2x 1GB PC3200 400MHz DDR

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by BAKI, Jan 7, 2009.

  1. BAKI

    BAKI Novi član

    pozz,
    imam 512 MB PC3200 DDR400 i danas su mi dosle 2 plocice od 1GB PC3200 400MHz sa ebaya, ali problem je sto nece da mi rade kad ih ubacim a everest ih prepozna ???

    ubacivao sam i u 1,3 slot i u 2,4 i ništa, kad su one same u kompu na monitoru mi nista neprikazuje kad palim komp, probao sam i ubaciti samo jednu ovu 1GB i opet nista na monitoru ali dok je ova 512 MB ove dvije prepozna everst i stoje '??

    ali mi na my computer > desni klik idalje pise 512mb
    [​IMG]
     
  2. GW

    GW Moderator

    Probaj sve moguće kombinacije i stavi ppostavke u biosu na spd.
     
  3. BAKI

    BAKI Novi član

    izgleda da je problem sto ovaj novi RAM nema nikakve oznake za proizvodjaca

    evo SPD report
     

    Attached Files:

  4. BAKI

    BAKI Novi član

  5. nivla

    nivla Komšija

    U manualu za plocu pise

    Double-sided DDR DIMMS with x16(data bus=16bit) memory chips are not supported due to chipset limitation

    sad da li je ista stvar kod tebe, to je vec pitanje
     
  6. xplod

    xplod Novi član

    i ja sam takav problem imao, 2x1024PC3200 i 2x512PC3200 sve su apacer,,,na mb P4S800D-X.....na ploci dva plava i dva crna slota.proradilo je kada sam po 1GB stavio na plave (prvi i treci bank) a ove 512MB na crne(drugi i cetvrti). i u BIOS u sam morao staviti takt na 400, u protivnom nije mogao boot.
     
  7. BAKI

    BAKI Novi član

    ali ja probam ubaciti samo 1 ovu novu plocicu u bilo koji slot i neće da mi nista prikaže na monitoru???

    u cpuz nepiše ništa na manufacture ? valjda neke viju viju marka RAMA al neznaci valjda da nemože
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    probaj kod nekog drugog te module sto si kupio, ali kako se cini ti moduli nisu kompatiblni sa tvojom maticnom plocom,