50Hz vs. 100Hz (SONY Bravia KDL-32BX400)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by smirgl, Apr 25, 2011.

  1. smirgl

    smirgl Novi član

    Juče sam uzeo Sony LCD TV (model iz naslova) koji radi na 50Hz...kupovina je bila, može se reći, malo nagla i sada se troumim:) oko toga da li sam pogriješio što sam uzeo baš ovaj i to najviše zbog ovih 50HZ...molim za mišljenje sve ljude koji se iole razumiju u to šta je tačno i kolika je razlika između sony 50hz i 100hz TV-a...hvala unaprijed!

    Pozdrav!
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Minimalna, nema to veze sa frekvencijom osvjezavanja ekrana nego ubacivanjem izmisljenih frameova izmedju postojecih, malo bolje izgleda sport i neke brze scene (mada i tu ima oprecnih iskustava) a filmovi izgledaju gore na 100Hz.
     
  3. albo

    albo Novi član

    U potpunosti se slazem sa JVC.Trebao bi se dvoumiti,da si uzeo
    skuplji model(sa 100Hz-200Hz funkcijom) dao vise novca(1/3 po modelu) a dobio skoro pa nista.Jedini mali minus za 32bx400 sto ima BE2 u odnosu na BE3(i tu su razlike minimalne) sve ostalo je ok.Ako ti se svida TV i slika koju prikazuje godi tvojim ocima ne brini se puno i uzivaj.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Slažem se sa odgovrenim.
    Da nisam kupio 100 Hz - crko bi ! Kupio sam KDL 32-EX500 model. Imam lcd nosac na zidu i udaljenost je oko 3-3,5 m. Opciju 100 Hz motionflow "ukljućeš" naknadno, što bi se reklo da lcd radi na pravih 50 Hz.
    Malo se ne slažem s ovom sport-film opcijom.
    Sport je katastrofa. Tenis je užas. Upalim 100 Hz+picture mod Sport i utakmica na "većim" stadionima (Španska liga) je užas, dok na Engleskim stadionima je ok...ali za te novce i nije neki gušt ... bolje je gledati utakmicu bez opcije motionflow i na p.m. General ili Movie.
    Filmovi su extra, bilo sa zemaljske bilo preko digitalne ili preko USB-a, ili PC-a. Naravno što bolje urađen film možeš više oćekivati, ali to možeš imati i na 50 Hz. Imam 2 vrste digitalne televizije. Satelitska radi na 24 skart kablu, najbolja slika i to haos dobra je na National G. i hbo, ostali su OK, ali takva slika se može očekivati i na slabijim modelima. PC igre idu preko HDMI, dobre su ali opet na 50 Hz možeš slićno očekivati-nije sad da kažeš "vauu" razlike. Prije ovog lcd sam imao sony 37 model 50 Hz (15000 :1) ha slika ista, sport užas.
    Sony i sport = po meni loša ocjena.
    Ono sto si mozda trebao žaliti, po meni, nije 100 Hz nego LED, puni led ili pozadinski LED.
    Pozz
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Ali fullLED koji koriste Philips i LG kostaju i izgledaju fenomenalno, a LED koji koristi sony ili samsung EDGE (rubni) je sranje jedina prednost mu je tankoca tv-a kome je to bitno made meni licno neznaci 1i10cm nista u zivotu.
     
  6. smirgl

    smirgl Novi član

    hvala vam ljudi što ste me smirili...već sam počeo da šizim jer sam ja poprilično perfekcionista ali ne baš toliki:)) hvala svima još jednom i pozz;)
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    potpisujem, posebno za philips/32, gledao svojim očima :D ...sve :film, tv, kablovsku, medal of honor 2010 ... super.