4 x 1 GB na XP

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Apr 5, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ne vrijedi za Intela, puno bi izgubio, puno.

    Na K8 je drugacije zbog integriranog mem. kotrolera, ali u slucaju C2D ne bi imao dovoljan memorijski protok.

    @vedolino: nema ti to veze, u najgorem slucaju ces imat sva 4 keksa na 667MHz, a C2D ne zna za vise od 533MHz u dual-channelu. Osim kod opakog arhiviranja, tu zna dobro doc brza memorija. Uglavnom nemoj se tim opterecivat. ;)
     
  2. [tota]

    [tota] Aktivista

    Možda 3GB @ XP + dodati 3GB switch u boot.ini?
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Windows 2003 radi bez problema sa 4 GiB memorije. Enterprise Edition može raditi i sa 64 GiB iako je 32-bitni.

    Svi programi koji rade na WinXP rade i na Win2003. Poneki se zna buniti, ali se može zaobići jednostavno. Danas sam uspio instalirati SetPoint software za Logitech miš iako izričito tvrde da Win2003 nije podržan.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Enterprise moze 32GB. Datacenter edition moze 64GB.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Propalo ovo za dodatni ram, ja dok sam se skontao lik prodao, ko prvi curi njegova je :cry: :D Nista, cekat cu SP1 za 64-bitnu Vistu Ultimate (stabilnosti radi) pa instalirati 64-bitni 3D max i onda uzeti jos 2 GB..
     
  6. Ostraq

    Ostraq Guest

    Ja imam 4GB, u najboljem slucaju 32-bitni OS ce ti prepoznati 3.2GB, obicno je to 3,12GB. Samo u 64-bitnom okruzju prepoznaje punih 4GB.
    I na VISTI je isti slucaj imao sam 64-bitnu instaliranu ali su driveri uzas, tako da sam ju skinuo. Pored drivera nijedan reg.cleaner kojeg sam htio instalirati nije radio kako treba. Znaci zasad zaboravi.
    Zasad opet imam 32-bitne verzije jer su pouzdanije. VISTA, XP PRO bas kao i XP Home pokazuju isto cca. 3GB.

    Memory Remapping u BIOS-u ce ti omoguciti da prilikom boot-a vidis 4GB ali to je sve. Enable/disable PAE/DEP - modifikovan boot.ini takodjer ne pomaze. Moras se pomiriti s cinjenicom da ne moze vise od 3.2GB.

    http://img442.imageshack.us/my.php?imag ... iesaa3.jpg
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

    U pravu si. 64-bitni Enterprise Edition podržava 64 GiB RAM-a.