4.1 sistem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by lifechooser, Aug 26, 2006.

  1. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Sistem je US Blasterov, ulazi su mu dva chincha - crveni i crni (koju koristim), kao druga varijanta je onaj "headphone jack". Sami zvučnici se spajaju na vufer koji je jedina veza sa računarom. E sad, sa prednja dva sasvim normalan zvuk, sa zadnja dva ko iz bunara da je sa nekim ogavnim ehom.
    Na zvučnoj nemam opciju za surround - 4.1, ima samo opcija za 4 zvučnika al na dva izlaza - što kod mene ne ide jer se zadnji vežu na vufer. Ima li neka varijanta da zaobiđem podešavanja preko zvučne i jednostavno aktiviram surround u win control panelu??

    Ima li ko nekih savjeta, prijedloga (osim onoga pogledaj dokumentaciju ili proguglaj - dokumetacije nemam a na netu ništa korisno)???
     
  2. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    zaboravih da kažem da se zadnji zvučnici skoro nikako i ne čuju.....pa eto, ako ima kakvu ideju...
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kakve ulaze imas na wofferu? Mislim na ono relaciju zvucna<->woofer?
     
  4. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    pa rekoh gore.....ulazi su mu: 1. crveni/crni chinch a kao druga varijanta je onaj "obični", 3,5, ko sa slušalica....a ja sam povezao chinchevima, znači trebao bi imati neku "raspodjelu signala"
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Probaj prevarit zvucnu i stavit kao da koristis 5.1.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne moze to. 5.1 koristi tri izlaza a on koristi samo dva.
     
  7. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Dohak'o sam mu....znači, ukinuo sam sve od zvučne, drajvere, programe uz nju, sve. Restartov'o , i na found new hardware sam pustio win da instaslira samo drajvere, bez dodatnog programa za podešavanje, i zatim je lako u windowsima aktivirati onu opciju surround....

    (Do sada sve što sam pitao, sam i odgovorio....al nema veze, dragi ste mi zbog entuzijazma :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )