox i lupam winamp nista ne radi brze i kad mi prne net monitor na widegetu jednako mi zakucava i c2d na 100% obe jezgre kao sto je to radio i na amd 3500+

    Ja sam ga licno uzeo jer mi je ispala dobra cijena a inace smatram da nije financijski isplativ z glave.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Sto se tice igrica - mozda nije, ali kad je u pitanju rendanje 3D grafike E6600 je brzi od AMD 3500+ nekih 3 do 4 puta, sto znaci, ako sam na Athlonu cekao scenu da se izrenda mjesec dana na E6600 cekam 10 dana, a to je OGROMNA razlika :wink:

    A nije monstrouzna razlika (sem cijene) izmedu E6300 i E6600.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Daj mi E4300, P5B i dobar cooler pa ces videt kako jede tog tvog E6600 za dorucak :mrgreen:
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Heheh, sacekaj da ga downclockam na 500 MHz pa da bude sa tvojim Athloncekom bare-bare :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  12. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    I onda moj E6300, P5B Deluxe i Scythe Ninja pojedu tvoj E4300 za rucak :mrgreen:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zaboravljas da za clockat E6300 treba skupa mema(vidim ti je imas :D). A ja nigdje nisam ni spomenuo bijesnu memu.

    I ne jede E6300 E4300 ni pod razno. Razlike su do 5%.

    Nemojmo u OT.

    EDIT:
    @syss, naravski, ipak je to TT :D
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ne u tom kejsu :D