3500+ pregrijavanje

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Vedo, Oct 2, 2006.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1) freezer64
    2) Chieftec od 400W.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Samo jos jedno pitanje:
    Gdje se moze steliti / odredivati brzina kojom ce se vrtiti cooler? Da li se brzina moze mjenjati na svakom cooleru (i stock cooleru)? U BIOS-u nisam nasao tu opciju,pa eto..
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Softverski iz win-a preko speedfan-a.
    Iz BIOSa ne moze koliko ja znam. Iako to ne bi bilo tesko inegrirati, bilo bi bezze da moras svaki put restartovati komp da smanjis ili povecas brzinu.

    Hardverski sa nekim kontrolerom.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Skinuo sam speedfan i sve fercera. Hvala ti puno!
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Samo jos jedno pitanje:
    U Everestu nakon pola sata igranja temperatura CPU diode skoci na 88 C.Je li to previse?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    WTF? 88C??? Nema sanse da je toliko, racunar bi se gasio...
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    everest ti pokazuje pogrešne informacije. šta ti pokazuje speed fan?
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam ovaj Everest Ultimate Edition 3.5, i on prikazuje temperaturu i CPU-a i CPU diode.U idle-u temp CPU diode bude 48 C.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Nakon 5-6 minuta vrtenja Prime 95 temp proca bude 64 C a diode 82 C, zatim ga ja ukinem (jer nakon 80C SpeedFan prikazuje iconicu vatre :shock: Medutim,cim ukinem Prime – temperatura CPU diode spadne na 65 i onda dalje konstantno pada.Ma kanim se mjesec dana da odnesem komp da promijenm kuler, pa gledat cu da odem ovo koji dan..
     
  10. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    ili imas problema s hladjenjem (malo vjerovatno) ili ti je ploca neka fusherska pa pogresno cita cpu temp.

    cpu iz potpisa u prosjeku ne prelazi 30C a pod max opterecenjem i dizanjem vrtnje venta @2000rpm ide do 48C pa ti vidi... a samo 1 (jedan) 12cm vent na kucistu @1000rpm

    u everestu vidi koji je model maticne ploce pa stavi novi bios.
    takodje, c'n'q ukljuci u biosu, instaliraj amd driver i power shemu stavi na Minimal Power Management kako bi se cpu bolje hladio.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ploca je ASRock 939S56-M, hebiga, dok po bious cackam, tamp proca ode na 45 C (u biosu pokazuje). Cooler proca se uvijek vrti na 2600 obrtaja.Imam instaliran AMD driver,ma nista-morat cu mjenjati cooler, pa cu to obavit ovo koji dan.Hvala u svakom slucaju!
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kako stvari stoje neces moci iskoristiti ni 50% kartice sa postojecom konfom (g80 trazi puno jaci procesor)....
    sto se tice oc-anja moja ploca recimo nece da se oc-a kada je u single chanellu...
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa mozda i necu, ali ce svejedno ici brze i dx9 dx10 naslovi sa 8600gt neg sa npr. x1950Pro ili 7900gs (barem po prici ostalih ucesnika ovog foruma).Moja ploca je dobra za overclocking,ali imam jedno pitanje:U biosu ima opcija da se smanjuje i da se povecava mnozitelj (defaut mi je 11, tj.200x11) ta 11-ka se moze u biosu povecati do 25 i smanjiti do nekih 7-8 cini mi se.Kada smanjim mnozitelj i save-am promjene u biosu proc svarno bude downclockan.Medutim, kada povecam mnozitelj npr. sa 11 na 12 i save-am promjene on ostane opet na 11. Je li to znaci da je proc zakljucan ili sta?
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Razlika ce biti jedva primjetna na dx9 naslovima al eto ...
    ploca je fushna ...
    nista se ne brini moja ploca na speedfanu izbacuje temp1 kao -278 C