4x1 gb rama (problemi na 32bitnom xp-u)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by pimi, Jul 27, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. pimi

    pimi Aktivista

    moj drug ima problem.dakle ima 4x1 gb rama 800mhz kingston i 32 bitni xp.da li je moguce da mu ova jedna viska plocica predstavlja problem ako je 32 bitni sistem i sto mu prepozna 3 gige.nosio je racunar na servis rekli mi sve ispravno radi al njemu svaku igru obara.da li da vadi tu plocicu ili jednostavno 64 bitni sistem.ja sam bas bio kod njega.on je bio uvjeren da je do grafike pa sam uspio da mu dokazem preko 3d marka da grafika radi normalno.radilil smo i artifact test sve u redu.pratili smo temperature komponenti sve je normala.sad jedino ostaje ram.
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    ne smije praviti problem 32 bitnom OS u, osim naravno sto ces imati 'prepoznatih' 3.4 GB i nesto sitno. O ovome se vec razglabalo nasiroko.
    Imam 4x1GB na 32 bit masini i sve radi ko doxa :), naravno SP1 na Visti 'prepozna' 4GB ali opet ne moguce je ih iskoristiti.
     
  3. artemis

    artemis Komšija

    Kako se ruši igra?
    Bsod?Neki error,ili šta već?
     
  4. pimi

    pimi Aktivista

    ma nekad je dont send a nekad blue screen isto kao sto je i meni problem.servisirao ga je al ope nista.kazu mu sve radi normalno.ja danas stavljam vistu 64 bitnu.
    barem mi tako rece jaran da ce mi donijet vistu.pa vidjet cemo.kako mogu znat jel 32 bitna il 64 bitna bez instalacije?jel to moguce?ono na osnovu kutije da li na njoj pise il nes tako?
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa izvadi tu jednu pločicu i vidi hoće li praviti problem. Ako bude, probaj vaditi sve pločice, pa stavljaj jednu po jednu. Možda samo jedna pravi problem i ne vjerujem da bi 4gb, iako XP prepoznaje samo 3gb, pravilo problem.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Imao slican problem sa 4x1GB, nakon trauma koje sam dozivljavao morao sam je mjenjati za 2x2GB da bi radilo kako treba, a poslusaj savjete stavljaj jednu po jednu i par po par a onda vrti malo memtest da vidis stabilnos.
    To sto XP prepoznaje samo 3GB a imas 4 nemoze biti razlog nestabilnosti nego samo ili ti nije neki modul ispravan ili najprije nekompatibilnost memorije sa plocom.
     
  7. pimi

    pimi Aktivista

    ma plocice su 4 x 1 gb kingston 800 mhz.ploca je asus p5k.nevjerujem da su nekompatibilne.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Probavaj jednu po jednu plocicu.
     
  9. pimi

    pimi Aktivista

    ev sta cu da uradim.izgubio sam zivce.sad cu da odnesem racunar u imtec i da prijavim reklamaciju.nosio sam ga vec jednom na servis i kazu da su ko napravili i usput mi to naplatii a nista nisu uradili.posto je pod garancijom necu da ga otvaram posto je pod garancijom.i jos mi kaze moze bit do igrica a sve sam nove naslove probao tipa cod4 grid prostreet crysis assasins creed vegas 2 rally dirt pes 2008 svaki put isto.nemoguce da 10 igrica prawi isti problem.
     
  10. artemis

    artemis Komšija

    Koje nepodudaranje.Kažeš da ti drug ima problem,a sada ti nosiš komp u servis...
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Presla bolest i na njegov komp. :lol:
     
  12. GW

    GW Moderator

    Pimi je jedan od onih Enisovih "jaranu mi ne valja komp" tipova. :lol:
     
  13. artemis

    artemis Komšija

    Sad je pitanje hoćel" se uopšte vratiti na forum :lol:
     
  14. pimi

    pimi Aktivista

    pa on je pisao sad u svoje ime.momak je bio kod mene da nebude zabune.inace zvao je imtec i pricao je sa direktorom i vjerovali ili ne odmah su ga ljudi iz imteca nazvali i dosli po racunar i rekli mu da ce ga dobit za 2 dana.lijepi strah nije li?
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sure.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pisao ti jaran u tvoje ime, a nigdje razmaka poslije tacke ni velikog slova isto kao i kod tebe. Mora da ste isli zajedno u razred i ista vam uciteljica predavala... :mrgreen:

    Nema potrebe to da radis, reci da je tvoj komp, ionako imas svaki drugi dan problem. Ako je zbog tog da ne dosadjujes vise, ne brini, bolje nego ovako da se brukas sa "jaranom".
     
  17. GW

    GW Moderator

    Možda su svi ovi likovi sa problemima ustvari on. :lol:
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja drugacije nisam ni mislio. Sjeca li se ko onog terminatora? Svakih sedmicu dana je imao neki problem, sto softverski sto 'ardverski. :lol:
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. GW

    GW Moderator

    Ko će se sjetiti tih generičnih "treba mi pomoć likova". Meni svaki drugi post odgovor nekom od njih na pitanje.
     
  20. pimi

    pimi Aktivista

    neam razloga da se stidim bgm.ja kad god sam imao problem otvorim topic i pisem.ajd enise moze ovo lock nebitno racunar mu je na servisu i et.
     
Thread Status:
Not open for further replies.