3G paket

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Dec 31, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    koristim na bihnetu 3G ADSL paket eh sad ono sto mene cudi jeste da sam prekooracio tih 3gb i skinuo sam za sad nekih 3009.82 mb ali mi ne pise dole cjena prekoracenja, kolko km a ne pise ni pored konekcija

    inace ne prekoracujem 3gb ali jesam par puta nekada davno jos dok sam taj paket placao oko 50-60km i normalno pisalo mi je koliko dodatno km moram platit po konekciji..
    dali je to nesto novo, placam 40km ovaj paket, da se nesto nije promenilo da nije 4G il slicno ili je to samo neka greska do ljih
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    3GB = 3072MB
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Hmm, zar na bichnet-u tako racunaju? Kod mene na epn-u 1GB je 1000 MB. :)

    Ako se prekoraci limit, 100MB se naplacuje 2 KM.
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    Kod nas je 3172MB 2KM itd, vise puta sam se uvjerio :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    da.. po racunici 1GB je 1024 mb
    ali prije dok sam prelazijo masno su mi naplacivali, znam da sam jednom umjesto 3gb iskoristijo 3005 mb i umjesto 50 km platio sam oko 75 km s toga da se od tad strogo drzim tih 3GB ali ocito su se smilovali pa se ne placa to neko minimalno prekoracenje ili sad racunaju 3gb - 3072 mb

    ok hvala, sve je dobro dok se ne placa
    ovo moze na del..

    poz
     
  6. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Pa pise ti fino na sajtu prekoracenje 1 MB=0.02 KM

    Usporedbe radi,moj izvod za prosli mjesec:

    Ukupno MB = 3364.79
    Ukupno KM = 5.84

    292 MB=5.84 KM

    Kad smo vec kod Telecoma, ne znam jeste li upoznati, ali fiksna telefonija je u svim segmentima od danas skuolja za 20 %!!! :evil:
    Lijepo su nam cestitali Novu godinu!

    E sad,jel neko ista cuo da li ce biti kakvih snizavanja cijena ADSL-a ili barem da nam povecaju limit za iste pare? :roll:
     
  7. TopniK

    TopniK Komšija

    Znam, off topic, ali ovo je tužno. A da je slučajnost, nije.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da pise ovako:
    Dodatni saobraćaj 1 MB/KM = 0.02
    A meni je pisalo:

    Ukupno MB = 3017.67
    Ukupno KM = 0.00

    a nekada davno kada su me ogulili bilo je:

    Ukupno MB = 3005.55
    Ukupno KM = 12.66

    pa zasto mi nisu naplatili, kako im je to izmaklo, samo s jednim frajerom koji ne koristi ADSL mi kaze pa zar 3G paket 3.5 Gb... ? ocito jest nesto povecano sto se tice limita.. ili su se stvarno zaj€8al1
    ja ih mislim gulit do zadnjeg i maxsimalno naplatit svojih 40 KM
    --------------------------------------------
    TopniK, ma meni nije prob.. znam da izgleda tuzno ali koristim hrvatski, srpski, engleski pa nekad i po potrebi ruski informaticki forum tako da neznam gde ili gdje udaram... ili je belo ili bjelo, sluske ili slusalice, zasto ili za kaj, bedno ili bjedno ili bijedno.. ovo ono pa tako i pravim te greske poput prelazijo i sl. sta ja mogu, sorry kome smeta
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Kazem ti opet, naplacuje se tek iznad 3072 MB
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    lol jesu te zajebali,haha.cuj ja se strogo drzim 3G???pa fino su ti rekli 3G=3072MB,i uvijek se tako racunalo,jedino ako nekog zajebu pa neracunaju.zamisli da ti odes na pijacu i kupis 1kg banana i ona ti da 900grama.zakinete za 100grama. :D

    istog trena ih trebas tuziti :D
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Poshtu tuziti? Hehe, nema sanse. :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.