2500+ M u Plusu?!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Shenron, May 15, 2004.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Jel itko kupio ovaj proc tamo?
    Sad bi trebao dobit nesto para pa sam mislio uzet mobilca, jer se dobro OC-a a hladan je a imam vodeno pa se tako nadam bar 2,7Ghz. Samo neznam koju seriju tamo imaju, i kako se klokaju?!


    EDIT: Jebiga zajebo sam se. Nesto mi u glavio bio links, pa sam napisao "u linksu" a mislio sam "u Plusu"!
    Sorry.

    Dakle jel itko kupio 2500+M U plusu? :oops:
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ekipa je uglavnom zadovoljna, kolko sam ja vidio većina je oko 2.5-2.6, a možda netko i više.
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Uzimao je jedan momak kojeg poznajem i veoma je zadovoljan.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    na toj ploci 2.5 plafon (ploca posustaje kao i moja)
    inace ide ihaha...
    2.5 na 1.65 (ja svoj drzim 12x200 na 1.45 35°) beton
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    moj je iz plusa (gore ispravka 11x200 na 35°)
     
  6. emirc

    emirc Novi član

    Ja sam uzeo prije 8 dana, model je IQYHA 0408 RPMW... dakle, jedan od najboljih, iako je prva tura bila IQYHA 0351 MPMW, koja je nesto malo bolja...
    Meni ovaj proc (EPOX 8rda+ ploca i Kingmax PC433 2x512mb memorija) ide na 2500MHz, uz 1.725V, a nadam se da cu moci i vise cim nabavim novu plocu i nadam se, memoriju...
    Ako mislis imat 2700MHz, bez obzira na kakvo hladjenje, trebat ce ti barem 1.9V, a to ti je vec kriticno (citaj, proc ce ti trajati nekih 6-9 mjeseci:) )
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    ma trajat ce on i 5 godina. neskracuje mu se toliko "zivot".

    inace nevjerujem da ti je plafon 2,5. Stavi manji mnozitelj i visi FSB i ici ce i vise :).
     
  8. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma na epoxu moze puno vise od 2500MHZ

    Najveci mnozitelj na epoxu je 12.5 i stavis FSb na 216 na koliko ti memorija radi i imas 2700MHZ e sada napon nebih ti znao reci ali sa vodenim moze sigurno do 1.8 bar bi trebalo.

    i ja sam htio mobilca ali mi je nekako skup (250KM)pa cekam da padne cijena.
     
  9. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    P.s. Kupuj bolje napajanje 300w je slabo da bi imao 1.8V cpu sa svim ostalim fazonima.

    I ja svoje sam mislio zamjeniti ali to mi onda previse dodje cak preko 300KM
     
  10. emirc

    emirc Novi član

    Imam Zalman 7000Cu, na max. okretaja, i nikako ga ne mogu natjerat da bude stabilan u Primeu na 12,5x210 (2625MHz), cak i na naponu od 1.9V, stavljanjem memorije na 2.9V i chipseta na 1.8V. A temp. se vrlo lako popne na 55°C i vise... Inace, 12,5 mnozitelj je max. na ovoj ploci.
    Napojnu sam promjenio neki dan, imao sam neko smece uz kuciste sto je doslo, a zamjenio sam ga sa Codegen 480W (85KM MPC u Plusu), ali evo sad ga ne mogu zasarafiti na kuciste jer ima "nekompatibilne" rupice. :?
    Sutra akobogda zamjenit cu ga za Chieftec 360W.
    P.S Imate li kakvih iskustava ili dobrih rijeci za ovo napajanje? Da li je tiho, posto ovo Codegen buci ko avion...
    Crazy, ne vjerujem da ce ti toliko trajati (5 godina?), negdje sam citao da je 1.9V vec kriticno za K7 arhitekturu, ali opet ti imas vodeno, ko zna mozda ce duze trajati tebi :wink:
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Bolji ti je taj chiftec 360W od Codegena 480W sto puta.
    Gdje ces kupit chiftec?
    Ma nek on meni traje 2 god dosta ;).
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    da, codegen je kanta... chieftec je puno bolji izbor. osim što su ga nahvalili na mnogo foruma, nedavno je u pc-chipu dobio nagradu u testu napajanja... samo naprijed.
     
  13. emirc

    emirc Novi član

    Evo sad se vratih iz Plusa gdje sam zamjenio ovaj coDEGEN 480W sa Chieftec 350W (izgleda da nema vise onih modela od 360W, ovo je neki drugaciji od onog koji je testiran u npr. PCChipu, proizvodjac je Delta Technologies, i ima 120 mm fan o kojem ce biti price nesto kasnije...).
    Ovaj Chieftec 350W kosta 105KM MPC. Nisam jos nigdje vidio testove ovog napajanja na netu. Izgleda da je sami Chieftec zamjenio prozivodjaca samog napajanja (pomenuti Delta) ... fino pise "Made For Chieftec". A onako "odruke", tezi je od Codegena (koji po BUGu ima 2100g). Na 12v railu daje 18A, dok je Codegen davao 16A(!?).
    Sto se tisine tice, konacno sam (pre)zadovoljan. Ovo je zbilja necujno! Za razliku od Codegena i onog "noname" sto je doslo uz kuciste, ovo je stvarno grobna tisina. Medjutim, na 3.3 V mi je opet ocitano 2.7V. Hmm, izgleda da ipak ova Epoxica ili pretjerano undervolta ili pogresno ocitava voltazu (hopefully). 12V daje 12.2V, dok 5V daje 4.8V. Inace, kao sto vjerovatno znate, zbog overklokinga bolje je da overvolta nego undervolta. Sad sam zatvorio kuciste, i na moje iznenadjenje stavio sam 12x200 (2400MHz) pri 1.625V, Zalman na max, i temp. se popela na cjelih 52°C nakon 2-3 minute Primea!! Ovo nisam ocekivao, ali sta je, tu je... Ne mogu se zaliti... :oops:

    Steta samo sto nisam naletio na onaj "stari" Chieftec 360W, jer ipak je provjerena roba :roll: a i jeftiniji je...
    Eto, to je to, u planu je da jos kupim zarolane IDE i Floppy kablove, 2 80mm ventilatora (stavljena na 7V ili 5V, zavisi kako budu hladili) i dvokomponentno termalno ljepilo (mislim staviti alu.hladnjake na RAM od 9800SE s.modded to 9800Pro).
    Jos samo da Abit izda NF7-S sa ovim najnovjim nForce2 chipsetom (G-LAN, Hardware Firewall i native S-ATA) i da nekom "uvalim" ovu EpoXicu i da konacno ostavim ovaj komp. na miru sto se upgrade-anja i modd-anja tice... Da se konacno pocnem igrati (i raditi, al to je u drugom planu :wink: ) na njemu ko covjek :)
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Znaci tiho to napajanje?
    Ako budem imao para za njega kupit cu ga. Al pod hitno cu prvo kupit HDD (Seagate 80GB), pa onda AMD 2500+M, pa tek onda ako mi ostane nesto para cu uzet napajanje, i ako mi ostane jos para onda cu uzet onaj zalmanov pasivni cooler za graicku. A ako je to napajanje jaaaaako tiho onda cu uzeti to. Tako da cu svesti komp na to da cu imati najvjerovatnije 2 venta (1 na PSU i 1 na hladnjaku od vodenog). :D
    Ah....jedva cekam da napokon uzivam u potpunoj tisini.

    Jos samo tamo negdje sredinom-krajem ljeta cu vjerovatno kupit novu graficku i komp ce mi taman izdrzati jos godinu dana (tada palaniram uzet Socket 939 ;))
     
  15. emirc

    emirc Novi član

    Eto, super, samo ne znam gdje mislis uzeti ono pasivno za graficku... mislim da u Plusu nemaju :)
    Sto se napajanja tice, danas sam nesto eksperimentisao, i stavio sam Zalman na min. br. okretaja (1300) i, da budem iskren, ne mogu tacno utvrditi sta je tise, Zalman ili Chieftec... Iako bi Cifteku ipak dao prednost :)
    Zasad mi je vent. na 9800SE najglasnija stvar u kompu...
    Jos samo da se ne zagrijava ovoliko, ali mislim da cu to uspjeti srediti sa 2 venta od 80mm, ali nisam siguran kako da ih postavim u kuciste, jer naprijed izgleda nemam mjesta (ima mjesto za vent. ali onda uzima zrak odozdo, sa dna kucista, ne uzima ISPRED kucista... valjda razumijete sta hocu reci), dok nazad imam 2 mjesta za ventove (odmah ispod napajanja)... Tako da se razmisljam kakav bi bio optimalan raspored ventova... Ikakvih ideja?
     
  16. abasi

    abasi Aktivista

    Ma otvorish stranicu od kucista i onaj velki ventilator sto ti stoji na stolu prineseš da ti izbacuje toplotu (ili pak je vraca nazad) :D

    poz...
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    tebi je to tiho, jel? ;)

    @emirc

    U linsku mislim uzet onaj pasivni zalman.
    Zar nemas nigdje drugo mjesto z avent koji bi upuhivao zrak?
     
  18. abasi

    abasi Aktivista

    Ma nebijes slusalice na glavu kao ja i np.
    Ja osjetim da mi brunda samo kada naslonim nogu na kuciste.

    @crazy
    Upalio se ko kutnjak a veze nemas o cemu pricas

    :D ;)
     
  19. emirc

    emirc Novi član

    Crazy, evo bas sam prckao po kucistu opet... Imam ja mjesto sa prednje strane kucista da ga montiram kao i svaki drugi, ali tako postavljen ne uzima zrak direktno (posto nemam nikakvih rupica za zrak ispred kucista), nego odozdo (ima rupa ispod-ispred odakle bi trebao da uzima zrak), a ipak trebao bi valjda upuhivati zrak normalno, prema grafickoj i PCI slotovima. Uzet cu pa cu smontirati, pa vam javim testove :)
    Jos nesto, konto sam staviti jedan da upuhuje ispred, drugi da ispuhuje iza.
    Medjutim, kako imam 2 mjesta iza kucista za ventove (oba ispod napojne), konto sa, da pozadi, na najnize mjesto, stavim jedan da upuhuje, a iznad (skroz kod napojne) da ispuhuje... sta mislite?
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    nije ti to baš optimalna konfiguracija... stavi oba venta iza da ispuhuju zrak, a naprije da upuhuje (po mogućnosti izbuši kućište za 120mm vent i kupi njega.