5.1 Zvucnici

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Amer, Nov 13, 2008.

  1. Amer

    Amer Aktivista

  2. Looney

    Looney Komšija

    O kojoj matičnoj ploči je riječ?
    Čisto informativno da napomenem da se nećeš usrećiti sa tim zvučnicima.
     
  3. Amer

    Amer Aktivista

    ASUS M2N

    a zašto se neću usrećiti?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Bolje Altec Lansing ili Logitech 2.1 zvucnike nego to smece.
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Radit će na M2N.

    Imao sam jedne koji su veoma brzo prozujali. To je samo još jedan u nizu kineza.
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    Zvucnici su smece,kvarljivo,ocajan zvuk.Gledaj kakve 2.1 logi,altec,phillips,... daleko bolji od tog kinobera.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne znam samo kako mozete predlagat momku da uzme 2.1 umjesto 5.1 zvucnika,pa igranje,filmovi pa cak i obicno slusanje muzike na 5.1 sistemu su razlika nebo i zemlja.Necu reci da je MS industrial dobar al ima solidnih 5.1 sistema za male pare danas.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Slusanje muzike na 5.1 i stereo sistemu su bas nebo i zemlja. Filmovi i igre ok, ali muzika se ne slusa na 5.1 sistemu.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja je bogme slusam,samo sto mi kod slusanja mjuze ne radi kao 5.1 nego kao 4.1 jer centralni ne radi.
     
  10. Amer

    Amer Aktivista

  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Reci ti nama cifru do koje si spreman ici, pa cemo ti preporuciti najbolje za taj novac.
     
  12. Amer

    Amer Aktivista

    pa otprilike do stoje :)
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onda stoji ona gore preporuka za 2.1 sistem. IMO bolje je imati relativno kvalitetan 2.1 sistem nego smece od 5.1, taman da ti komp sluzi samo za igranje. Ako vec mora biti 5.1, probaj se protegnuti 30ak maraka pa uzmi Logitech X-530. Ako protezanje nije opcija, baci oko na Altec Lansing 151IE ( u ovom slucaju je x-230 bolji izbor).
     
  14. Loki

    Loki Komšija

    Gdje se ima kupit' tih Altec 151IE? Što se tiče Logitecha jesu li bolji x-210 ili x-240? (Ne mogu da nađem X-230)
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tu su x210 i x240, osim sto x240 ima ipod dock. Snaga ista, a mislim da su i driveri, s tim sto x240 ima malo vece kucije pa bi bass i srednji trebalo malo dublje zvucati. Alteca imas u imtecu (barem na cjenovniku).
     
  16. Loki

    Loki Komšija

    Jesam biser, mislio sam na 121IE a ti si spominjao 151IE. Hajd' nije bitno, uglavnom x-230 bi trebalo da su jači i bolji od x-210 i x-240 ...
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    X240 je ja mislim bolji od X230. Da li se isplati, zavisi kolika je razlika.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    X-230 ima dva drivera po satelitu, i ukupno vise snage (32W vs 25W). X-230 imam vec dugo, a X-240 sam cuo nakratko, i cini mi se da jako slicno sviraju sto se kvaliteta zvuka tice. Normalno, na ovu snaku 7W puno znaci, pa koji odabrati ovisi od toga jel se preferira vise snage ili ipod dock.
     
  19. Loki

    Loki Komšija

  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Radije uganjaj kakvu liniju pa spoji na komp. ;) Za 100KM se da nac solidna polovna linija, nije ti cak ni nuzno da je ispravan dek ili cd player. :D