140mm ventilator

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Dec 22, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Negdje oko 700rpm je optimum.

    WTF? neki belaj, ode mi post na vrh teme. :lol: :lol: :lol:
     
  2. mahalas

    mahalas Novi član

    Trebao bih da kupim dva 140mm ventilatora za kuciste CM690. Tako da ako ima neko prijedlog za 140mm ventilatore i gdje bi se isti mogli kupiti u Sarajevu?
    Letimicnim pregledem stranica prodavaoca hardware-a vidio sam da imaju Coolermaster 140mm ventilatori. Dodatno pitanje bi bilo da li ima neko iskustva sa ovim ventilatorima(buka,protok zraka)?
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  4. JVC

    JVC Overclocker

    Kod mene je na kucistu CM od 140mm. i na punoj brzini se cuje malo dok recimo na 7v duva odlicno a skoro je besuman.
     
  5. mahalas

    mahalas Novi član

    Upravo sam taj od coolermaster-a ventilator vidio na stranici od plusa, i takoder na stranici od uni-experta. Zato sam i priupitao da li vec ih neko koristi i kakva su iskustva.
    Na ovom CM690 imam ova standardna coolermaster-ova tri od 120mm sto dodju uz kuciste. Ali nisam bas zadovoljan sa tim ventilatorima.

    Da li mislis na ovaj?

    Halo moderator, jel to kod tebe posebno vrijeme? :D :mrgreen:
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos izgleda kao da sam otvorio temu. :mrgreen:
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema sta,forum je u qrcu,nista ne radi kako treba,view new post se srusio do pola,katastrofa.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Jos nekih sat vremena pa ce se sinhronizovati vremenski kontinuum.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo procepilo je,sad je sve ok.
     
  10. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Da ne otvaram novu temu, kako se ovaj 140mm silent od CM-a ponasa pri niskim obrtajima - ima li klikanja, vibracija i sl.? Konkretno planiram da zamijenim usisne 120mm Yate Loon (2x na 6-7V) za dvije 14-ke od CM-a. Sad me zanima hocu li dobiti veci protok zraka pri istoj jacini zvuka (tj. tisini :mrgreen:).
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hoces. Ja sam tako uradio i protok je definitivno veci, odnosno buka niza, ovisi sta ganjas.

    Nemam te od CM-a, ali inace su ok CM ventovi.
     
  12. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ganjam sto manju buku s dovoljnim protokom zraka. Ovi YL su odlicni na manje od 9V mada bih uzeo CM-ove 14-ke ako ih mogu ustimati da budu tisi a da bolje duvaju. :p Valjda ce se javiti sa iskustvima ovi sto imaju CM kucista sa 140mm ventilatorima.