5.1 Zvucnici

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Amer, Nov 13, 2008.

  1. Loki

    Loki Komšija

    A kako misliš da bi se to slagalo sa mojim uglancanim TT Soprano kućištem? :D

    Ne, ozbiljno, imam praistorijske zvučnike kojima je otišao potenciometar i mrsko mi se zaHebavat' oko toga više a i prilično su slabi. Odavno gledam kakve fine zvučnike da uzmem a ovi Logitechi uvijek izlaze u prvi plan. Jest' da su mi ljudi preporučivali Altec Lansing 121IE al' su slabiji i od ovih x-210.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Te linije bas i ne sviraju nesto bolje (sony plastikaneri sa 3xCD i slicno). Odvojeno pojacalo i zvucnici su druga prica, ali to vec ide daleko preko 100je.
     
  3. Amer

    Amer Aktivista

    Sta mislite o X530, X540 Logitech zvucnicima? Bi li bila dobra kupovina?
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    x-540, mislim da je dobra kupovina, ja sam svoje uzeo neki dan (tehno market kod konzuma -VF-a, cijena 159,00KM s tim da je njihova garancija duga koliko sam Logitech nudi) i pre zadovoljan :wink:

    ima li ko da mi preporuci kakvu lowbađet zvucnu, posto mislim da ova integr. na ploci (DX48BT2) nije to sto treba da bude, il je ipak dovoljno :?: ,
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam imao sound blaster creative live 5.1 i intergrusu realtec i razlika u zvuku su ko nebo i zemlja a lajvicu mozes naci polovnu za 10-15km jedino sto za vistu trebas skunuti modificirane drivere.
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Ja evo vec 1,5 godinu imam Logitech X-540 i prezadovoljan sam u svakom pogledu. Sto se tice kvalitete zvuka, jacine samog zvuka tj. RMP-a, bass-a i sl. Sto ti moze potvrditi i juka. Zvucini rade na Creative SB Live! i nikad nisam imao nekih problema. Samo im je mana sto su kablovi prekratki tako da je malo suzen izbor rasporedjenja zvucinika. Medjutim za ove pare koje sam ja dao za PC zvuk mislim da nije bilo boljih :D Ja sam ih kupio u Mobil Media-i i tad su kostali nekih 170 KM ja mislim. E sad je li spala cijena to moras vidit sam :)
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Zadnja integrisana zvucna sto je valjala je soundstorm, nisam neki audiofil ali najobicnija audigy SE je povelik skok u odnosu na integru. Nesto skuplje kartice imaju logike samo sa skupim zvucnim sistemom.
     
  8. Amer

    Amer Aktivista

    oko 160 KM u genelecu. Ma uzecu ih, al ce mi bit frka oko zvucne, jer je integrisana, a ne da mi se nosat da mi ugradjuju novu jer je pod garancijom.
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    odneseš u istu firmu gdje si kupio da ti ugrade, i to je to :roll:
     
  10. Amer

    Amer Aktivista

    ja tebi kazem ne da mi se nosat da mi ugrade :) Mrsko mi :D
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    ovo mi je licilo, da te je strah da ne izgubiš gar.

    a to sto ti je mrsko to je vec druga stvar.
     
  12. Amer

    Amer Aktivista

    A jel razlika izmedju X530 i X540 samo u onom daljinskom sto se pojacava i smanjuje?
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Otprilike. Ima jos nekih razlika ali mozes ocekivati dosta slican kvalitet zvuka.
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Vjeruj ja kad sam uzimao zvucinike pucao sam na neke Z-5500 polovne da nabavim. Medjutim kad sam ove donio kuci, pustio par pjesmica shvatio sam da mi nista bolje ne treba. Vjeruj da su dovoljno glasni da mozes napravit kucni dernek sa njima a da se niko ne pozali. Kad mi je cejf da preslusam pjesmu malo glasnije pojacam ih na 50% i to mi je dovoljno da mi komsija zove policiju :D Sad da mi ovi "riknu" opet bi uzeo iste.... Jedino sto cu mozda nekad sebi zbavit neku zvucnu karticu sa daljinskom kontrolom zvuka i to je to :)

    Edit: Dal´ neko mozda zna mogu li se ovi kablovi produzivat i jel to isplativo i sigurno?
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Samo kupi produžni kabl s činčevima. Ja sam tako sebi spojio zadnje zvučnike na X-540.
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    I tako neces izgubiti garanciju.
    Sigurno najisplatniji nacin.
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    pa da, samo činč na činč nastavak , nije skupo ni sekunde, to sam i ja uradio za rear zvucnike :wink:
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    E to momci :) Sutra cu otic do Elektronik centra gore na Marin Dvoru, oni bi trebali imat tih didja :)
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    Oni imaju :wink: