+2.928 umjesto +3.3V

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by APOCALYPTICAL, Dec 8, 2005.

  1. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    ASUS probe mi prijavljuje napon od +2.928V za +3.3V
    (+3.3V Out of Thereshold!)

    Zanima me šta bi moglo biti uzrok?!
    Mašina je ASUS a7v8x-x, nVidia GeForce 4mx 440, 2 x 256 RAM twin mos, 40GB HDD, napojna gembrid 300W.
    Sistem se sporo loaduje i procesor je poprilično zauzet, uglavnom svchost.exe i services.exe: da li je to uzrok nekog hardwerskog ili softverskog problema. Znam da nije lako ovako naslijepo skontat, ali svaka pomoć je dobrodošla! Spojen sam na net a i imam KAV 5 na kompu, skenirano i očišćeno od virusa, kao i od spywarea sa Ad-Awareom!!!

    Pomozite. Hvala unaprijed!!! :roll:
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Imas virus...

    napojna ti je slaba...zato ti napon leta...
     
  3. zilo

    zilo Komšija

  4. postal dude

    postal dude Aktivista

    samo nekontam kako ti komp jos radi jer cak i manje varijacije napona uzrokuju pad osa.hmmm osim ako nije softwareska greska u svakom slucaju prvo vidi jel do hardwarea pa onda format.
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Pa ja,postal i njegovi formati. :roll:
     
  6. postal dude

    postal dude Aktivista

    STFU U PAB F GU
     
  7. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    E da, da napomenem i dijagnostika za obrtanje kulera na cpu-u mi je pobudalila... možda je ipak do softvera...
    Odgovor...
     
  8. GV

    GV Komšija

    svchost.exe i services.exe ovo ti mogu biti i virusi jer zavisi gdje se nalaze, tj, pogledaj malo na netu gdje im je pravo mjesto ako su u nekom drugom onda su virusi ili sl.
     
  9. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    E to je nešto slično sa lsass.exe exploitom koji su koristili Blaster i Sasser... Hm, nebitno uzeo sam sad ghostovao kompjuter... spojio hdd kao slave na drugi komp i zadao ghost.... tako da ću javiti jel sad OK ili nije... :lol:
     
  10. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Mislim da ovo nije virus, Kasperskim sam nalazio viruse koji mi Nortoni, Mcafee-ovi i ostala govna nisu skuzili! svchost.exe i services.exe su normalne pojave koje rade u backgroundu Windowsa,jednostavnije,djelomicno esencijalni programi bez kojih win ne bi mogao raditi. Sto se tice napona,imao sam DOSTA problema sa napojnim na razlicitim kompovima,tako da sam mnoge stvari iskusio. A vrijedi i jedno elektronicko pravilo: da svaki elektronicki uredjaj ima raspon tolerancije od 5-15 % obicno nanize,pa tako i taj tvoj napon kad odbijes 10% od 3.3V dobijes 3V! :) A i Asus probe ti je jako "mjerodavan"!!!! :lol:
    Provjeri stanje u BIOS-u, to je bolje. Mislim da nemas potrebe za pretjeranu brigu. :smt002
    Hajd javi ako ista rijesis,interesuje me sta je.
     
  11. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    Stvar je sređena, Ghost je riješio problem... mislim da je u pitanju bio software... znači Windows se napunio smećem... Sada normalno i uredno prijavljuje sve napone... na nominalnim vrijednostima... U svakom slučaju hvala na support-u!!! :p