1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Naravno da sam se zezao za ovo.Znas i sam koliko sam tebe pitao a i pored toga procitao sam desetke tutoriala i bio na forumima stranim
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    Zato mi je i cudno sto si to rekao. Mislio sam da si ozbiljan.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ko ne zna "pregorit će mu ploča"

    @Dino ja mislim da HT i NB nemaju toliko uticaja koliko frekvencija i latencija rama...Mozda ima HT i NB ali to je malo nesto...bar u slucaju kod mene...
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd evo i moj rezultat
    cpu je na 3,6GHz 6950@6970

    [​IMG]
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Slabo to nesto, trebalo bi biti 5K+ sa tako kloknutim procesorom.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sta ga podjebavas za plocu svakom se moglo desiti.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo ti rezultat sa AMD ph II na 4,2GHz http://hw-lab.com/detail-about-radeon-h ... esult.html

    [​IMG]
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa i ovi su procesori naklokani na 3,6GHz, vidi pod detaljno, a imaju manje u physx testu nego ja :) ali zato vise u Graphics testu. Mozda sto sama ja na 11.02 driverima jos uvijek!? Ali najvjerovatnije da su karice naklokane ludjacki, ja sam na taktovima od 6970.

    EDIT: Evo ti i sa 6970 grafom rezultati manji nego sa 6950 :) http://3dmark.com/search?resultTypeId=2 ... psetId=638

    EDIT2: Evo podigo sam gpu za 35MHz samo za tebe :D

    [​IMG]
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Druze moj,HT i trebas da drzis sto blize 2000mhz,malo ispod ili malo iznad nije problem.Dalje,NB frekvencija je ta koja je bitna i ona mora biti veća ili ista kao i HT,ako si nastimao HT da ti je veci od NB ploca odmah prebaci na auto podesavanje pa ti zato vjerovatno izbaciovao 1650 kao slijedecu stepenicu.Sa FSB 250mhz NB mozes nastimati na 2750mhz i za to ce mu trebati nekih 1,25-1,45v zavisi naravno od tvoje ploce,kod mene je 1,25V dovoljno a to se stima na CPU/NBv,ove ostale napone osim CPU Vcore ne moras ni dirati,ostavi na auto da se ne zapetljas medju njima.Pogledaj malo kako ti memorija radi,koje su latencije,meni obicna GSkill 1333 CL9 mema radi na 1500 CL7 bez dizanja napona dok na 1600 vec moram otpusti na CL8 i staviti 1,6V
    Ako je kod tebe CL9 probaj malo stegnut na CL8 ili cak CL7 ako mogne.
    To ce ti morati dignuti performanse.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eh neka si sad mi je dusa na mjestu. :D Vjerovatno sa vecim klokovima na grafickoj i novim driverima moze ici puno vise.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Na ovoj mojoj konfi iz potpisa, sve stock, 4125 rezultat
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nesto ti je slab score na grafici (Graphics score= 5259),provjeri ti to jer moja GTX480 @ 850/1025MHz ima Graphic score= 5982 (klikni na link u sigu) a to je prevelika razlika za 50MHz veci clock..

    A i na validacijskom linku ti prijavljuje da ti je nizak score za taj sistem u poredjenju sa slicnim sistemima..
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma moram formatirat C: i nanovo instalirati Win, iskustvo je pokazalo da je to uvijek obavezno nakon zamjene grafe :)
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moj 3DMark 11 na 24/7 klokovima..

    Q9550 @ 4GHz + GTX480 @ 840/1025MHz = P5806
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Probijeno 11K u 3d mark11. Sa jacim procesorom sigurno bih lako probio 12K.
    Fakat me iznenadilo da na ovoj ploci 3d mark 11 gpu score je mnogo jaci nego na gigabyte. Mozda nesh driveri imaju veze iako mi cudno da za samo dvije verzije tako mogu perfomanse poboljsat.
    Evo link : http://3dmark.com/3dm11/1930156?show_ad ... P2N4eUZY8v
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Top lista 3DMark 11 rezultata

    evo uradio sam i ja test s ovom GTX580. evo reultata :) a nekako mi mala razlika u skoru......
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    To ti je to, Zeleni sa 580GTX & 2600K ima skoro identican rezulatat
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ali opet je ono mal physic score kod kolinsa ti sa svojim na stock frekvencij imas 9000, a on na 4.3 Ghz oko 9100. Trebala bi biti puno veca razlika.