3D Objekti - Ocjenite od 1 - 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Reeka, Oct 6, 2006.

  1. Reeka

    Reeka Novi član

    :lol:
    Narode vidim da je ova tema polu mrtva pa malo da se zabavimo...
    za početak ocjenite slike od 1-10 :wink:

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Rekao bih jedno 5-6 s obzirom da nisu kompleksni objekti.
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sedam.
     
  4. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    nije lose...vidim VIZ koristis....veoma mocan program...evo kako to moze da izgleda u VIZ-u (radovi nisu moji)

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

    arcon zaobici u najsirem mogucem luku...nema glupljeg programa
    :mrgreen:[​IMG]
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

    Svaka čast za sobu.
     
  6. TopniK

    TopniK Komšija

    Jbga il sam ja fakat neupućen ili šta ali ovo mi ne djeluje kao rad u nekom programu nego kao fotografija i to kvalitetna. Prosvijetlite me.
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Dobro, vidi se da nije fotografija ali fakat je genijalno uradjeno. Sad kontaj koliko nekoga placaju za ovo i onda ponovo skontaj je li software u kojem se sve ovo moze (kojeg naravno dobijamo dzabaluka) stvarno skup. Isto kao i kartice za ovo (firegl, quadro i slicna cudesa) koje cak i dodju jeftinije od potrebnog softvera.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh da mi je takva grafika u igrama :D
     
  9. TopniK

    TopniK Komšija

    Ma šta vam je ba. Ovo nije rađeno ni u jednom programu. Ovo je fotografija. Pogledajte malo prljavštinu zida na posljednjoj slici. Pa idealne sjenke. Ma sve je idealno da ne bi moglo biti ničiji rad.
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Sta mislis kako se projektuju ovakvi objekti? Izlijes beton i onda skontas da nema dovoljno mjesta izmedju stolica? Nema tu ni najmanje improvizacije
     
  11. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    VIZ glavom i bradom....e sad, da bi sve ovo ovakvo izgledalo, mora se potrositi puno vise para od samog programa.....najvise love ode na library materijala...3d modela namjestaja...auta...ljudi...zelenila.
    nije bas to tako da sad lik koji je ovo radio, ujedno i dizajnirao i napravio 3d model nekog komada namjestaja.
    npr za 3d max se moze kupiti svaki 3d element po zelji...stolica, stol, materijal za zid, pod, itd po nekoj cijeni...jeftiniji 3d model stolice najobicnije kosta oko 20-tak $(za studentske potrebe)....dok recimo da bi kupio 3d model Courbisie-ovog namjestaja moras puno vise love da istreses. naravno u usa-u svaka firma trosi ogromnu lovu na ove stvari...niko se ne smije zajebavat sa copy-right.
    VIZ kosta oko 2000$ i jos ti treba 2 x toliko za materijale, 3d namjestaj, elementi vanjskog uredenja itd.
    uz sve ovo jos uzmes program Lightscape koji je samo za svjetlost...strasan program....kad spojis autocad...viz...lightscape...dobije se nesto ovako, i kosta oko 18000$ paket (licenca za 5 designera)
    strasna lova se vrti oko ovoga, a i plata prosjecnog designera je :shock: ...institucija...samo da bi se projekat sto bolje prezentirao klijentu.
     
  12. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    na slikama se vidi courbisie-ova fotelja i 3d model kosta bruku para i samo investitor ce pljunut bruku para da je stavi u svoj interijer
    [​IMG] [​IMG]

    jos par slika
    [​IMG] [​IMG]

    tv, vaza, mercedes, bmw, lampa, ulicna rasvjeta...sve se to posebno kupuje
     
  13. Reeka

    Reeka Novi član

    Hvala svima na komentarima...

    Kao što sam rekao ZAHVALAN sam svima vama...
    Prve tri slike su rađene u: AutoCAD 2D + AutoCAD 3D + 3D S. VIZ.
    Upravu ste da svi ti softweri koštaju i to je dosta love (oko 10000 KM) ali za pojedine elemente ne treba lova, već ih sam projektujemo, kao npr. u SOBI samo je stolica ubačena kao gotov element ostalo je urađeno...
    Toga imam isprojektovanog dosta i narednim temam ću Vas upoznati stim i podjeliti iskustvo kao sto sam ga sam dobijao od drugih...
     
  14. Reeka

    Reeka Novi član

  15. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    ma sve ovo sto ti radis je odlicno, kao i to sto koristis pravo mocan program samo sam s onim slikama htio da ti kazem dokle to moze da ide uz malo ulaganja....ove su ti slike u zadnjem postu puno bolje.
    mali savjet...ivice nekog objekta (komada namjestaja ili cega vec) zaobli minimalnim radiusom (fillet) da bi prirodnije izgledalo...ovako je malo pregrubo.
    evo primjer....
    [​IMG]
    gruba skica za neku policu....sirovo...samo autocad

    na ovoj slici ivice nisu zaobljene...pomalo plasticno izgleda
    [​IMG]
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    [​IMG]
    Nedavno radio u 3D Max-u, nijedan objekt nije maznut ;)
     
  17. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    @Reeka

    Svaka cast momak za rad :!: :!:
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajde evo i od mene malo 3d rada :) . Ovaj mikroskop sam radio prije otprilike 5 godina kada sam ucio raditi u mechanical desktopu.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Extra, samo jos malo textura, GI i sjena i bit ce ko zivo :wink:
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    thx! :)
    Da malo sminke bi dalo realisticniji prikaz!