3870 VPU recover

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by RaP, Mar 25, 2009.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Po milionti put, t-e-m-p-e-r-a-t-u-r-a--u--i-d-l-e-u--n-i-j-e--b-i-t-a-n--p-o-d-a-t-a-k. Optereti karticu pa kazi temperature.
     
  2. RaP

    RaP Komšija

    smiri se covjece polako sabur stani :D

    furmark penje se na 105 i onda varira od 95 do 105 onda naglo spadne na 80 i tako
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moras nekako smanjiti temperaturu u kucistu. To su previsoke temp za grafu a vjerovatno prouzrokovane visokim ljetnim temperaturama. Najbolje ti je ugradnja 120mm venta iznad grafe da izvlaci topal vazduh, ako ga vec imas onda ga malo ubrzaj da poveca protok vazduha.
     
  4. RaP

    RaP Komšija

    Ma kakvi nego sam skido kuler sa grafe par puta i jednom u zurbi puknem par onih sarafa sto dodju sa federom pa sam iprovizovo nesto ali eto izgleda nedovoljno a inace protok zraka je dobar, kuciste je TT Xaser III sa 7 ventova . Nista izgleda izdvojit kes za Accelera
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    7 cega? :D
     
  6. RaP

    RaP Komšija

  7. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    NIsta izdvoji pare za Accelerate i vidi...
    To bi ti rijesilo ako je konstantno isto...;)
     
  8. RaP

    RaP Komšija

    Ma je isto bice jedan accelero uskoro :)
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma imam i ja isti problem, crasha u nekim glupostima, kad pokrenem dreamscene na visti, kad stari igra CIV III, a kad igram bournout, C&C, GRID nikad problema. i kod mene je VF900 na grafi i u idle tem je oko 30*C (ne znam tacno) a dok igram oko 50-60*C ne prelazi dalje. FURMARK kad sam joj pustio radila je ne znam koliko digla je temp na oko 70*C nije pravila probleme... samo na glupostima crashira..
     
  10. RaP

    RaP Komšija

    hm meni je idle 70 :) nidje veze hehe ali mislim da ce accelero da ohladi to dobro
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Imam isti problem sa 4670 1g ddr3 verzijom, desio mi se 2 puta u dva dana kada sam igro po 5 ili 6 sati menadjera u komadu. Posto je graficka pod garancijom da li da ih zovem i reklamiram?

    EDIT : Evo sad sam sa furmarkom testiro nekih 10 minuta na rezoluciji na kojoj igram 1024x768 (17monitor), temperatura je narasla na nekih 60c je li to ok za ovu rezoluciju? Zvao sam i ove iz ue gdje sam uzo graficku i oni mi govore da donesem njima centralnu i da oni dole urade test u furmarku? :?
     
  12. RaP

    RaP Komšija

    pa skines fur mark ti i odradis http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/ stavis log GPU temperature i stability test i vidis mislim da je za idle 60C previse malo koji je proizvodjajc grafe kakv je kuler na njoj meni je problem rjesen kupovinom zalmana VF900-cu ( koji sad prodajem ;) inace to je problem da se nesto pregriajva mema ili jezgro a ponekad zna biti i do drivera ali ako se grije i do 60C onda je vjerovatno kuler defektan, prljav, ne adekvatan ( sto se zna desit da proizvodjaj montira smece od kulera )
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    60C nije puno za stability test.
     
  14. RaP

    RaP Komšija

    hm moja greska ja sam mislo da je 60 C u idleu ako si testiro u furmarku ( barem 1 sat ) a temperatura 60C do je odlicno
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja kako sam formatirao komp, snimio sedmicu, problemi nestali.. da ne ureknem. :roll:
     
  16. RaP

    RaP Komšija

    Eto problem rjesen vjerovanto driveri konflikt ko ce mu znat