2 tastature, 2 monitora 1 kuciste.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nuno_Gomes, Sep 9, 2007.

  1. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    jeli moguce napravit da jedna tastatura pise na jednom monitoru druga na drugom....
    nesto kao dva komp sa jednim procesorom :p
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ako se dobro sjecam ja sam se jednom bas raspitivo za takvu mogucnostu je jednoj prodavnici pc opreme, i cini mi se da je to bilo moguce ali trebalo je uzeti neki uredjaj cca-50-90Km da bi se to omogucilo-ako nisam sta pomjeso , jer davno je bilo prije mozda 1,5 -2 godine, nisam 100% siguran za ovo.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    taj uređaj se zove kvm switch i ne radi ovo gore nego spaja x kućišta na jednu tastaturu, monitor i miš.
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    da da sjecam se toga.... u stvari oni su ga izvadili iz kutije i kad smo malo poceli da citamo kako i sta radi skuzili smo da on u stvari radi upravo obrnuto tj spaja x kucista na jednu tastaturu...ti mislis dakle da ne postoji takav uredjaj dakle? 1comp 2 ekrana -2 tastature?
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Hoce on i buraz da se fragaju na jednom kompu :D
     
  6. perke

    perke Aktivista

    rofl sulu

    edit: pazi, mozes ti skopcati dvije tastature i dva monitora ali ne kontam za sta ce ti to ... obicno se trazi obratno, jedino ako nemas viska ruku i prostora na stolu
     
  7. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    hehe ma eto zanimalo me nesto...

    i ja malo trazio vidim da ima nekih mogucnosti al se vise isplati uzet drugi komp :p

    nista hvala ipak
     
  8. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    kada smo vec kod ovoga , i mene zanima ta mogucnost , pa da pitam dali moze ovako.
    Na jedan racunar postavis 2 monitora i dignes jos virtuelni os na masini, taj prozor s OSom prebacimo na screen 2.
    prikopcamo jos jednu tastaturu , i onda na toj virtuelnoj masini odemo na postavke i izaberemo tastaturu 2 u postavkama dok je na norm masini tastatura 1.isto tako i sa misevima i onda fino da se fura.to mi zvuci privlacno , koliko toliko moguce a nije ni tako tesko , mozda i budem probo ako ne pokusa ko prije mene :D